Hakerzy udostępnili materiały z maili Dworczyka? Robi się niebezpiecznie

Hakerzy udostępnili materiały z maili Dworczyka? Robi się niebezpiecznie

Dziś rano hakerzy udostępnili w sieci materiały zawierające schematy funkcjonowania baterii rakiet krótkiego zasięgu – Narew. Zdaniem byłego agenta Agencji Wywiadu przeciek może stanowić próbę ośmieszenia Michała Dworczyka.

 

Potencjalnie przeciek, choć nie jest to pewne, może mieć związek z ostatnim włamaniem hakerskim na skrzynkę pocztową szefa Kancelarii Premiera RP. Wykradziono z niej m.in. dane o liczbie funkcjonariuszy służb specjalnych, ale nawet kopie dowodu osobistego i prawa jazdy należących do ministra.

W mailach dot. spraw wojskowych pojawia się m.in. wiadomość od doradcy Dworczyka, płk. Krzysztofa Gaja, który napisał mu, że nie jest zwolennikiem zakupu amerykańskiego systemu obronnego IBCS. Znajdują się w nim też krytyczne opinie Gaja na temat funkcjonowania baterii rakiet krótkiego zasięgu Narew.

 

Wspomniane maile są pozbawione klauzul poufności, ale, jak napisaliśmy, nie wiadomo, czy rzeczywiście pochodzą one ze skrzynki pocztowej Dworczyka.

Sprawę łamania hakerskiego bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Informacje ze skrzynki są publikowane na rosyjskim portalu Telegram, co w dużym stopniu uniemożliwia powstrzymanie umieszczania na nim kolejnych materiałów.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tak potężny wyciek może doprowadzić do zmniejszenia poziomu zaufania do nas ze strony naszych sojuszników z państw Unii Europejskich oraz NATO.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erwinek
erwinek
10 czerwca 2021 13:32

Tak potężny wyciek może doprowadzić do zmniejszenia poziomu zaufania do nas ze strony naszych sojuszników z państw Unii Europejskich oraz NATO. A CZY NASI SOJUSZNICY MAJĄ JESZCZE JAKIKOLWIEK POZIOM ZAUFANIA DO NASZYCH RZĄDZĄCYCH

Dociekliwy
Dociekliwy
10 czerwca 2021 14:46

OŚWIADCZENIE
Przepraszam wszystkich czytelnków portalu koduj24.pl za to, że komentując artykuł „Dworczyk pod lupą hakerów” z dnia 9 czerwca 2021 zachowałem się, jak śmierdząca onuca i realizowałem wredne cele farmy z Olgino w Leningradzie. Dzięki redakcji portalu niezalezna.pl dzisiaj wiem, że już dekadę temu lider opozycji herr Tusk hasło i login przyklejał na laptopie. I dlatego nie ma co rozdzierać szat nad wykradzionymi mailami Dworczyka.

P.S. uff, ulżyło mi. Alee temat chyba ważny bo nic ważnego nie dzieje się w kraju bez udziału Tuska.

*****. ***
*****. ***
10 czerwca 2021 17:42
Reply to  Dociekliwy

Prymitywna głupota…..

*****. ***
*****. ***
10 czerwca 2021 17:41

Nie dość że niebezpiecznie dla obronności kraju, to również pokaz nieudolności służb kontrwywiadowczych. Kupują „Pegasus”, podsłuchują własnych obywateli,zbierają haki na sibie nawzajem, ale wobec obcej wywiadowni i hakerom bezsilni jak przysłowiowe dzieci we mgle! Może i informatyczne syst emy zabezpieczające są, ale te harde pisuarskie dusze mogą ich nie stosować lub lekceważyć!

Dociekliwy
Dociekliwy
10 czerwca 2021 22:10
Reply to  *****. ***

Chyba mylisz pojęcia. Z dostępnych doniesień medialnych wynikało, że Pegasusa kupiło CBA, które nie jest służbą kontrwywiadowczą.
Przed hakerami nie ustrzegły się wielokrotnie lepiej wyposażone służby USA. Nie jesteśmy bogaci jak amerykanie dlatego nas stać jedynie na edukację tych tłumoków u władzy bo człowiek to najsłabszy element.
Nie wiem czy są systemy zabezpieczające ale z całą pewnością są procedury. Tu dochodzimy do sedna sprawy. Politycy, zwłaszcza obecnie rządzący lekceważą wszelkie procedury co już wielokrotnie okazali. Podobnie podchodzą do wszelkich przepisów i prawa.
Lekceważą też przeciwników zarówno w sferze gospodarczej, jak i politycznej. Takie mają postrzeganie Rosjan czy Białorusinów. To jest to co określiłeś jako prymitywną głupotę.
Wszyscy wokół patrzą w przyszłość, a oni cały czas żyją przeszłością. Zamiast inwestować w bezpieczeństwo stawiają pomniki. Dla idei do branży IT nikt nie pójdzie pracować, a narzędzia do pracy też nie są tanie.
Jeszcze jedno. Nie są jak dzieci we mgle, ABW szybko się pochwaliła zatrzymaniem szpiega. No proszę jakie zuchy. Oni nam hakierem to my im szpiegiem. O!

***** ***
***** ***
11 czerwca 2021 17:37
Reply to  Dociekliwy

Tu chodziło tylko o przykład świadczący o nie o tym kto ma Pegasus, tylko o nieudolności obronnej tego pisuarskiego państwa z papieru toaletowego!

Predator
Predator
12 czerwca 2021 09:42
Reply to  ***** ***

Z papieru toaletowego po użyciu.