„Gwiazda” TK, niejaka Przyłębska, nazywa apel KE nagonką na państwo polskie

„Gwiazda” TK, niejaka Przyłębska, nazywa apel KE nagonką na państwo polskie

Komisja Europejska zwróciła się niedawno z prośbą do Morawieckiego, by Polska odpuściła i wycofała wniosek do TK w sprawie wyższości Konstytucji nad prawem unijnym. Sam fakt złożenia takiego wniosku budzi „obawy w odniesieniu do zasady lojalnej współpracy i praworządności”.

Głos w sprawie zabrała teraz Julia Przyłębska.

W mojej ocenie taki wniosek, taka prośba, bo rozumiem, że to była prośba, sugestia, to wkraczanie w suwerenność polskich organów państwowych, dlatego że polska konstytucja stanowi, iż najwyższym prawem Rzeczpospolitej Polskiej jest konstytucja”.

Według niej, apel KE może wynikać „z nieznajomości polskiego prawa” i dodaje: – „Polska konstytucja daje prawo takim podmiotom jak premier, innym przedstawicielom władz Rzeczpospolitej Polskiej do zadawania pytań TK o zgodność z konstytucją określonych regulacji, przepisów prawa, w tym prawa międzynarodowego, które obowiązuje lub ma obowiązywać w Rzeczpospolitej Polskiej. Prośba o nieskładanie wniosku, a więc o nierealizowanie swojego konstytucyjnego uprawnienia, może być traktowana właśnie w kategoriach próby ingerowania w suwerenność, niezależność organów państwa”.

Oczywiście, ta prośba to nic innego jak trwająca od lat nagonka „na władze, a władza jest reprezentantem suwerena, czyli na państwo polskie, a państwo polskie to jego obywatele”.

Jak pisze jeden z internautów, „Nie ośmieszaj się jeszcze więcej kobieto.. Unia po prostu ostrzega że Twoje orzeczenie będzie nieskuteczne w świetle traktatu Lizbońskiego który Polska dobrowolnie podpisała. Nadrzędność prawa krajowego ma miejsce w ograniczonym zakresie i tylko w stosunku do aktów prawnych mających bezpośrednią podstawę ( delegację) w Konstytucji z którą Polska weszła do Unii a w szczególności obowiązującej jako ustawa zasadnicza w dniu podpisania Traktatu Lizbońskiego„, a kolejny dodaje, „Biedne to państwo, gdzie mierny sędzia, magister prawa, odkrycie towarzyskie prezesa chce uchodzić za autorytet w prawa konstytucyjnego”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/tm/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
14 czerwca 2021 11:35

Kucharka nie rozumie, że jeżeli posiedzenie w Trybunale Kucharki nie zostanie po raz kolejny odroczone i w połowie czerwca Krycha postanowi, że prawo unijne w PiSlandii nie obowiązuje, a wyroki TSUE PiSia mafia może mieć w d…, to zimna wojna PiSlandii z UE przerodzi się w gorącą, a stąd już tylko krok do wypierPolu. I będziemy się mogli pożegnać z unijnymi miliardami na odbudowę, bo nikt w Brukseli nie wypłaci ich krajowi, jawnie i bezczelnie lekceważącemu nie tylko podstawowe pryncypia UE, ale nawet kryteria przyjęcia do tej organizacji.

Marek
Marek
14 czerwca 2021 13:48

Kuchta może i nie rozumie, ale kaczka tak, dlatego rozkaz został wydany już dawno i zostanie znowu odroczone. I będzie przekładane dopóki choć trochę tych miliardów nie pojawi się na kontach.

Jantar
Jantar
14 czerwca 2021 16:29
Reply to  Marek

Jestem tego samego zdania. A ponieważ Unia nie przeleje kasy, bo unijni posłowie chcą najpierw uruchomienia mechanizmu wobec Polski i Węgier to obstawiam, że kucharka ogłosi wyrok już za kilka dni. Zgodny z oczekiwaniami Kaczyńskiego, bo decyzja zapadła już co najmniej w ubiegłym roku, jak nie wcześniej.

******. ***
******. ***
14 czerwca 2021 17:49

Patologicznemu pisuarowi właśnie o to chodzi. O wypier-pol!

irena
irena
14 czerwca 2021 15:36

Jesli KONSTYTUCJA jest NAJWYZSZYM PRAWEM …..to dlaczego jest lekcewazona i lamana przez najwyzszych urzednikow ??? Osoba chyba nie rozumie co mowi !!!

Jantar
Jantar
14 czerwca 2021 16:27
Reply to  irena

Rozumie, co mówi. Problem polega na tym, że PiS nie uznaje TEJ konstytucji. Jak sam Kaczyński mówił, „to jest lewacka konstytucja, którą musimy zmienić”. I przestrzegają konstytucji, ale tej, którą Kaczyński ma w szufladzie swojego biurka.

Ramzes
Ramzes
14 czerwca 2021 18:23
Reply to  irena

Osoba? Jaka osoba! To miernota, której kiedyś nie dopuszczono do orzekania właśnie z powodu …. miernoty. Strach co jeszcze zostanie powiedziane a suweren – a przynajmniej ta jego „rozumna inaczej większość” i tak będzie miał to w … pięciu literach

irena
irena
15 czerwca 2021 09:28
Reply to  Ramzes

„Osoba”…… bierze sie z filmu „Kariera Nikodema Dyzmy ” Pozdrawiam.

******. ***
******. ***
14 czerwca 2021 17:48

Gotować to ona może pltrafii…….ale nic poza tym!

Predator
Predator
15 czerwca 2021 12:47
Reply to  ******. ***

Chciałbyś spróbować czy potrafi gotować, bo ja nie. W 100 procentach jak się ma lewe ręce w pracy i pieprzy wszystko czego się ne dotknie, to i w gotowaniu nic nie wyjdzie. A jarek nie odróżnia karmy dla kotów od jedzenia dla ludzi, to jest mu wszystko jedno.

Kundzia
Kundzia
14 czerwca 2021 17:52

Kucharka wogóle żadnego prawa nie zna a co dopiero prawo unijne.Ktoś taki jak wyblakła gwiazdka TK będzie pouczać wybitnych ekspertów w dziedzinie prawa. Ona nawet nie roztrzygnęłaby prostego sporu o miedzę taki z niej prawnik.