Ich siedmiu ona jedna, czyli interwencja policji na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy

Ich siedmiu ona jedna, czyli interwencja policji na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy

To, że na wiecach wyborczych Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego emocje sięgają zenitu i jest coraz bardziej gorąco, wiadomo. Wiadomo też, że policja z reguły nie reaguje na agresywne zachowania wyborców obecnego prezydenta, ale za to robi się niezwykle aktywna, gdy chodzi o jego przeciwników.

 

Czasami wystarczy tylko mieć na sobie koszulkę z napisem „Konstytucja”, by już podpaść stróżom prawa. Taka sytuacja miała miejsce na wiecu wyborczym Dudy w Suwałkach. Aż siedmiu (!) policjantów wzięło na cel drobną, niewysoką kobietę i używając siły, wyciągnęli ją z tłumu.

Dlaczego? Trudno powiedzieć, bo w materiale filmowym trudno znaleźć jakikolwiek dowód na to, by była ona agresywna lub łamała prawo.

 

Doszło też do spięcia z przedstawicielem prasy, który nagrywał tę interwencję.

Oglądając filmik z tego wydarzenia, jedno jest pewne. Agresywni to byli przede wszystkim policjanci i pokazali oni kolejny już raz, jak bardzo ma w nosie słowa przysięgi, jaką składają przed rozpoczęciem służby, a które mówią „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Elżbieta BiałonogaMarekAntyKaczorPredatorjack Dunster Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Matylda
Matylda

To już nie policja… A poza tym wiadomo – Suwałki

Zwinka
Zwinka

Przecież od razu widać, że ta dziewczyna to straszna terrorystka jest.

Helena
Helena

…A moze to wlasnie dzieki tej „gorliwosci tak daleko zaszli?

Helena
Helena

A moze wlasnie dzieki tej „gorliwosci” doszli do tych dystynkcji?

erwinek
erwinek

To nie są oficerowie – to są tzw. BUDULCE kto służył w wojsku w czynnej służbie wie co to oznacza.
Prawdziwy wyższy oficer nie siłował by się z kobietą. i to w liczbie AŻ 7 na jedną drobną kobietkę.. Ale jak można wymagać honoru od osoby która awans dostała za przysłowiowego świniaka.

Zbyszek
Zbyszek

MILICJA Obywatelska tak właśnie działa. Trudno mieć o to pretensje.

jack Dunster
jack Dunster

not police, PIS-lice….

Predator
Predator

Ciekaw jestem gdzie sa prawdziwi policjanci, dlaczego nikt nie interweniuje,nic niemówi, przecież te milicyjne palanty srają na mundur a tu cisza jak makiem zasiał. Normalne wojsko i normalna policja powinna już dawno zrobić porządek z ta grupą przestępczą, ale do tego trzeba mieć jaja.

Marek
Marek

Ci nieliczni prawdziwi jacy jeszcze pozostali są w tak skrajnej mniejszości, że mogą myśleć tylko o sobie. Trochę podobnie do tej garstki świadomych i inteligentnych obywateli, którzy widzą i rozumieją co się dzieje, ale debili nie są w stanie do niczego przekonać czy zachęcić, więc siedzą cicho rzadko się wychylając, bo „jakoś trzeba żyć”, a świadectwa odwagi i tak debil nie zrozumie (patrz przykład Szarego Człowieka).

AntyKaczor
AntyKaczor

No cóż. Jeszcze nie biją… jak kiedyś bywało. Ale zaczynają już histerycznie pokrzykiwać na ludzi. Znaczy,że nerwy chłopaczkom puszczają. Mam nadzieję, że zwieracze też. Patrząc na rolę jaką spełniają obecnie to powinny. Za karę

Marek
Marek

Nie biją bo odkryli lepszy rodzaj kija, psychiczny i nie muszą już bić, wystarczy wlepiać mandaty, odbierać posady, zastraszać, szantażować, uderzać w rodzinę. Na dłuższą metę to skuteczne i co więcej nie jest przez większość widziane czy rozumiane.

Elżbieta Białonoga
Elżbieta Białonoga

Piszcie, proszę, też bezpośrednio na komendę. Ja napisałąm: SzP, „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Z pewnością nie narażali życia funkcjonariusze, którzy w liczbie siedmiu mężczyzn brutalnie potraktowali jedną drobną kobietę, która w dodatku DZIELNIE STRZEGŁA PORZĄDKU PRAWNEGO trzęsącego się obecnie w swoich posadach przez politykę uprawianą przez kilka osób chwilowo zajmujących najwyższe urzędy państwowe. A nagrania zostaną w sieci na zawsze. Jakoś mi nie szkoda tych, którzy będą się do końca życia musieli ich wstydzić, bo… Czytaj więcej »