Handel wymienny w PiS. Zalewska sprzedała się za „biorące” miejsce na listach?

Jak prowadzić śledztwo,  by nic nie wykryć? Kampania Zalewskiej za pieniądze z PCK?

Fiaskiem zakończyła się poniedziałkowa rozmowa „ostatniej szansy” przedstawicieli związków nauczycielskich z członkami rządu.

„Do 8 kwietnia mamy tydzień. Tydzień na negocjacje. Jeżeli będziemy obserwowali taką postawę ze strony rządu, to nie pozostaje nam nic innego, niż zamknąć placówki oświatowe i rozpocząć strajk” – zapowiada Sławomir Broniarz.

„Wysłuchaliśmy propozycji premier Beaty Szydło. To powtórzenie tego, co już zanegowaliśmy” – ocenił deklaracje strony rządowej szef ZNP.

Wszystko wskazuje na to, że PiS nie zamierza się uginać przed żądaniami związkowców, a premier Mateusz Morawiecki nie spotka się z szefem ZNP Sławomirem Broniarzem – pisze Money.pl

W cieniu tych negocjacji pozostaje minister edukacji Anna Zalewska – odpowiedzialna za chaos w szkolnictwie i obecne perturbacje.

Działa dziś na nauczycieli jak przysłowiowa „płachta na byka”, ale – jak mówią dobrze zorientowani – „coś za coś”.

Ponoć we wcześniejszych negocjacjach z Kaczyńskim zgodziła się być twarzą PiSowskiej reformy oświaty w zamian za „biorącą” pozycję listy dolnośląsko-opolskiej do Parlamentu Europejskiego.

Z informacji radia RMF FM wynika, że to taki „element porozumienia” z liderem partii rządzącej.

Zalewska jest dziś „potężnym wizerunkowym obciążeniem” dla PiS – mówią w rozmowie z radiem politycy partii rządzącej. „Jeden z bliskich współpracowników premiera w nieoficjalnej rozmowie powiedział dziennikarzowi RMF FM, że z chęcią – już teraz – pomógłby minister spakować walizki do Brukseli”.

/jp/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
BartJabisantyuzurpatorPolka gorszego sortuJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

PiS już dawno postawił przysłowiowy „krzyżyk” na nauczycielach. Mogą sobie pozwolić na ten konflikt tak jak mogli sobie pozwolić na „olanie” protestujących w Sejmie niepełnosprawnych. Nauczyciele to zbyt mała grupa społeczna, do tego jeszcze dość mocno podzielona, aby PiS musiał się z nimi liczyć. Do tego jest tam „V kolumna” PiS czyli Solidarność która prowadzi swoją politykę. Dalej to już zwykła matematyka. Nauczycieli jest ok 500 tyś, z tego głosujących na PiS może 100 tyś a może i mniej, a samych obdarowanych emerytów jest ponad 9 mln. PiS może sobie pozwolić na ubytek 100 tyś nauczycielskich głosów, co zrekompensują emeryci… Czytaj więcej »

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Podarunki Kaczyńskiego (jak je nazwała pani Szydło) to nic innego jak Drugi Ogólnopolski Program Zakupu Głosów i Poparcia dla PiS. I najwyraźniej jest on „targetowany” (jak mawiają spece od marketingu) na inne grupy społeczne – tam, gdzie uzyskanie dodatkowych głosów jest najbardziej prawdopodobne. Z tym, że to oszacowanie prawdopodobieństwa może być fałszywe. Ja np. nie odmówię jako emeryt dodatkowych 880 zł netto, bo niby z jakiej racji miałbym ułatwiać PiSim wdrożenie programu zakupu głosów, obniżając jego sumaryczny koszt? Ale nie mam zamiaru głosować na PiSiego kandydata. A dodatkowymi pieniędzmi z „podarunku Kaczyńskiego” dla mnie PiS wesprze inicjatywy obywatelskie, m. in.… Czytaj więcej »

antyuzurpator
antyuzurpator

Możliwe, że pisiate liczą że strajkowanie 0.5 mln nauczycieli (uwaga – będzie narracja w stylu pis) „podpuszczonych i oszukanych przez totalną opozycję oraz ulicę i zagranicę” wzburzy jakieś 2÷3 mln rodziców, którzy z tego powodu zagłosują na pis. Czyli – bez wydawania ani grosza zyskają dodatkowe głosy.

Bart
Bart

„Zalewska sprzedała się za …” – no no, że też znalazł się ktoś, kto gustuje. Przy okazji polecam uważne spojrzenie na Krychę na zdjęciu powyzej. Ona ma łapy jak hydraulik! A kiedyś rzucała obelżywe teksty o p. Annie Grodzkiej…

Zwinka
Zwinka

„Zalewska jest dziś „potężnym wizerunkowym obciążeniem” dla PiS – mówią w rozmowie z radiem politycy partii rządzącej.”
A PiS jest dziś potężnym wizerunkowym obciążeniem dla Polski. I tak kółko się zamyka.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Niech jej lepiej spakują szczoteczkę do zębów.

Jabis
Jabis

„Wolność w „bonusie” od Kaczyńskiego nie ujęła wyborców. PiS przegrywa w najnowszym sondażu” … 😉
Kwa … kwa … kwa … chciałem im dać pisiom wolność … a oni!? KO – 41,51 proc. ankietowanych; PIS – 38,75 proc. ; Wiosna – 8,63 proc. Reszta pod kreską. K’15 nie może zebrać podpisów … narodowców zabrakło.