„Gwieździe” TVP Info wreszcie postawiono zarzuty za bezczelne awanturowanie się w pociągu

„Gwieździe” TVP Info wreszcie postawiono zarzuty za bezczelne awanturowanie się w pociągu

Musiało minąć aż pół roku, żeby pracownik TVP Info Łukasz S. usłyszał zarzuty za awanturę, którą wywołał w pociągu Pendolino. Reporter pracował m.in. przy programie Michała Rachonia „Minęła 20”, „zasłynął” napastliwymi i tendencyjnymi „przepytywaniami” polityków opozycji.

W lutym 2018 roku Łukasz S. zachowywał się agresywnie wobec kontrolera biletów, kierownika pociągu, funkcjonariuszy SOK oraz policjantów. Wulgarnie ich obrażał i groził zwolnieniem z pracy. – „Ja was, k…a, załatwię” – krzyczał, powołując się na pracę w publicznej telewizji. Więcej o jego skandalicznych zachowaniach w naszym artykule „Chamstwo i agresja nagradzane w TVP”.

Prokuratura Rejonowa w Gdyni postawiła mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znieważenia funkcjonariuszy publicznych, będących na służbie, czyli policjanta i dwóch funkcjonariuszy SOK. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Czyn zakwalifikowano jako chuligański, co oznacza, że ewentualna kara wymierzona przez sąd może być bardziej surowa.


Drugi zarzut dotyczy „publicznego znieważenia osoby”, czyli kierownika pociągu. Za ten czyn Kodeks karny przewiduje karę ograniczenia wolności lub grzywny. – „Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia przestępstw. Tłumaczył, że w stosunku do funkcjonariuszy zachowywał się kulturalnie, natomiast przez kierownika pociągu został sprowokowany” – powiedziała „Gazecie Wyborczej” Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Odrębne postępowanie w sprawie wywołanej przez Łukasza S. awantury prowadziła także policja. Skierowała już do sądu wniosek o ukaranie Łukasza S. za trzy wykroczenia: „przeciwko spokojowi i porządkowi publicznemu” oraz „przeciwko obyczajności publicznej”. Policjanci zarzucają „gwieździe” TVP Info m.in. „dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku”, zakłócanie porządku krzykiem, używanie wulgaryzmów, wywołanie zgorszenia, będąc pod wpływem alkoholu. Za to grozi grzywna, ograniczenie wolności lub nawet areszt.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
bartMaciek123454321Andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Nietykalni też podlegają prawu?

Maciek123454321
Maciek123454321

Już mu Budyń ułaskawienie załatwia. Ten ćwok w sam raz pasowałby na rzecznika budyniowego.

bart
bart

Nikt lepszy aktualnie w TVP nie pracuje. To jest właśnie pisia polityka kadrowa – im bardziej głąbowatego i umoczonego mają pracownika, tym łatwiej nim sterować.