„I tak właśnie skończyło się rumakowanie Dudy”, czyli Jacek Kurski… doradcą Zarządu TVP

Jacek Kurski zdecydował (za Dudę), że nie będzie już żadnej debaty? Przedstawiciel TVP o prezydencie: "Nie wiadomo, jak wypadłby w takim starciu"

„Zostaję z państwem na pokładzie w skromnej roli doradcy. Nic się nie stało, poza tym, że mamy nowego prezesa” – powiedział Jacek Kurski podczas konferencji transmitowanej w TVP Info. Wystąpił na niej z p.o. prezesa TVP Maciejem Łopińskim.

 

„Zakończyło się spotkanie p.o. prezesa Macieja Łopińskiego z pracownikami TAI. Agencja pozostaje pod kontrolą dotychczasowych dyrektorów i Jacka Kurskiego. Właśnie zostało to oficjalnie ogłoszone” – napisał na Twitterze Michał Wróblewski z wp.pl. To Telewizyjna Agencja Informacyjna jest odpowiedzialna za materiały, które pojawiają się m.in. „Wiadomościach”. Kurski, więc będzie nadal nadzorował pojawiające się tam treści.

Internauci w komentarzach prześcigali się w drwinach na temat Andrzeja Dudy, który miał podpis pod ustawą przekazującą mediom państwowym prawie 2 mld zł uzależnić od odsunięcia Jacka Kurskiego od kierowania TVP. – „No to PAD pokrzyczał i tyle z tego zostało. Kaczyński pokazał jak się gra na Dudach”;

– „I  tak właśnie skończyło się rumakowanie Dudy”, – „Czy w ramach protestu teraz PAD poda się do dymisji (odda do dyspozycji)?”; – „Adrian. Trzeba szybko pytać, żony co dalej! Moim zdaniem zwal na Tuska chłopie! To zawsze działa. Albo ze Kurski jest lewakiem” – kpili w komentarzach.

 

Do sprawy odnieśli się też dziennikarze. – „Siła sprawcza Andrzeja Dudy w polskiej polityce jest faktycznie olbrzymia” – napisał Bartosz Wieliński z „GW”.

– „W sytuacji, gdy kaczka i kura robią co chcą z prezydentem, ten powinien może wezwać na pomoc lisa” – napisał… Tomasz Lis z „Newsweeka”. – „Wychodzi na to, że Jacek Kurski pokazał PAD palec Lichockiej… ktoś jest zaskoczony?” – zapytał retorycznie Tomasz Sekielski.

I jeszcze „gratulacje” od Romana Giertycha: – „Chciałem pogratulować PAD. To piękne jak bardzo Pan kocha pokorę i upokorzenia. Dotychczas taka postawa u polityków była rzadka, a Pan wzniósł ją na wyżyny. W sprawie TVP ta pokora jest na granicy masochistycznego samowyniszczenia”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
10 marca 2020 18:37

A ja się tego spodziewałem – co prawda w innym wariancie: nie ma żadnej uchwały, Czabański wycofuje się rakiem, Kurski zostaje na stanowisku. Ale – tak czy inaczej – spełniło się moje przewidywanie: prezes (Kaczyński) i prezes (Jacek Kurski) wydudkali Dudę. Koncertowo!
Łopiński jako p.o. prezes będzie figurantem umożliwiającym kontynuację rządów Kurskiego (formalnie tylko doradcy zarządu, ale idę o zakład że wynagrodzenia mu nie obetną). Przy tym Duda stracił „swoją” osobę w zarządzie – Paczuska została zawieszona. Podsumowując – Kurski in, Paczuszka out!
A ponieważ przez cały weekend Dera, Mucha i Spychalski, kłamiąc w żywe oczy, zapewniali we wszystkich możliwych mediach, że nie ma żadnego związku pomiędzy podpisem Dudy a dymisją Kurskiego – więc teraz Duda nie może nawet mówić, że coś poszło nie po jego myśli.

Janina
Janina
10 marca 2020 19:00

Jak to na Śląsku mówią w podobnej sytuacji ?: że dwóch prezesów pięknie „wyciulali” Dudę. I to na własne życzenie ! Jeszcze pisiory chcą w Opolu zrobić Kurskiego honorowym obywatelem Miasta. Nic, tylko się upić prezydencie !

Gustaw
Gustaw
10 marca 2020 20:26

Jaroslaw Kaczynski klasycznie wyrooochal Dude. Bez srodkow znieczulajacych. Wyglada na to, ze Duda ( Urzad Prezydenta) prezesowi juz nie jest potrzebny. Coronawirus jest cudownym alibi , by przemoca zawladnac Polska, bez wzgledu na ilosc ofiar. Kaczynski nie ma zadnych zasad i tak tez postepuje. Wlasnie Blaszczak zwolnil ekspertow wojskowych od broni biologicznej.

Wojciech K
Wojciech K
11 marca 2020 08:56

A mnie dziwi bardzo chwiejność w podejściu do tej bandy.Jednym razem wszystko,co powiedzą jest dyskredytowane (i słusznie),a z drugiej angażowanie się w ich gierki.Ja uważam,że nie ma się czym podniecać.To zwykła ustawka,bo tzw. prezydent nie jest osobą samodzielną w żadnym stopniu.Dajecie się wciągać w ich gierki i prezentować stanowisko z ich strony.O to im chodzi.Jedenastominutowa wizyta kurdupla u budynia miała na celu jedynie poinformowanie Pada, że zrobią tak a tak.A wszystko po to,żeby szczujnia dostała kasę,a duda wyszedł z tego jako ktoś,kto potrafi się postawić.A że wszystko,nawet ustawki potrafią spaprać,to jest jak jest.Ja osobiście nie wierzę ani w jedno słowo tej faszystowskiej bandy.

Shaq
Shaq
12 marca 2020 08:17

Ten PAD to faktycznie kupa śmiechu. No już tak się dać wyrolować jak małe dziecko :-). Ale dobrze mu tak, sam, nieprzymuszany, trzyma z pisowską mafią.