Hejtował Dudę w internecie. Grozi mu do 3 lat więzienia

Sztabowcy Dudy zmienili tekst piosenki Cohena nie pytając nikogo o zgodę

Policja namierzyła „groźnego” sprawcę! 39-latek z powiatu rybnickiego hejtował w internecie prezydenta Rzeczpospolitej – Andrzeja Dudę. Ślązak miał kilkukrotnie obrazić polityka w jednym ze wpisów zamieszczonych w portalu społecznościowym.

 

Postem mężczyzny zajęło się Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP. Specjalistyczna formacja namierzyła sprawcę i przekazała jego dane prokuraturze – ta postawiła mu już zarzut znieważenia głowy państwa.

To przestępstwo jest w Polsce zagrożone karą do nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 

Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” – ustalono w artykule 135. Kodeksu karnego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Policja, jak podaje o2.pl, przestrzega przy tym potencjalnych naśladowców Ślązaka. Funkcjonariusze zapewniają, że jednostki policji są w stanie namierzyć każdego, kto tylko spróbuje zelżyć w sieci aktualnie urzędującego prezydenta.

Czy Prokuratura Rejonowa w Rybniku byłaby taka gotowa do działania, gdyby znieważony został polityk wywodzący się z obozu demokratycznej opozycji? Dotychczasowe działania organów ścigania wielokrotnie wykazały, że sprawcy wielu przestępstw wymierzonych w opozycję, mniejszości i obcokrajowców, są bezkarni.

/nt/

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
seamanHENRYKKlauseabewsgenMarekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Czyn można zakwalifikować jako obrazę uczuć prezydenckich pisowca z pochodzenia. Precedens pojawił się w czasach przed narodzeniem religii smoleńskiej; jakiś bezdomny pojechał z ówczesnym prezydentem o wiadomym podchodzeniu jak z baranem i za to był intensywnie poszukiwany przez policję w całej Polsce. Pisowcy i katole mają bzika na punkcie szacunku i usiłują go wymusić, a to się nie może udać. Można nadać komuś tytuł człowieka roku, przypiąć jakiś medal, ale szacunek nabywa się swoim postępowaniem, zachowaniem i postawą a nie stanowiskiem. Nie mam zamiaru szanować kogoś tylko dlatego, że jest prezesem, biskupem czy prezydentem.

Zwinka
Zwinka

A D**a hejtował gejów i za to dostał 5 lat…

Marek
Marek

Biorąc pod uwagę, że policja jest nierzetelna, prokuratura partyjna a sądy polityczne, bez dokładnego przedstawienia słów jakich użyto i kontekstu tych słów, zawsze pierwsze skojarzenie będzie takie, że jest to terror, a nie sprawiedliwość, zemsta a nie prawdziwa obraza.
Niestety, żadne media nie chcą przytoczyć owych słów by każdy mógł ocenić. Trzeba więc wierzyć pisowskiej milicji, ziobrowej prokuraturze i neo-sędziom „na słowo”. Czy to nie przypomina wam dyktatury? Pislamistom pewnie nie.

Klauseabewsgen
Klauseabewsgen

Długopis nie prezydent.

HENRYK
HENRYK

TRUDNO OBRAZIĆ KOGOŚ KTO SAM SIEBIE OBRAŻA SWOIM INFANTYLNYM POSTĘPOWANIEM. MOIM ZDANIEM PANA REZYDENTA NIE MOŻNA OBRAZIĆ .

seaman
seaman

a co zrobi Policja jak prezydent lży obywateli Polski? Jemu wolno? odpowie za to i za łamanie Konstytucji przed Sądem…