Homofobiczna furgonetka pod ochroną Policji. To my za to płacimy!?

Homofobiczna furgonetka pod ochroną Policji. To my za to płacimy!?

Furgonetka Fundacji Pro – Prawo do życia jeździ po Krakowie z ochroną Policji.  Aktywiści skrajnej prawicy oblepili pojazd homofobicznymi sloganami i chowają się w nim, by z megafonu wykrzykiwać nienawistne i gorszące hasła.

 

Ciężarówka jedzie w eskorcie dwóch radiowozów policji – jeden z przodu, jeden z tyłu. Kiedy chcąc zmienić pas wjechałem pomiędzy radiowóz z przodu a ciężarówkę, radiowóz włączył koguta, a policjant machał ręką, żebym wyjechał spomiędzy nich” – zrelacjonował jeden ze świadków przejazdu furgonetki.

Ochronę furgonetki potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. „Organizator tego formalnie zarejestrowanego zgromadzenia publicznego wnosił, by zabezpieczyć jego przebieg. Nadto, na bazie doświadczeń z kraju, by zapobiec aktom agresji, furgonetka jeździ w eskorcie policji” – powiedział rzecznik KWP.

 

Nie wiadomo więc, kto zapłacił za ochronę Policji, ale można wnioskować, że zrobiliśmy to my! – obywatele płacący podatki na rzecz państwa.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Fundacja Pro – Prawo do życia od dłuższego czasu szokuje swoimi poglądami. Mariusz Dzierżawski, jej szef, został nawet ukarany grzywną za umieszczanie w miejscach publicznych zdjęć przedstawiających zmasakrowane martwe płody. Fotografie, w założeniach, mają zniechęcić ludzi do zabiegu usunięcia ciąży. Materiały te często umieszczane są w miejscach, które odwiedzane są m.in. przez najmłodszych – nawet w okolicach szkół, przedszkoli, kościołów i szpitali.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
30 sierpnia 2020 18:25

Czego się nie zrobi, żeby tylko odwrócić uwagę od zboków w sutannach …Taka prawda.

Marek
Marek
30 sierpnia 2020 19:46

Mam ogromna i szczerą nadzieję, że naprawdę ruszą w trasę furgonetki demaskujące ideologię kato-faszystowską i lobby kościelne, OJ itp. używając tych samych metod jak powyższe furgonetki i że zleceniodawcy tej akcji też wystąpią do milicji o ochronę tych „zgromadzeń” i nagrają odpowiedź.
Prowokacyjne metody kato-faszystów trzeba skopiować i odwrócić przeciw nim, będzie piękne porównanie poziomu agresji. Tylko czy znajdą się środki i odważni by zaryzykować życie? Niby w internecie pojawiają się zapowiedzi, ale mam obawy, że to tylko gadanie, bo, wbrew kłamstwom prawicy, po demokratycznej stronie ciężko o fundusze. Kato-faszystów finansuje kościół, pis, a może i putin, a demokraci finansować muszą się sami (wielkie lobby, żydów lewaków i Sorosa to prawicowe kłamstwo, wynikające z ich fobii i lęków).

Bart
Bart
31 sierpnia 2020 07:55

Policja (a właściwie już milicja) przez lata nie wygrzebie się z wizerunkowego szamba, w jakm tapla się po 2015 roku. Wstyd. Ale też strach, po pierwsze przed służalczymi mundurowymi, po drugie przed bandytami, którzy w państwie z taką policją/milicją czują się bezkarni.

Marek
Marek
2 września 2020 00:04

Wstyd, wstyd, wstyd… Ochraniać ksenofobów? Policjo! Dokąd ty zmierzasz?