Handlował wódką „Misiewiczówka” bez zezwolenia. Jest akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi M

Handlował wódką "Misiewiczówka" bez zezwolenia. Jest akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi M

Przeciwko Bartłomiejowi M.: byłem rzecznikowi MON i bliskiemu współpracownikowi Antoniego Macierewicza do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy wpłynął akt oskarżenia. W dokumencie zarzuca się w/w reklamowanie i sprzedawanie wódki „Misiewiczówki” bez wymaganego zezwolenia.

 

Służby prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie przekazały informację, że: „Sprawa została zarejestrowana, obecnie akta sprawy znajdują się u sędziego referenta celem wyznaczenia terminu rozprawy lub posiedzenia” – czytamy na rmf24.pl

Zdaniem oskarżyciela: „w okresie od 31 stycznia 2020 roku do 17 września 2020 roku na ogólnodostępnym profilu na portalu twitter.com i stronie internetowej www.misiewiczówka.pl publicznie reklamował wódkę 'Misiewiczówka' (…)” i sprzedawał ją bez – jak ustaliła policja – wymaganego zezwolenia na napoje alkoholowe”.

W 2016 Bartłomiej M został powołany do składu rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W tym samym roku „Newsweek” poinformował, że: „Bartłomiej M. miał proponować radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS, sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce”.

 

Efektem tej publikacji była prośba M skierowana do ówczesnego Szefa MON Macierewicza o zawieszenie w ministerialnych funkcjach a także rezygnacja z posady w PGZ. Badająca sprawę prokuratura odmówiła śledztwa w listopadzie 2016r.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

W 2019 roku Bartłomieja M zatrzymało CBA „w związku z prowadzonym przez prokuraturę w Tarnobrzegu śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ”. W związku z tą sprawę M zaliczył pięć miesięcy aresztu.

Reklamowanie i handlowanie wódką bez odpowiednich zezwoleń to przejaw, w przypadku M.,: niewiedzy, buty, arogancji, poczucia bycia bezkarnym czy zwykłej głupoty?

/as/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
21 czerwca 2021 18:09

Hahaha

Kazimierz
Kazimierz
22 czerwca 2021 12:40

Powinien wiedzieć ” Że wódka jest bardziej szkodliwa niż wszystkie inne warzywa „