Henryk Wujec poważnie chory

Henryk Wujec poważnie chory

Z ciężkim sercem informujemy o złym stanie zdrowia legendy Solidarności, Henryka Wujca. Choroba dopadła go parę miesięcy temu, teraz stan znacznie się pogorszył.

W jego intencji 13 sierpnia, w  najbliższy czwartek, o godzinie 13.30, odprawione zostanie specjalne nabożeństwo w kościele Św. Marcina w Warszawie. „Jeśli jesteście stacjonarnie lub przejazdem w tym dniu w Warszawie, to zapraszamy do wspólnej modlitwy. Heniu, musisz wygrać!” – zachęcają do udziału przyjaciele Henryka Wujca z Unii Demokratycznej.

 

W lipcu słynny opozycjonista, członek KOR-u,  trafił do szpitala w Otwocku. Był zrozpaczony, że nie mógł brać udziału w wyborach. „Jeżeli z powodu absencji jednego wyborcy, czyli mnie, Trzaskowski by przegrał, to będę chory jeszcze bardziej z rozpaczy” – pisało wtedy Radio TOK.FM. Prosił, by w jego imieniu zachęcać wszystkich do wzięcia udziału w wyborach.

Henryk Wujec organizował i redagował podziemne czasopismo „Robotnik”, znalazł się wśród założycieli Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża. Od początku był członkiem Solidarności, zasiadał we władzach krajowych i mazowieckich związku. Od 13 grudnia 1981 do września 1982 był internowany, następnie kilkukrotnie więziony – czytamy w Wikipedia.pl. Po 1989 r. był wielokrotnie posłem na Sejm, założycielem ROAD, a następnie Unii Wolności. Pełnił także funkcję doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

Na wieść o chorobie Facebook obiegają życzenia zdrowia i wspomnienia związane z jego osobą: „pełen empatii, jest ikoną KOR-u, podziemia solidarnościowego, odwagi cywilnej” . „Człowiek głęboko wierzący, mądrą wiarą” ,  „Wraz z garstką pozostałych opozycjonistów z czasów PRL, z KOR-u i tamtej Solidarności, jest dla nas wzorcem, oparciem i źródłem inspiracji”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Trzymamy kciuki i życzymy powrotu do zdrowia!

/ep/

Źródło:wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments