Hołownia o szczepieniu poza kolejnością: „Logika jak z PRL-u”

Dyplomatyczne relacje z Donaldem Tuskiem to brzmi dumnie

W trakcie dzisiejszej rozmowy na antenie Radia TOK FM do kwestii szczepień poza kolejnością na WUM odniósł się Szymon Hołownia. Zdaniem polityka sprawa musi zostać całkowicie wyjaśniona a władze uczelni powinny ponieść za nią konsekwencje.

 

Lider ruchu Polska 2050 zaznaczył, że z jego punktu widzenia ani tłumaczenia osób zaszczepionych ani rektora WUM sprawy nie wyjaśniają. „Jeżeli rzeczywiście te osoby miały najszczersze i najlepsze intencje, myślały, że wezmą udział w akcji promocyjnej, to pytanie, gdzie są relacje z tej akcji. Dlaczego mamy do czynienia z akcją promocyjną, w której cześć biorących w niej udział wciąż się nie ujawniła?”– czytamy na tokfm.pl

W dalszej części wypowiedzi Hołownia tłumaczył swój punkt widzenia: „Myślę, że największą odpowiedzialność ponoszą nie sami zaszczepieni, tylko w pierwszym rzędzie organizator szczepień, czyli Warszawski Uniwersytet Medyczny. Jego rektor powinien się w tej sprawie bardzo jasno wypowiedzieć”.

 

Polityk chciałby poznać motywy, które doprowadziły do decyzji, że propozycja szczepień została skierowana do tych, a nie innych osób. Poza tym interesuje go jak sprawa ma się do czekających ciągle w kolejce na swoje szczepienie lekarzy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W rozmowie z Dominiką Wielowieyską Hołownia zauważył, że dotychczasowe wypowiedzi rektora WUM niewiele wnoszą do sprawy. „Rektor nie powiedział w tej sprawie nic, co by istotnie zmieniało obraz sytuacji, a za wyjaśnienie sprawy chce się wziąć PiS, który ma sam mnóstwo za uszami”. W kontekście ostatniego stwierdzenia gość radia przypomniał „zakup respiratorów od handlarza broni i maseczek, które nie miały potrzebnych certyfikatów”.

Szczepienia poza kolejnością Szymon Hołownia określił „logiką z PRL-u”.

/as/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
greg
greg
4 stycznia 2021 14:31

Odnoszę wrażenie, że p Hołownia nie skorzystał z okazji żeby się nie wpisywać w ustawkę pisowatych. Zamiast tego mógłby odnosić się do tego na czym powinien się znać najlepiej, a więc do KK, który dla odmiany nie skorzystał z okazji żeby nakazać szczepienia suwerenowi.

Marek
Marek
4 stycznia 2021 15:33

Hołownia. Sabotażysta działający dla korzyści pisu. Najgorsze, że pewnie nieświadomie. Ale oczekiwanie świadomości od człowieka, który nadal po tylu miesiącach nie rozumie polskiej antydemokratycznej ordynacji, to absurd.
Do wszystkich obrońców jego ruchu, którzy zaraz się na mnie rzucą proste pytanie. Czy rozumiecie, że Hołownia głosząc kolejny raz, że wspólnej listy opozycji nie będzie działa przeciw sobie? Czy rozumiecie, że im więcej będzie partii idących osobno, tym mniej pis potrzebuje głosów by nadal mieć samodzielna większość? Mieli ją przy realnych 44%,, mieli ją przy poparciu właściwym 37%, mogą mieć przy poparciu 30%, i to bez zmian ordynacji.

smętek
smętek
4 stycznia 2021 18:27
Reply to  Marek

Jego wyznawcy nie zaprzątają sobie umysłów takimi przemyśleniami. Pan Kobosko sprawnie pogrywa Hołownią i jest to powód do zniesmaczenia.

paragraf22
paragraf22
4 stycznia 2021 18:35
Reply to  Marek

Ale przy takim poparciu nie będzie miał większości w sejmie i co najwyżej stworzy rząd mniejszościowy i będzie jadł tę żabę którą sam upichcił.

Marek
Marek
4 stycznia 2021 20:30
Reply to  paragraf22

Przy jakim poparciu? Do jakich danych odnosi się ten komentarz? I dlaczego nie odnosi się do mechanizmu, który przedstawiłem, że w wcale nie tak rzadkich sytuacjach partia nie mająca poparcia połowy głosujących ma większość mandatów w sejmie, a partie mające razem takie poparcie maja razem mniej mandatów.

Do jakichkolwiek sondaży by się ten psot nie odnosił, to w dniu „wyborów” i tak będzie inaczej. Sondaże się zmienią bo znów się rzuci 700+ (inflacja) 13ste emerytury, znów się podburzy przeciwko wymyślonemu wrogowi, może np. będą te celebryci, elity, może tak wykorzystają tą „aferę” którą stworzyli i rozdmuchali. Uda im się to kolejny raz po polacy są debilami, nie tylko ci z pisu (choć pis w tym przoduje i deklasuje rywali). I pan Hołownia tylko to potwierdza skoro nawet ona kreowany na nowa jakość i zbawcę polityki, nie rozumie podstawowych zasad ordynacji. I o tym był mój wpis.

PS: Nie poparcie pisu ma największe znaczeni, tylko rozkład poparcia innych. W hipotetycznej skrajnej sytuacji stworzonej dla zabawy 10% może dać 100% mandatów. Jak? Bardzo prosto, jak pozostałe partie tak się rozdrobnią, tak podzielą i pójdą w takich układach, że żadna z nich nie przekroczy 5% lub 8% (koalicja). W innych podobnych układach i 25% może dać konstytucyjną większość. Warto się nad tym pochylić, policzyć i zrozumieć.

irena
irena
5 stycznia 2021 17:18
Reply to  Marek

Argumentowalam dzialania ” psotnika” podobnie….ale to przyslowiowy ….groch o sciane !!! Nikt nie zrozumial !!!

Michał
Michał
4 stycznia 2021 16:20

Zaszczepiło się poza kolejnością 450 osób – nie 3 lub 18 znanych (z najlepszej strony). Wyjaśnienia wymaga nade wszystko, dlaczego Agencja nie wysłała tych 450 szczepionek do szpitali za kolejnością, tylko w ostatniej chwili podrzuciła do spółki zależnej od WUM. Teraz mamy wyreżyserowany seans nienawiści – czysty Orwell. SH tą wypowiedzią zbłaźnił się w moich oczach.

irena
irena
5 stycznia 2021 17:21
Reply to  Michał

SH….czyli „psotnik” ….ladna nazwa !!!

Barbara
Barbara
5 stycznia 2021 20:22
Reply to  irena

Wszystko, co nowe was swędzi i dobrze. Sory, że jemu się chce i zasuwa, jak trzeba. Nie odkrywa wszystkich kart, bo jest poukładany i słucha starych wyjadaczy. Sory, że PO dalej bawi się w bezideowego hegemona- jak zbastują, to i Hołownia zacznie mówić o wspólnych listach. Może po prostu nie chce skończyć jak Zieloni czy Nowoczesna- nie pomyśleliście o tym? Wasze argumenty biorą w łeb, gdy wielu mówiło wprost żeby po raz kolejny w wyborach prezydenckich PO nie szło w duopol, wtedy siedzieliście cicho. i szósty raz bałwany przegrały. Wszystkie sondaże na to wskazywały. Gdzie wtedy byliście? Szkoda, że analizujecie tylko jedną stronę medalu, jakie to wybiórcze…Jeśli wszyscy zaczną grać fair, to realna będzie jedna lista, ale czy zawsze to musi być wina Hołowni?

Marek
Marek
6 stycznia 2021 16:48
Reply to  Barbara

Co prawda ten wpis nie jest odpowiedzią na mój powyżej, ale jednak poruszam te same kwestie więc sie odniosę. Jakiej to strony nie analizujemy, konkrety proszę?
Czyli po tym jak PO zmieni zdanie SH pójdzie z nimi na liście, czyli będzie sam sobie zaprzeczał? Tak buduje nową jakość i swoja wiarygodność? Wystarczyłoby aby powiedział tak jak pani napisała, że wspólne listy zależą od innych partii, a on od początku mówi kategorycznie nie. To nie ma nic wspólnego z odkrywaniem kart.
Reszta to absurdalne zarzuty zamiast argumentów.
Gdzie byłem jak PO przegrywało szósty raz? Mówiłem dokładnie to samo co mówię teraz. Mówiłem, że powinni byli iść razem a nie się dzielić, mówiłem, że mniejsze partie powinny żądać mniej (PSL, lewica) a większa PO-KO powinna im ustąpić i dać więcej niż zasługują. I teraz widzę, że to samo co PO i o co pani oskarża PO robi Hołownia. On też chce więcej niż mu się należy, on też nie chce ustąpić.

PS: Czyli jak rozumiem, jeśli wszyscy nie będą grać fair to pani, ani ruchowi, którego pani tak gorliwie broni nie przeszkadza kolejna przegrana? Proszę poczytać o ordynacji i policzyć i zobaczy pani, że dla pisu jest o wiele lepiej jak PO i SH (załóżmy, że będą najwięksi) otrzymają po 20% niż gdyby mieli jedno 35%. Jest też lepiej dla pisu jakby mieli 25 do 15 niezależnie czy 15 będzie miał Hołownia czy PO, a o to walczycie.

irena
irena
7 stycznia 2021 16:10
Reply to  Marek

I ja tak mysle …ale dla niektorych jest to niestety …niezrozumiale ! Kazdy chce skuter !

Marek
Marek
11 stycznia 2021 15:34
Reply to  Marek

Cóż, minęło kilka dni. Pani Barbara wzorem pisowskich trolli traci zainteresowanie tematem jak tylko się w nim wypowie i/lub spadnie on z pierwszej strony. Myślę, że mogę już wykasować zakładkę z pamięci i nie wracać, odpowiedzi się nie doczekam.

smętek
smętek
4 stycznia 2021 18:24

Czy ten człowiek miał obowiązek wypowiadać się na ten temat? Są sytuacje, w których lepiej zachować milczenie.

