Guzikiewicz żali się, że jest… szantażowany przez adwokata marszałka Senatu – „Szykuj kasę i nie becz, zachowuj się jak facet”

Guzikiewicz żali się, że jest… szantażowany przez adwokata marszałka Senatu – „Szykuj kasę i nie becz, zachowuj się jak facet”

Radny PiS Karol Guzikiewicz poskarżył się przewodniczącemu sejmiku pomorskiego Janowi Kleinszmidtowi z PO, że „jest szantażowany publicznie przez Pana Tomasza Grodzkiego i za pośrednictwem jego adwokata”. Wcześniej Guzikiewicz złożył kompromitujący donos na marszałka Senatu, o czym pisaliśmy w artykule „Gorliwemu radnemu PiS nie poszło z donosem”.

 

Wczoraj pełnomocnik marszałka Senatu Jacek Dubois wezwał Guzikiewicza do zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, jakoby m.in. w 2009 r. prof. Grodzki wziął pieniądze za operację. Adwokat oświadczył, że w przypadku ich dalszego rozpowszechniania jego klient złoży pozew o ochronę dóbr osobistych.

„W imieniu mojego Mocodawcy pragnę jeszcze raz stanowczo oświadczyć, że Prof. Tomasz Grodzki nigdy nie żądał od nikogo korzyści majątkowej, nie przyjął takiej korzyści, jak również nie uzależnił udzielenia pomocy lekarskiej od takiej korzyści. Tym samym rozpowszechniane w przestrzeni medialnej informacje na ten temat są nieprawdziwe i naruszają jego dobra osobiste” – napisał mecenas Dubois. Dodał, że zawiadomił też prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie przez Guzikiewicza.

 

Guzikiewicz na swoim koncie na Twitterze udostępnił pismo, które wysłał do Kleinszmidta, a w którym prosi przewodniczącego sejmiku o „zabezpieczenie ochrony prawnej mojej osoby”. Radny PiS twierdzi, że „obecnie jest szantażowany publicznie przez Pana Tomasza Grodzkiego i za pośrednictwem jego adwokata, z zapowiedzią prywatnego pozwu z art.238 KK”.


Internauci w komentarzach jednoznacznie oceniają poczynania Guzikiewicza: – Szykuj kasę i nie becz, zachowuj się jak facet”; – „Karolku, nie zachowuj się jak dziecko, tylko zacznij jak mężczyzna. Nie po to płacę podatki, żebyś teraz skomlał o pomoc prawną – szykuj portfel i naucz się odpowiedzialności za słowa. WOŚP lubi to”; – „Oj, nagle się dziecko dowiedziało, że za pomówienia trzeba ponosić konsekwencje”; – „Będzie trzeba zapłacić i przeprosić”; – „Zadzwoń do Banasia…”.

bt

Źródło: forsal.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
3 grudnia 2019 21:03

I bardzo dobrze niech wyskakuje z kasy za te kłapanie dziobem bez podstawy.

Zwinka
Zwinka
3 grudnia 2019 21:07

To jedyna droga, uderzać chamów po kieszeni.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
4 grudnia 2019 00:15

Panie Guzikiewicz, masz pan to szczęście, że głupota nie boli i nie podpada pod paragrafy. Ale mogą podpadać jej skutki, o czym lojalnie ostrzegł pana prawnik marszałka Grodzkiego. Więc na pana miejscu podziękowałbym mu uprzejmie i przestał pomawiać marszałka.

Bart
Bart
4 grudnia 2019 07:01

Guzikiewicz to w gruncie rzeczy taki nieszkodliwy osioł. Puszcza bąki i twierdzi, że dzięki temu jest „wyrazisty”. Mamy takich w pisie więcej. Co nie zmienia faktu, że ten zdziecinniały oszczerca powinien ponieść konsekwencje. Może w końcu się uciszy, bo na to, że się czegoś nauczy, a zwłaszcza zostanie przyzwoitym człowiekiem, specjalnie nie liczę.

Chermes
Chermes
4 grudnia 2019 17:39
Reply to  Bart

Puszczanie cichych bąków do tej pory panu Guziczakowi (czy jak mu tam?) jakoś uchodziło płazem, ale teraz puścił „jesiennego bąka”. Takiego z „kasztanami”, więc być może będzie musiał po sobie posprzątać.

daroo
daroo
4 grudnia 2019 09:15

Co za dzban 😐