Halo, tu ziemia panie marszałku. Po podwyżce płac czeka nas podwyżka cen

Halo, tu ziemia panie marszałku. Po podwyżce płac czeka nas podwyżka cen

Na niebywała szczerość zdobył się PiSowski wicemarszałek województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, mówiąc na antenie TOKFM o efektach zapowiedzianej przez rządzących podwyżce płacy minimalnej. Zdradzając kompletną ignorancję nie unikał przykładów z życia wziętych i to jakich …

 

Drożdżówka w cukierni w hurcie kosztuje złotówkę. Oszczędność jest tylko na kosztach pracy, bo energia, cukier czy mąka w takiej samej cenie jak w Anglii. (…) W Niemczech drożdżówka kosztuje 1,30 czy 1,40 euro, to jest 6 zł. Gdyby w Polsce tę drożdżówkę można było sprzedać za 6 zł, to automatycznie pracownicy mogliby już w tej chwili zarabiać ok. 4 tys. zł miesięcznie” – snuł swoją „opowieść” Kruczek.

Halo, tu ziemia panie marszałku… Czy tego nie widać? Tutaj, po tak znaczącym wzroście płacy minimalnej czymś nieuniknionym będą znaczące podwyżki cen.

 

Chciałoby się w tym miejscu zawołać: czy jest z nami psychiatra albo chociaż nauczyciel matematyki z podstawówki? Może by pomógł panu wicemarszałkowi wrócić do rzeczywistości…

Rachunek bowiem wychodzi prosty:
„Obecnie pracownik za najniższą pensję – 1634 netto – może sobie kupić 1634 drozdzówki po 1 zeta. Według pisiorów lepiej będzie, gdy zarabiając 4 tys. brutto, czyli 2854 netto, będzie mógł kupić 476 drożdżówek po 6 zeta” – skomentował słowa marszałka jeden z internautów. I co tu dodać?

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ixiMaciek123454321Grzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Zimy jeszcze nie widać na horyzoncie ale bałwany już się pojawiły.

ixi
ixi

bo może to północny wiatr bałwany z Bałtyku nawiał ?

Maciek123454321
Maciek123454321

Logiczne, jak wszystko, co bełkoczą pisuary.