Holecka i Karnowski ocenią, którzy dziennikarze najlepiej prezentują… kwestie ekonomiczne

Z cyklu "nic głupszego już dziś nie przeczytacie", czyli Holecka próbowała się „odgryźć” Mazurkowi

Od kilkunastu lat Narodowy Bank Polski organizuje konkurs im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy specjalizujących się w tematyce ekonomicznej. Zwycięzca otrzymuje tytuł „Dziennikarza Ekonomicznego” danego roku i nagrodę w wysokości 30 tys. zł.

 

„NBP wysyła przypomnienia o zgłoszeniu do się do konkursu im. Grabskiego – najważniejszej nagrody dla dziennikarzy ekonomicznych. Trochę zmienił się skład Jury w tym roku…” – poinformował na Twitterze Krzysztof Berenda z RMF. A na dołączonej liście jurorów wiele nazwisk dziennikarzy „dobrej zmiany”, m.in. Danuta Holecka czy Michał Karnowski.

Berenda dla porównania zamieścił skład kapituły sprzed 3 lat: – „Na przykład jeszcze 3 edycje temu grono było bardziej związane z ekonomią. I było bardziej ekumeniczne ;)”. A tam próżno szukać nazwisk „dobrozmianowych” publicystów….

 

– „Stawiam, że wygra autor tekstów o pozytywnym wpływie programu 500+ na ożywienie gospodarcze lub też eksploatujących temat mafii vatowskiej (raczej to drugie)”; – „Przekleił im się przypadkiem planowany skład władz dziennikarskiego samorządu ;)”; – „Dziwne, że Samuela nie ma” – komentowali internauci.

Część internautów kpiła: – „Tylko jeden Karnowski w jury? Gdzie pluralizm?!”; – „A Suskiego nie ma?”; – „W tym roku nagrodę zdobędzie Jarosław Kaczyński, a dlaczego – bo mu się należy”.

bt

Źródło: natemat.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MariaBartHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Może przy okazji zmiany składu jury zmienić to na konkurs im. Glapińskiego? Albo od razu na Lecha Kaczyńskiego. Pewnie o ekonomii też miał pojęcie.

Bart
Bart

Czy wobec galopująco rozpędzającej się faszyzacji pani Ch. rozbudowała kolekcję mundurów, w których będzie prezentować w TV dobrozmianowe mądrości? Bo jeden czarny, w których ostatnio wystąpiła, może jej się szybko przepocić.

Maria
Maria

Chyba już był przepocony, bo to był garniturek i koszula i krawat prezesa wolski, nie zauważyliście?

Maria
Maria

Jury na poziomie umysłowym wyborców PiS i mówią przekazem dnia