Hajda na Kapitol!

Hajda na Kapitol!

W Ameryce rok 2021 rozpoczął się jak klasyczny thriller, choć niektórzy do dziś nie mogą uwierzyć, że to nie fantastyka. Zaczęło się od „trzęsienia ziemi” w Waszyngtonie, po czym napięcie…ciągle rośnie.

Szczegóły szturmu na Kapitol pokazały już wszystkie telewizje świata, więc nie ma się co rozpisywać. Ale każdy kolejny dzień dostarcza ileś tam newsów z frontu przekazywania władzy w ręce Demokratów. I są to wieści mocno niepokojące, bo zagrożenie wcale nie minęło, a przekonani o „skradzionych wyborach” wielbiciele ustępującego prezydenta bynajmniej nie porzucili planów odebrania Bidenowi władzy siłą i „odzyskania” Ameryki.

Wciąż wierzą oni w zwycięstwo wyborcze Donalda Trumpa, zupełnie niezrażeni tym, że jak na razie sztabowi prezydenckich prawników nie udało się odszukać ponad siedmiu milionów „zgubionych” bądź „ukradzionych” głosów oddanych na ustępującego prezydenta (tyle potreba mu w tej chwili do zwycięstwa). I choć wymiar sprawiedliwości odrzuca kolejne pozwy sztabowców Trumpa z powodu braku dowodów, jego zwolennicy wiedzą swoje. Wybory zostały sfałszowane!

Że oszustwom wyborczym przeczą fakty?

Cóż, w ten sposób szwindel jest tylko bardziej oczywisty. A brak dowodów jest na to najlepszym dowodem, dowodzi bowiem, jak głęboko sięga lewacka konspiracja.
To jak „zamach” w Smoleńsku.

Tak więc, naród amerykański, lekko tylko zachęcany przez prezydenta Trumpa, w końcu machnął ręką na sądy, wziął sprawy w swoje ręce i ruszył na Kapitol. Ratować ojczyznę przed komunizmem i falą lewactwa.

W sumie, szturm mógł się nawet udać, bo „twierdza światowej demokracji” okazała się żałośnie bezbronna, więc przy okazji padł kolejny z amerykańskich mitów. Ten o wyjątkowej sprawności tutejszych „służb” wszelakich.

Po wszystkim wyszło zresztą na jaw, że FBI dało radę i w porę ostrzegło kogo trzeba, ale prawdopodobnie ochrona po cichu sprzyjała rebeliantom, no ale potem wszystko potoczyło się inaczej, niż planowano. Padły pierwsze szyby. Potem padły strzały. I tylko chwile dzieliły – zdaje się – wciąż urzędującego prezydenta od proklamacji powstania narodowego. A taki był – zdaje się – plan. Ale wtedy padły też ofiary (w sumie życie straciło pięć osób) i na spiskowców w mundurach padł – chyba – strach. Tym bardziej, że – jak wynika z aktualizowanych na bieżąco raportów – zabarykadowani na Kapitolu politycy zdołali jakoś wezwać na pomoc Gwardię Narodową.

Kryzys opanowano, ale wcale nie jest pewne, na jak długo.

Bo w czasie gdy Demokraci szukają sposobu na odsunięcie od władzy Donalda Trumpa, już to z paragrafu o niepoczytalności, już za pomocą procedury impeachmentu, jego zwolennicy poszukują skutecznej metody organizacji kolejnych szturmów na Waszyngton by – jak to ujmują – nie dopuścić do oddania Ameryki sekcie pedofili – satanistów, porywającej dzieci i pijącej ich krew (to w skrócie sens teorii QAnon) albo – jeszcze gorzej – komuchom.

Bo te dzieci to i tak nic w porównaniu z bezpłatną służbą zdrowia i edukacją przecież! I ze zrównaniem w prawach białych mężczyzn z babami i gromadą śniadych mniejszości etnicznych!

Na razie Waszyngton się zbroi, służby zgarniają uczestników szturmu i zamykają w pace, a niektórych, to nawet od razu wywalają z roboty za terroryzm. Bo wielu bitnych chłopaków nacierających Kapitol okazało się funkcjonariuszami przeróżnych służb mundurowych. W tym gronie znaleźli się zarówno żołnierze, jak też policjanci, a nawet strażacy.

Zabawę psują zresztą chłopakom nie tylko służby. Od wczoraj robią to również cherlawe nerdy z IT. Wszyscy najwięksi dostawcy Internetu odmówili swoich usług prawicowym portalom, bez czego bardzo trudno organizować regularną wojnę domową. A plany są ambitne. W niedzielę szykuje się zbrojne oblężenie siedzib wszystkich stanowych legislatur, zapowiadane jako największe takie wydarzenie w historii USA. Druga strona też, oczywiście, nie pozostaje głucha na te wezwania.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tak więc, emocje wcale nie opadły. A nawet jakby wręcz przeciwnie.

W całym tym zamieszaniu jest dla rządu tylko jedna pocieszająca informacja. Przykryło ono skutecznie wyjątkową nieudolność państwa w organizacji szczepień. Kolejny amerykański mit, ten o sprawnej służbie zdrowia, właśnie umiera, cicho i samotnie. Jak kolejne dziesiątki tysięcy Amerykanów właśnie odchodzących na covid-19.

