Holland, ks. Lemański, o. Gużyński ambasadorami akcji „Głosuję na Polskę”

Holland, ks. Lemański, o. Gużyński ambasadorami akcji "Głosuję na Polskę”

“Największa lekcja obywatelska w kosmosie” – tak swoją akcję „Głosuję na Polskę” nazwali poznańscy nauczyciele związani z ruchem „Protest z Wykrzyknikiem”.

 

 

– „W tej lekcji to nie my jesteśmy nauczycielami, ale nasi wszyscy ambasadorzy nimi są. Warto mobilizować nauczycieli i wszystkich, dla których edukacja jest ważna, żeby poszli do urn głosować” – powiedziała „GW” Anna Schmidt-Fic, matematyczka z poznańskiego Liceum Mistrzostwa Sportowego. Do 13 października w internecie będzie pojawiał się film, w którym każdy z ambasadorów opowie, dlaczego głosuje i dlaczego głosować się powinno.

W akcję „Głosuję na Polskę” włączyli się m.in. reżyserki – Agnieszka Holland i Małgorzata Szumowska, duchowni: ks. Wojciech Lemański i ojciec Paweł Gużyński, naukowcy, opozycjoniści z czasów PRL.

 

Symbolem akcji jest biało-czerwone serce. – „Barwy narodowe i słowo Polska w tytule mają trochę odczarować podziały, jakie się w nas ostatnio zrodziły. A serce jest symbolem, które przeciwstawia się temu, co chyba wszyscy ostatnio czujemy: fali nienawiści, wrogości i hejtu” – stwierdziła Schmidt-Fic.

Jedną z ambasadorek akcji jest też 17-letnia Gabrysia Gładyszewska, która choć głosować jeszcze nie może, ale zachęca do tego swoich starszych kolegów i koleżanki. – „Chciałabym, żeby młodzi ludzie, którzy kończą 18 lat byli świadomymi młodymi obywatelami, którzy nie idą na wybory głosując na najfajniejsze nazwisko, ale na odpowiednich ludzi. Chciałabym, żeby zakończył się spór o LGBT i dzielenie społeczeństwa. Chciałabym się w końcu czuć bezpiecznie w naszym państwie. Chciałabym nie musieć zastanawiać się, czy katastrofa ekologiczna nastąpi teraz na dniach, czy za kilka tygodni, miesięcy, lat” – przekonuje nastolatka.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HistorykAlina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alina
Alina

Super sprawa, edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja, szczególnie młodego pokolenia.

Historyk
Historyk

Chyba raczej propaganda, propaganda i jeszcze raz propaganda