Zwinka
Zwinka
5 stycznia 2021 02:34
Reply to  smętek

Obowiązku nie ma. Ale bardzo to lubi.

irena
irena
5 stycznia 2021 17:23
Reply to  Zwinka

„Psotniki” tak maja !!!

Barbara
Barbara
5 stycznia 2021 20:23
Reply to  irena

Irenka ile można? Płyta ci się zacięła?

irena
irena
5 stycznia 2021 17:23
Reply to  smętek

„Psotnik”….nie potrafi !!!

Marek
Marek
5 stycznia 2021 00:32

Panie Hołownia, czy Pan się czasem zastawia co mówi. Jak ktoś z PRL-u. Niech się zmarnuje, byle nikt inny tego nie otrzymał. Listy priorytety – jak komuchy. Szczepić ulicami, dzielnicami na miejscu przez mobilne stacje. Jeden dzień – jedna dzielnica, miejscowość itd.

Barbara
Barbara
5 stycznia 2021 20:25
Reply to  Marek

A czy pan przesłuchał całą wypowiedź, czy bazuje tylko na cytacie? Bo to miało zupełnie inny sens, niż tu pan przytacza.

Bart
Bart
5 stycznia 2021 07:45

Ze szczerych i lśniąco uczciwych wypowiedzi Hołowni najbardziej cieszą się w PiS. Przykre, że on usiłuje ugrywać poparcie stając przeciw swoim. Piszę „swoim” bo Janda jest nienawidzona przez pisiorów.

Barbara
Barbara
5 stycznia 2021 20:34
Reply to  Bart

To dlaczego ci „swoi” dają się robić, jak dzieci? Kto miał pokazywać i gdzie ich twarze? Przecież to pisiory dysponują wszytkimi narzędziami związanymi ze szczepionkami, doprowadzili do bałaganu i perfidnie wykorzystali dobrą wolę niewinnych ludzi. Nie rozumiem, dlaczego tak mądrym personom (przecież to żadni celebryci tylko zasłużeni ludzie) nie zaświtało. jestem wściekła na padalców, którzy ubliżają tym artystom, ale to była ewidentna ustawka. Wpuścili ich w maliny i nie pojmuję, dlaczego na to pozwolili. Zakładam, że człowiek mierzy drugiego swoja miarą i przez chwilę uwierzyli we wspólne dobro narodowe, ale te padalce zgnoją każdego, to jakaś sekta, dla nich nie ma wspólnego dobra, musimy to zrozumieć raz na zawsze i wyleczyć się z tego, że oni kiedykolwiek się zmienią. Mamy dobitny przykład.

Marek
Marek
6 stycznia 2021 17:01
Reply to  Barbara

Ja mam takę teorię na ten temat.
Osoby o których mowa to ludzie, którzy widzieli komunę w swoim świadomym życiu i widzą teraz rządy pis. Nawet podświadomie dostrzegają ogrom podobieństw, więc wpadli w te same koleiny myślowe jakie przećwiczyli już w komunie. Inteligencja nie ma tu nic do rzeczy. Mało kto w obliczu zagrożenia podejmuje decyzje racjonalnie, a nie emocjonalnie czy podświadomie.

Z tą ustawką to też uważam komentujący się mylą. Ja nie sądzę by to była prowokacja pisu. Pisali jak zawsze procedury i przepisy na kolanie. Jak zawsze nie konsultowali z nikim. Jak zawsze potem nowelizowali i wprowadzali dodatki bez przemyślenia i zrozumienia. I jak zawsze stworzyli burdel. Bez celowania by złapać jakąś grupę czy osoby, oni po prostu tak działają w każdym obszarze.
Gdyby tak samo wykorzystali ten burdel ich artyści ich politycy (a jestem przekonany, że wykorzystali) to afery by nie było. Ale skoro ktoś nagłośnił to się szybko pod to podpięli i szybko wzmocnili, nagłośnili, sfabrykowali by było lepiej dla nich.
Tak samo było z ogórkową. Pamiętacie jeszcze jak nakręcili oburzenie oparte o jej fantazjach jak to ją pobili, opluli, porysowali samochód i cały zakleili tak, że jadąc nic nie widziała. Jak strasznie zaszczuta się czuła rozdając złośliwe buziaczki przy otwartym oknie. I tak jak wtedy media niepisowskie też podchwyciły ich retorykę. A jaka była prawda do wyszło bardzo szybko.

Grzegorz
Grzegorz
6 kwietnia 2021 14:25

Niech teraz podły Hołownia przeprosi artystów których tak krytykował Sam się zaszczepił bez kolejki artyści chcieli chociaż promować szczepienia ten nie doszły klecha wcisnął się na bezczelnego przed innych i chrzani że on by oddał swoją szczepionkę ale się nie dało bo tak nie wolno to tak nie działa. Od tego są telefony wystarczy sprawdzić najbliżej zapisanych punktu szczepień i sprawdzić daty.