„Halo, tu Ziemia… czas wracać z orbity”, czyli kolejny „popis” Morawieckiego

Expose Morawieckiego z alternatywnej rzeczywistości

Coraz częściej przychodzi na myśl refleksja, że Mateusz Morawiecki powinien przynajmniej na jakiś czas zamilknąć. Jeszcze nie ucichły komentarze po jego wynurzeniach o Polsce jako Dolinie Krzemowej w UE, a już mamy do czynienia z kolejną „złotą myślą” premiera. – „Konkurujemy w tym momencie już z poziomem edukacji w Finlandii czy Niemczech, Korei. Chcemy, by nasza gospodarka rosła przez jakość edukacji” – powiedział Morawiecki, a cytat znajduje się na Twitterze Kancelarii Premiera.

Część internautów z oburzeniem komentowała wynurzenia Morawieckiego: –„Finlandia ma dokładnie taki system, jaki PiS zrujnował: 6+3+3 od sześciolatków. Tyle że tam rząd upadłby po takim pokazie pogardy dla dzieci i nauczycieli. Dwa wyroki za kłamstwa to mało? To wygląda na zaawansowaną mitomanię”; – „Nie pie*ie bzdur, nikt już się na kłamstwa recydywisty nie da nabrać, lepiej popatrzcie sobie na testy międzynarodowe, za kilka miesięcy będą wyniki z zeszłorocznych badań OECD, akurat obejmujących pisiorską deformę. Ciekawe czy chociaż przed Albanią będziemy”;

– „Pan nie zna systemu edukacji w Finlandii (jednego z najlepszych na świecie). To jest przepaść cywilizacyjna, w porównaniu do tego, co zrobił pański rząd z edukacją. Wstyd panie premierze”; – „Finowie to jednak frajerzy, swoją reformę przeprowadzali przez 7 lat. U nas szast prast, kilka zdań skleconych na kolanie, implanty dla Zalewskiej, bezimienni fachowcy piszący podstawę programową i voila! reforma tak cudowna, że Morawiecki chce ją od razu reformować”; – „Klasy po 36+ uczniów, lekcje do 18-19, na dwie lub trzy zmiany, nauka w barakach, archaiczny program nauczania, pogardzani nauczyciele. Kolejne wredne brednie PMM”.

Niektórzy internauci kpili ze słów Morawieckiego. – „Haloooo, tu Ziemiaaaaa… czas wracać z orbity”; – „Tak! Nie wstydźmy się chwalić naszymi polskimi sukcesami! Nasze samochody elektryczne są lepsze niż Tesla! Nasze smartfony są lepsze niż IPhone! Nasze pociągi szybsze i bardziej punktualne niż TGV! Nasze rakiety kosmiczne lepsze niż amerykańskie!”;

– „Niemcy też. UK również. Cały świat nam zazdrości. Podobno kilka krajów zgłosiło się i chce odkupić Minister Zalewską”; – „Widzę, że wyznajecie zasadę: „Niektóre umysły są jak ekspresy – mkną tak szybko, iż trudno zauważyć, że są puste”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
BeataAnnaJacekRafal PJoanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

Powiedzieć cymbał … to obrazić cymbały. Grające.
Jak ci Hiszpanie nie poznali się (przez 8! lat) na jego głupocie? Wyjątkowej.

Lehoo
Lehoo

Nie przeszkadzała im. Słup to słup. Ma podpisywać i mordę w kiblu trzymać.

Obserwator
Obserwator

Za to pod względem propagandy wyprzedziliśmy Koreę Północną!

Ewa
Ewa

Koronę przyoblekł☺ … no, ale na cieniu nie wyszła! A jak mu czacha uszami dymi ☺

Marek
Marek

Smutek odczuwam, gdy widzę człowieka, który minął się tak znacząco ze swoim powołaniem. Jaki wspaniały byłby z niego bajkopisarz, bajarz, gawędziarz, kabareciarz nawet. Polska kultura straciła zaiste wielkiego artystę. No ale pewnie zadecydował wpływ ojca i raczej marne zarobki i prestiż w zawodzie artysty, więc swoje zdolności plecenia, gawędy, zagadywania, snucia opowieści, przesady i kłamstwa zaprzęgł w politykę. I tak bądźmy wdzięczni, że wybrał zawód gdzie oszustwo jest jawne i dozwolone (polityk) bo jakby został jakimś kanciarzem czy innym ukrytym oszustem, to piramidy finansowe skoków czy nawet Amber Gold byłyby zaiste niczym w porównaniu do tego co Morawiecki-kanciarz byłby w… Czytaj więcej »

Beata
Beata

Bardzo trafne. Nic dodać nic ująć Panie Marku, ale niestety smutne dla ogółu

marek
marek

KIEDY SKOŃCZY SIĘ ERA TEGO PRZYGŁUPA ????

Janina
Janina

Takie wygłaszanie przeróżnych farmazonów, z pasją i ogromnym przekonaniem, na poważnie, to nic innego, tylko jednostka chorobowa zwana Zespół Delbruecka. Kto chce więcej się dowiedzieć na temat tej psychicznej przypadłości, kieruję go do Wikipedii.

Joanna
Joanna

Debil

Rafal P
Rafal P

To kiedy Finowie przyjadą pokłonić się pani mini-ster Zalewskiej i poproszą o wskazówki, jak reformować szkolnictwo?

Jacek
Jacek

Dogonimy chyba w niedalekiej przyszłości Koreę północną w zakresie systemu edukacji i propagandy…. co pozostawię bez komentaża…

Anna
Anna

Dajcie mu spokój, szkoda człowieka…