Holandia nie przekaże Polsce mężczyzny podejrzanego o sprzedaż narkotyków. Dlaczego? Bo jej zdaniem Polska nie ma już niezależnych sądów…

Holandia nie przekaże Polsce mężczyzny podejrzanego o sprzedaż narkotyków. Dlaczego? Bo jej zdaniem Polska nie ma już niezależnych sądów…

Międzynarodowa Izba Pomocy Prawnej Sądu Okręgowego w Amsterdamie zdecydowała, że nie przekaże Polsce domniemanego handlarza narkotyków. Mężczyzna ścigany jest na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

 

Polskie sądy nie są już niezależne od polskiego rządu i polskiego parlamentu” – uznała wspomniana powyżej izba holenderskiego sądu.

Teraz chce się ona dowiedzieć więcej o Polsce od Trybunału Sprawiedliwości UE. Izba wskazuje na to, że już od 2017 r. niezależność polskich sądów znajduje się pod „coraz większą presją” (co naturalnie budzi obawy o rzetelność procesów w kraju). Dodano też, iż w ostatnich miesiącach zreformowano przepisy dot. prawa dyscyplinarnego sędziów – to też nie służy poprawie wiarygodności Polski.

 

Wszystkie te wydarzenia łącznie wpływają na niezależność polskich sądów do tego stopnia, że ​​według izby nie mogą one być już niezależne od polskiego rządu i parlamentu” – dodali członkowie SO w Amsterdamie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Wspomniany mężczyzna podejrzewany jest o zakup ok. 200 kg różnych narkotyków. Podobny problem pojawił się już w 2018 r. w Irlandii, kiedy sędzia pytała TSUE o to, czy można ekstradować do Polski innego mężczyznę podejrzanego o dilerkę.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AndrzejAntyKaczorJantarHerodAntypisAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Zaczyna się oddzielanie Unii od Polski.Tego chcieliście?

HerodAntypis
HerodAntypis

A kogo pytasz?

Jantar
Jantar

Kaczyński, PiS i kościół dokładnie tego chcieli! Żeby to Unia wyrzuciła Polskę, a oni później będą wciskać Polakom, że Unia nas nie chciała, że jest zła, że wystąpiła przeciwko Polsce, a oni (znaczy rząd,i partia PiS oraz Kościół) są święci, niczemu nie są winni, bo przecież postępowali zgodnie z polską konstytucją i umowami międzynarodowymi, z traktatem akcesyjnym włącznie. I wszyscy wyborcy PiS-u łykną te kłamstwa – co więcej, będą gotowi zaatakować każdego, kto ośmieli się powiedzieć inaczej. A narodowcom, czyli Konfederacji, odsunięcie się Polski od Unii jak najbardziej odpowiada. I ich wyborcy głosowali na nich także dlatego, że chcą Polski… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej

A może uruchomić sieć turystyczną dla pisiorów.
Wycieczki pod wspólnym szyldem „Wzorce życia wg PiS”, „Poznaj przyszłą Polskę” itp. do Rosji, Białorusi lub Węgier…
Jak im się spodoba to może tam wyemigrują…
Z pewnością podniesie to średnie IQ Polski i docelowych krajów…

AntyKaczor
AntyKaczor

Z małym wyjątkiem. Myślę, że w przyszłości zrobią wyjątek żeby osadzić obecnych rządzących. A to nie ten kierunek… Oni wysługują się wschodowi.