Gulbinowicz był biedny jak mysz kościelna. Naprawdę?

Gulbinowicz był biedny jak mysz kościelna. Naprawdę?

Zgodnie z zaleceniem Watykanu, kardynał Henryk Gulbinowicz miał wpłacić darowiznę na rzecz Fundacji św. Józefa, która pomaga ofiarom księży pedofilów.

Kardynał nie zdążył tego zrobić, zmarł i teraz pojawia się pytanie, gdzie są te pieniądze i kto powinien je przelać na konto Fundacji.

Według rzecznika archidiecezji wrocławskiej, ks. Rafała Kowalskiego, darowiznę powinni wpłacić bliscy kardynała, bo to oni dysponują jego majątkiem, ale jest problem.

Rodzina twierdzi, że jedyne, co dostała to obraz rodziców. Wiadomo, że miała ona otrzymać też pierścień kardynała, ale nie dotarł, bo według księży przesyłka została skradziona na poczcie.

No to pojawia się więc pytanie, gdzie się podział ten majątek?

Kowalski uważa, że „ktoś go przejął” i on nie wie „jednak, kto nim dysponuje. Jako archidiecezja wrocławska nie dysponujemy żadną częścią majątku kardynała, poza księgozbiorem przekazanym do biblioteki i osobistymi rzeczami, które trafiły do Caritasu. Jako diecezja możemy jedynie apelować do spadkobierców kardynała, że taka sankcja na nim ciąży”.

Z ustaleń Onetu wynika, że rzeczy kardynała, meble, obrazy i insygnia biskupie, które znajdowały się w jego mieszkaniu we Wrocławiu, Gulbinowicz przekazał kurii. Również to, co znajdowało się w rezydencji w Henrykowie, zostało przekazane arcybiskupowi Józefowi Kupnemu już w 2018 roku.

Wychodzi więc na to, że kardynał był biedny jak mysz kościelna i nie uchowały się żadne pieniądze, które ktoś mógłby wpłacić na konto fundacji

Wierzycie w to?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
28 kwietnia 2021 11:34

Czarna dziura słynie z tego, że wszystko wchłania, nawet samochody od bezdomnych, ale nic nie emituje, nawet światła. Majątek tego czarnucha wpadł do czarciej zapadki i tam pozostanie do dyspozycji jej konstruktorów.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
28 kwietnia 2021 13:21
Reply to  HerodAntypis

To nie czarnuch, tylko czerwonuch – był wszak kardynałem.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
28 kwietnia 2021 20:59

Dzieci, wnuki i prawnuki (z młodzieńczych czasów hetero) oraz ostatni bliski przyjaciel. Tam szukaj kasy i fantów, ponura inkwizycjo!