Holandia nie przekaże Polsce mężczyzny podejrzanego o sprzedaż narkotyków. Dlaczego? Bo jej zdaniem Polska nie ma już niezależnych sądów…

Głosił, że Duda jest „durniem”. Sąd uznał znikomą społecznie szkodliwość czynu

Międzynarodowa Izba Pomocy Prawnej Sądu Okręgowego w Amsterdamie zdecydowała, że nie przekaże Polsce domniemanego handlarza narkotyków. Mężczyzna ścigany jest na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

 

Polskie sądy nie są już niezależne od polskiego rządu i polskiego parlamentu” – uznała wspomniana powyżej izba holenderskiego sądu.

Teraz chce się ona dowiedzieć więcej o Polsce od Trybunału Sprawiedliwości UE. Izba wskazuje na to, że już od 2017 r. niezależność polskich sądów znajduje się pod „coraz większą presją” (co naturalnie budzi obawy o rzetelność procesów w kraju). Dodano też, iż w ostatnich miesiącach zreformowano przepisy dot. prawa dyscyplinarnego sędziów – to też nie służy poprawie wiarygodności Polski.

 

Wszystkie te wydarzenia łącznie wpływają na niezależność polskich sądów do tego stopnia, że ​​według izby nie mogą one być już niezależne od polskiego rządu i parlamentu” – dodali członkowie SO w Amsterdamie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Wspomniany mężczyzna podejrzewany jest o zakup ok. 200 kg różnych narkotyków. Podobny problem pojawił się już w 2018 r. w Irlandii, kiedy sędzia pytała TSUE o to, czy można ekstradować do Polski innego mężczyznę podejrzanego o dilerkę.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
31 lipca 2020 21:03

Zaczyna się oddzielanie Unii od Polski.Tego chcieliście?

HerodAntypis
HerodAntypis
1 sierpnia 2020 00:38
Reply to  Aleksander

A kogo pytasz?

Jantar
Jantar
1 sierpnia 2020 01:05
Reply to  Aleksander

Kaczyński, PiS i kościół dokładnie tego chcieli! Żeby to Unia wyrzuciła Polskę, a oni później będą wciskać Polakom, że Unia nas nie chciała, że jest zła, że wystąpiła przeciwko Polsce, a oni (znaczy rząd,i partia PiS oraz Kościół) są święci, niczemu nie są winni, bo przecież postępowali zgodnie z polską konstytucją i umowami międzynarodowymi, z traktatem akcesyjnym włącznie.

I wszyscy wyborcy PiS-u łykną te kłamstwa – co więcej, będą gotowi zaatakować każdego, kto ośmieli się powiedzieć inaczej.

A narodowcom, czyli Konfederacji, odsunięcie się Polski od Unii jak najbardziej odpowiada. I ich wyborcy głosowali na nich także dlatego, że chcą Polski zamkniętej i wyizolowanej ze świata.

Andrzej
Andrzej
2 sierpnia 2020 01:54
Reply to  Jantar

A może uruchomić sieć turystyczną dla pisiorów.
Wycieczki pod wspólnym szyldem „Wzorce życia wg PiS”, „Poznaj przyszłą Polskę” itp. do Rosji, Białorusi lub Węgier…
Jak im się spodoba to może tam wyemigrują…
Z pewnością podniesie to średnie IQ Polski i docelowych krajów…

AntyKaczor
AntyKaczor
1 sierpnia 2020 10:58

Z małym wyjątkiem. Myślę, że w przyszłości zrobią wyjątek żeby osadzić obecnych rządzących. A to nie ten kierunek… Oni wysługują się wschodowi.