I cud się stał! Dziambor już nie jest za całkowitym zakazem aborcji eugenicznej

I cud się stał! Dziambor już nie jest za całkowitym zakazem aborcji

Prawicowy poseł Artur Dziambor (Konfederacja) ma problemy z pamięcią? Mężczyzna skrytykował na Facebooku nowe orzeczenie TK ws. aborcji eugenicznej. Co prawda, w opublikowanym przez siebie poście, podkreślił, że jest przeciwnikiem liberalizacji obecnego prawa aborcyjnego i zawartego „kompromisu aborcyjnego”. Parlamentarzysta twierdzi, że treść „kompromisu” wystarczyłoby tylko zmienić.

Dotychczas funkcjonującą przesłankę prawdopodobnej wady dziecka należy zamienić na pewność wady letalnej. Taki zapis sprawi, że kobiety nie będą skazane na donoszenie dzieci, które nie mają szans na życie poza organizmem matki, lub których życie będzie krótkie i pełne cierpienia. Jednocześnie da to szansę na szczęśliwe życie dzieci z np. Zespołem Downa” – napisał reprezentant Konfederacji.

Całkowity zakaz aborcji i zmuszanie kobiet do rodzenia np. dzieci bez mózgu nie może mieć miejsca w cywilizowanym kraju. Takie sytuacje postrzegam jako nieludzkie” – dodał. Podobne stanowisko zajęła jego partia – KORWiN.

W stanowisku polityka nie byłoby zapewne nic dziwnego, gdyby nie to, że jest on współwinny opublikowania orzeczenia TK ws. niemal całkowitego zakazu aborcji. Dziambor bowiem podpisał wniosek o przekazanie sprawy aborcji do tego organu. Fakt ten przypomniał za pośrednictwem social mediów Adrian Zandberg.

Mówi typ, który podpisał się pod wnioskiem do Trybunału… To także wasze dzieło, pajace z Konfederacji. Nie wykręcicie się od odpowiedzialności za to barbarzyństwo” – lewicowiec napisał w odpowiedzi na wpis opublikowany przez Dziambora.

Sprawa, rzeczywiście, wygląda na czyste lawiranctwo i nie jest przypadkowa. Czyżby Dziambor chciał przykryć popisy oratorskie swoich ultraprawicowych kolegów, którzy w ostatnich dniach publicznie i to wielokrotnie popierali całkowity zakaz aborcji?

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródła: gazeta.pl, interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
25 października 2020 11:13

Zaparł się nim kur zapiał. Konfidenci i pisowcy o katolskim usposobieniu pewnie myśleli że to orzeczenie kucharki i spółki przejdzie bez problemu a tymczasem taki opór… Takich przechrztów będzie coraz więcej. Zastanawiam się jak z tego wybrną. Takie orzeczenie jest przecież ostateczne, nie można się od niego odwołać czy uznać za niebyłe. Czyżby miała powstać na kolanie nowa ustawa aborcyjna z założenia zgodna z konstytucją? Taka bez konieczności rodzenia nostromo?

Czytelnik
Czytelnik
25 października 2020 16:42

Nie wierzę w uczciwość tej deklaracji. Nie spodziewali się aż takiego buntu społecznego i teraz próbują się z tego wycofać. A podpisy to jak składaliscie po pijaku?

shaq
shaq
27 października 2020 07:41

Dziambor to mięczak, patrzy tylko, skąd wiatr wieje.