Bożena Chlabicz-Polak

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dociekliwy
Dociekliwy
13 stycznia 2021 17:50

A polska prawica jest za Trumpem. Wyznawcy konserwatywnych poglądów są przeciwni lewackiej zarazie dyskryminującej najwspanialszego prezydenta. Jeżeli branża IT podtrzyma restrykcje to prawica stanie się jeszcze bardziej konserwatywna i przywiązana do tradycji. Będą się zwoływać za pomocą znaków dymnych albo tamtamów. Instytucje finansowe też dokładają cegiełkę (Pay Pal, Deutsche Bank) co z pewnością spowaduje powrót do tradycyjnej wymiany towar za towar albo koraliki.
Wycie, jak Musk (twórca Pay Pal) mógł odwrócić się od Trumpa, który mu pomógł. Ano mógł. Niech politycy zrozumieją, że to najbogatsi poprzez lobbystów kształtują świat.

LEON
LEON
13 stycznia 2021 20:40

PiS- lamisci uwżaja się za prawicę to fałsz;oni to najczyszcza bolszewicka lewica ;nie znam prawicy,ktora nacjonalizuje ,która szasta socjalem z helikoptera,to nazistowscy socjaliści

Marek
Marek
14 stycznia 2021 11:46
Reply to  LEON

A co to jest prawica? Czy prawica nie wywodzi się z konserwatyzmu jako nurtu filozofii? Czy prawica nie dąży do nacjonalizacji wszystkiego? Niektórym się wydaje, że pis daje jakiś „socjał” to są bzdury. Pis przekupuje ludzi ich własnymi pieniędzmi, to nic z pomocą socjalną wspólnego nie ma. To tylko nowe metody podporządkowania sobie obywateli, a nie sposób działania i prowadzenia polityki. Pis i prawica to po prostu faszyści.

Paweł
Paweł
15 stycznia 2021 14:23
Reply to  Marek

Ty chłopcze po maturze min. Giertycha? 🙂

Marek
Marek
19 stycznia 2021 19:15
Reply to  Paweł

Dziękuję za pełną faktów, argumentów i obalenia moich tez odpowiedź. Wiele się z niej dowiedziałem i już wiem co to jest twoja prawica. Naprawdę wielkie dzięki.

Chermes
Chermes
14 stycznia 2021 18:23
Reply to  LEON

Gdy ktoś mi mówi, że PiS to prawica, pytam go, czy może mi wskazać, poza Polską, taki kraj, na świecie, w którym Związki Zawodowe, które z definicji są lewicowe albo wręcz komunizujące, popierają prawicę, będącą u władzy?
(San Escobar się nie liczy.) 🙂

Rafapon
Rafapon
13 stycznia 2021 23:21

Wojna Secesyjna już dawno za nimi; mało kto pamięta. Czas więc na na nową. Za szable chwytać raczej nie będą, ale w szufladach mają niezły arsenał.
A my? Trzeba chyba zaopatrzyć się w piwo i siąść przed TV, albo raczej przed kompem i oglądać na bieżąco ten usamański reality show.

Mam dość
Mam dość
14 stycznia 2021 01:59

A ja spytam po przeczytaniu tylko nagłówka. Kodomici idą po władze w USA?

Dociekliwy
Dociekliwy
14 stycznia 2021 10:54
Reply to  Mam dość

Jeżeli masz na myśli Komitet Obrony Donalda to jak najbardziej.
Ach smutne to bo już część polskich zwolenników prawicy po pierwszych zachwytach zmieniła zdanie. Podobnie, jak z Marszami Wolności co złego to nie my to lewaccy prowokatorzy i antifa. Nawet Człowiek Bizon to według nowych spiskowych teorii zakamuflowany lewak. Tiaaa dobrze, że nie reptilianin.

Maciek123454321
Maciek123454321
14 stycznia 2021 07:20

W tym roku w podobnym stylu PiS będzie oddawał władzę w Polsce. Z małą różnicą, tam Kapitol zawłaszczyły tępe karki, dresy i inna hołota, a u nas? może z kilkudziesięciu kiboli się znajdzie, a reszta to emeryci ze zlasowanymi mózgami i klientela 500+, która palcem nie kiwnie licząc, że następcy nie zabiorą. PiS jest bardzo łatwy do obalenia, wystarczy przeciągnąć na swoją stronę kilku (p)osłów od Gówina. No i, kochana opozycjo totalna, totalnie się zjednoczyć. Kraj w potrzebie.

Zwinka
Zwinka
14 stycznia 2021 10:26

Maćku, to „wystarczy przeciągnąć” już kilka razy spaliło na panewce. Jaki Gowin jest, każdy widzi, a jego (p)osły wolą kaczkę w garści, niż orła na dachu. Taka prawda…

Gekon
Gekon
16 stycznia 2021 15:10

Znowu idziesz na demonstrację? XD

Zbyszek
Zbyszek
14 stycznia 2021 09:34

Chłopcy Bąkiewicza na Kapitol!

LEON
LEON
15 stycznia 2021 10:51

Tzw.prawica ma b.łatwowierny wręcz infantylny elektorat ;którym mozna wmówić wszystko lykaja każdą ich prawdę jakm lode pelikany,u nich nie ma dysputy ;takie rodziny maryjne -faszystowskie ugrupowanie rydzyka wierzy w smoleńsk nienawidzi żydów po czym pada na kolana przed żydem jezusem chytrusem ;to albo zle wyksztalony ,prostacki wręcz odlam spoleczeństwa albo cwaniacy robiacy w ten sposób kariery.