„GW” z nowymi nagraniami, a Frasyniuk mówi o prezesie PiS: „Mamy do czynienia z oligarchą”

„GW” z nowymi nagraniami, a Frasyniuk mówi o prezesie PiS: „Mamy do czynienia z oligarchą”

– „Ostatnie słowo w sprawie inwestycji spółki Srebrna należało zawsze do prezesa-dewelopera Jarosława Kaczyńskiego – wynika z nowych nagrań, które ujawniamy jutro w „Gazecie Wyborczej”. Kolejne „mokre kapiszony”, które nikogo nie interesują – zapowiedział wieczorem w poniedziałek na Twitterze wicenaczelny „GW” Jarosław Kurski. „Kapiszony” to oczywiście aluzja do bagatelizowania przez PiS ujawnianych nagrań. Po raz kolejny nasuwa się więc pytanie, dlaczego w takim razie Jarosław Kaczyński wysłał do „GW” wezwanie przedsądowe?

Tymczasem Władysław Frasyniuk – działacz opozycji w PRL i jeden z twórców pierwszej „Solidarności – zapytany w TVN24 o wcześniejsze taśmy z nagranym Jarosławem Kaczyńskim, tak wyraził się o prezesie PiS: – „Mamy do czynienia z oligarchą, który nie posiada karty bankowej, ale ma własny bank, własną telewizję, ma swoich urzędników. Mamy oligarchę, który ma za nic Konstytucję, ma własny Trybunał Konstytucyjny, a państwo prawa mu tylko przeszkadza. Mamy oligarchę, który uważa, że nie tylko powinien mieć własne banki i spółki skarbu państwa, ale uważa, że można zdewastować edukację, wyższe uczelnie, czy instytucje kultury”.

A internauci komentowali wpis Jarosława Kurskiego. – „Deweloper bez żadnego trybu!”; – „Od trzech lat knują pod przykrywką 500+ jak zapewnić sobie przyszłość, skłócają Polaków między sobą, a jak to klasyk powiedział Ciemny Lud to kupi i kupuje”; – „Już rozumiem, dlaczego JK nie podjął żadnego zadania w rządzie po wygranych wyborach w 2015r. JK realizując się w biznesie, który zapewni „wieczność” finansową jego partii, posiada realną władzę nad każdą duszą powiązaną z PiS”. 

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
andrzejSaint George Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Saint George
Saint George

No ale Władysław Frasyniuk też chyba jest na specjalnych prawach. Przeciętny obywatel został by ukarany za podanie fałszywych danych policji. A on nie.

andrzej
andrzej

Jarek musi mieć przychody ze srebrnej, bo będzie lepszy wikt do więzień swoim sługusom wysyłał.

andrzej
andrzej

Władek bądź z nami jak długo Ci sił starczy- jesteś WIELKI.