Horban doradza przedsiębiorcom, „którzy nie mają za co żyć” aby zaczęli produkować maseczki

Prof. Horban za godziną policyjną i zakazem przemieszczania się

Od ostatniej soboty maseczek nie możemy zastępować przyłbicami, chustami czy szalikami – przypomina gazeta.pl. Główny doradca premiera ds. Covid-19 prof. Andrzej Horban na antenie TVN24 wyraził swoje zdziwienie faktem, że nasz kraj nie jest w stanie samodzielnie zabezpieczyć wewnętrznych potrzeb dotyczących maseczek.

 

„To trochę jest żenująca sytuacja, jeżeli w kraju 40-milionym nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnych masek. Musimy korzystać z masek produkowanych za granicą”.

Horban zwrócił się do przedsiębiorców zwłaszcza tych, których podstawowa działalność ze względu na pandemie uległa ograniczeniu: „Troszeczkę tutaj bym [apelował – red.] do […] panów przedsiębiorców, którzy mówią, że nie mają z czego żyć, a gdyby się wzięli za produkcję masek, to mieliby z czego żyć”.

 

Co z państwową fabryką maseczek, która nie może ruszyć od roku? Przedstawiciel rządu tłumaczy: „Wymaga odpowiedniego zaprojektowania, a także uzyskania niezbędnych pozwoleń” 

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jak więc na słowa Horbana zareagują przedsiębiorcy?

/as/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
1 marca 2021 23:14

Kto im dał prawo obrażać ludzi? Najpierw długopis zalecał sędziom i prokuratorom zmienić zawód a teraz ten, co wiedział o 2 milionach emerytów w Polsce, ma radę dla przedsiębiorców. Gdyby to byli ludzie honoru nie pokazaliby się już publicznie. To gdyby wyjaśnia wszystko.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
2 marca 2021 21:30
Reply to  smętek

Nikt im tego prawa nie dawał, sami sobie wzięli. Należało im się, jak cała reszta.

Maja
Maja
2 marca 2021 07:42

Żyje z tłustej rządowej pensji, to kto mu zabroni gadać głupoty?

jurek
jurek
2 marca 2021 10:19

Nie ma jednoosobowa „partia” pomysłu na nocną błyskawiczną (poselską oczywizda) ustawę o utworzeniu tytułu Narodowego Profesora – Tak Mu Dopomóż Bóg? Bardzo byłaby na czasie.

Zwinka
Zwinka
2 marca 2021 23:40

No właśnie. Dziwię się, że Obajtek tych maseczek nie ogarnął.