Himalaje manipulacji i kłamstwa w TVP

Atak TVP na Donalda Tuska

W zasadzie nie ma dnia, by rządowa TVP nie pokusiła się o chociaż drobną manipulację. Tym razem jednak, bijąc swoisty rekord „Wiadomości” poinformowały, że Szwecja popiera politykę gabinetu Beaty Szydło. Udokumentowała to wynikami ankiety przeprowadzonej na jednym z prawicowych portali w Skandynawii.  „W sondzie, którą organizowała jedna ze szwedzkich gazet, solidarność z polskimi władzami wyraziło 97 procent z pośród ponad 8 tysięcy głosujących” – stwierdzono w materiale.

Na polskich portalach społecznościowych nie pozostało to bez echa: „To jakby wśród pisowców zrobić sondę typu „czy kochasz Jarosława – Polskę Zbaw”? – czytamy w internecie.

„jak wam będzie pasować do scenariusza, to za chwilę będziecie cytować nawet „nowosti”. TVP jak wam nie wstyd zejść na takie psy” – napisał Sylwester Morawka.

Na tak bezczelną manipulację zareagował sam właściciel portalu, z którego zaczerpnięto informację. Chang Frick krytykując to, co zrobiła TVP zapewnił, że ankieta nie była sondażem odzwierciedlającym poglądy Szwedów i TVP wyciągnęło z niej mylne wnioski.

Mężczyzna dodatkowo wyjaśnił, że na jego portalu dominują treści, w których poglądy są podobne do poglądów polskiego rządu, ale „to nie ma znaczenia” i TVP nie powinno opierać się na tego typu źródłach, przy podawaniu tak poważnej tezy. Frick nazwał takie dziennikarstwo leniwym.
(Źródło: wp.pl)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Himalaje manipulacji i kłamstwa w TVP"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HANNA

JAK NISKO UPADŁA TELEWIZJA PUBLICZNA , NIŻEJ JUŻ UPAŚĆ NIE MOŻNA. JAK TU PŁACIĆ ABONAMENT , PRZECIEŻ NIE DA SIĘ JEJ OGLĄDAĆ

Maciek123454321

Proponuję po prostu NIE PŁACIĆ. Takie małe obywatelskie nieposłuszeństwo. Spokojna głowa, nic Pani nie zrobią, a „ciekawskiego” listonosza albo jakąś niuchającą cholerę z KURwizji po prostu do mieszkania się nie wpuszcza,

Janik

No właśnie. Nie oglądam.

Alicja777

W przeciwieństwie do PiSsss-landii w Szwecji obowiązują standardy. Pocieszające, że nawet ichnia prawica nie chce być kojarzona z rębajłami.

Waldemar

Himalaje? Raczej wysypisko Radiowo, jesli chodzi o wysokość i jakośc. Himalaje były w lipcu zeszłego roku, gdy zmanipulowano wypowiedź prezydenta USA Baracka Obamy w TVP. Pełny tekst podać wtedy musiała Ambasada. Te obecne michałki wyciągane z kapelusza i światowej prasy od Pernambuco po Szwecję to przy tym doprawdy mały miki.