Grzywna dla żony prezydenta Poznania za słowa „jestem wk***wiona”

Sąd uniewinnił żonę prezydenta Poznania za użycie słów „Jestem wk***wiona”

1000 zł grzywny będzie musiała zapłacić Joanna Jaśkowiak, która podczas demonstracji 8 marca ubiegłego roku, komentując sytuację w kraju, powiedziała „jestem wk***wiona”. Ta wypowiedzią poczuła się obrażona anonimowa osoba, która zgłosiła sprawę policji.

Żona prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka została wezwana na komisariat. Po przesłuchaniu Jaśkowiak powiedziała, że nie wypiera się i nie wstydzi tego, co powiedziała. – „Wyraziłam swoje uczucia i myślę, że wyraziłam również uczucia innych osób” – stwierdziła. Policja skierowała do sądu wniosek o jej ukaranie na podstawie art. 141 Kodeksu wykroczeń: „Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1,5 tys. zł albo karze nagany”.

Dzisiaj sąd uznał ją winną popełnienia wykroczenia i wymierzył 1000 zł grzywny. Sędzia Marta Zaidlewicz podkreśliła w uzasadnieniu, że „przeprowadzone postępowanie dowodowe niezbicie wykazało sprawstwo i winę obwinionej”. Postanowienie sądu nie jest prawomocne.

Joanna Jaśkowiak powiedziała, że wyrok nie jest dla niej zaskoczeniem. Jak dodała, komentarza udzieli dopiero, kiedy w sprawie zapadnie prawomocne orzeczenie. Obrońca Jaśkowiak Agata Celmer zupełnie nie zgadza się z postanowieniem sądu i wymierzoną karą. Zapowiedziała złożenie apelacji.

Jeszcze przed ogłoszeniem wyroku sąd przesłuchał biegłego językoznawcę. Zdaniem obrony, jego opinia nie jest spójna, zupełna i zawiera wiele wątpliwości. Mec. Celmer stwierdziła, że wątpi w bezstronność biegłego. Jak tłumaczyła, językoznawca był w stanie bronić m.in. posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, kiedy ta miała użyć słów nieprzyzwoitych – a w odniesieniu do Jaśkowiak, zdaniem obrony, biegły miał już z góry założone wnioski z opinii.

Celmer dodała, że biegły jest członkiem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, w którym działa także wydawca Tadeusz Zysk, kontrkandydat męża obwinionej w wyborach na prezydenta Poznania, popierany przez Zjednoczoną Prawicę. Sąd odrzucił wniosek obrony o powołanie dodatkowego biegłego językoznawcy.

bt

Źródło: dziennik.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Wojciech K.MirekMaciek123454321Anna E Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna E
Anna E

To rzeczywiście ciekawe, Pawłowicz może używać wulgarnych słów, żona prezydenta Poznania nie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja też jestem wkurwiony i już szykuję 1000 zł.

Mirek
Mirek

Jeśli dostajesz kasę za wpisywane tu głupoty to cię to nie dotknie, po sporo tu tego. Jeśli jednak nikt ci za to nie placi to współczuję.

Wojciech K.
Wojciech K.

Też jestem WKURWIONY.