„Ideologia singli” kolejnym wrogiem bożego ludu polskiego

„Ideologia singli” kolejnym wrogiem bożego ludu polskiego

No i mamy, obok wrogiej „ideologii gender” oraz „ideologii LGBT”, kolejną, z którą w dzisiejszej Polsce trzeba walczyć czyli…”ideologię singli”. Tego wroga wymyślił właśnie arcybiskup Marek Jędraszewski, poświęcając mu sporo miejsca w swoim kazaniu na mszy w ramach 28. Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj najprzeróżniejszym ideologiom, począwszy od ideologii singli, która każe nam żyć właśnie jako te samotne wyspy. Jeżeli akceptuje się jakieś związki z innymi, to na zasadzie przelotności i nietrwałości, bez jakichkolwiek wzajemnych zobowiązań, by móc pewnego pięknego dnia powiedzieć „dziękuję, kończymy, idziemy sobie osobno dalej przez to życie”, mówił duchowny dodając jednocześnie, że to wina jakiś agresywnych ideologii, nakazujących żyć tylko dla siebie, które wdzierają się „do serc i umysłów”.

W swoim kazaniu mocno zaakcentował, że bycie singlem „nie ma nic wspólnego z tym wielkim, wspaniałym zamysłem Pana Boga, kiedy powoływał do życia człowieka jako kobietę i mężczyznę, którzy mają żyć dla siebie, którzy mają żyć razem, których miłość ma być płodna”.

Internauci wydają się dość mocno rozbawieni kolejnym „wrogiem”. Jak piszą „Głoszący ideologię singel grzmi o szkodliwości głoszenie ideologii singli. Chłop, którego koledzy z pracy tworzą lawendowe bractwo, jedną z największych na świecie organizacji gay-owskich nienawidzi gayów. Gość, który składał śluby ubóstwa mieszka w pałacu. Facet chodzi na co dzień w kiecce, a potępia przebieranie się mężczyzn w damskie stroje” czy też „Normalnie kraj bez ludzi. Same ideologie”.

Nie ma co, wrogów ci u nas dostatek. Ciekawe, kto już czeka w kolejce, by wskazał na niego gniewny palec kościoła i obozu rządzącego? Czy czeka nas walka z „ideologią leworęcznych”, „ideologią rudych”, „ideologią za chudych lub za grubych? To niesamowite, te złe ideologie rosną nam jak grzyby po deszczu, ale ja zastanawiam się, co się stanie, jak już nie będzie nikogo, kogo dałoby się wcisnął w kategorię wrogiej ideologii.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Czym wówczas Polska Zjednoczonej Prawicy i Polskiej Instytucji Kościelnej będzie karmiła lud, który pragnie wroga nade wszystko? Któremu wróg potrzebny jest jak powietrze, jak przysłowiowa kromka chleba bez czego straci on sens życia?

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
IrenaRafaponAnkaJantarMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

A co z singlami w sukienkach.Największym wrogiem jest ideologia sprzedawana przez sukienkowych..Wyrżnęła tyle istnień ludzkich,że nic nie jest w stanie się z nią równać.A męczarnie jakie potrafili przy tym zadawać są nie do opisania.

Predator
Predator

W czasach kiedy byli bezkarni, mogli mordować i torturować do woli, czasy się zmieniły to teraz torturują psychicznie, zastanawiam się po diabła katolikom pośrednik w porozumiewaniu się z bogiem który ich wykorzystuje na każdym kroku. Gdy singiel jędraszewski rozmontowuje kościół od środka jego odpowiednik singiel kaczor rozmontowuje Polskę.

AntyKaczor
AntyKaczor

Pytanie… Czy Arcybiszkopt Jędraszewski zaczyna wojnę z Prezesem. Toż to przykład singla. I to takiego, któremu ten stan mocno zaszkodził. Kolejna rzecz to wydaje mi się, że Arcy… tłumaczy dlaczego fakt dlaczego jego czarna armia walczy z singlowaniem. A tu kobitka na boku a tu dzieciaczki płci obojga. Niech oczyszczą najpierw swoją stajnię a później umoralniają, bo teraz nie mają do tego moralnego prawa. Groby pobielane… Kojarzycie?

Kundzia
Kundzia

Wyrazy współczucia dla Krakowa że mają takiego bohatera jakim jest Jędraszewski.Napewno zapisze się złotymi zgłoskami w historii Kościoła..Łódż się go pozbyła i jest szczęśliwa.Szkoda słów na tego buca.

Jantar
Jantar

Łódź się go pozbyła, ale i Ryś ma swoje za uszami. Tyle dobrego, że chociaż nie jest tak radykalny, jak ten.

Ale przeniesienie Jędraszewskiego do Krakowa miało swój cel. Zauważcie, że od lat każdy biskup krakowski z marszu dostawał kapelusz kardynalski. Jędraszewskiego papież pominął w nominacjach już przynajmniej 2 razy, a wszyscy polscy biskupi twierdzą, że „kapelusz kardynalski mu się należy, jak nikomu innemu”. Wyobrażacie sobie jego poczynania, jak zostanie kardynałem??? Wtedy zaraz też będzie chciał być prymasem Polski, bo też mu się to będzie należało, a obecny prymas to tylko arcybiskup.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Zaraz PIS to podłapie i wprowadzi bykowe (pod pretekstem zachęcania ludzi do zakładania rodzin) by mieć więcej pieniędzy w budżecie.
Ale to straszne świństwo, karać ludzi podatkami za to że nie mają dzieci lub są samotni…

Jantar
Jantar

To nie będzie „zachęcanie”, ale zmuszanie. I jeszcze pewno wprowadzą obowiązkowy ślub kościelny, bo uznają śluby cywilne za nieważne, a małżeństwo tak zawarte za konkubinat, czyli de facto za mieszkające 2 osoby samotne, od których należy się bykowe. Cóż, dziurę w budżecie trzeba przecież zapełnić, żeby była kasa dla nierobów na 500+

Leszek
Leszek

Namnożyło się ajatollahów w naszym świeckim państwie. Zarówno kościelnych jak świeckich. Kurski to przewidział.

Marek
Marek

Jest coraz ciekawiej, Własnie dowiedziałem się ze moje dzieci są kolejnym wrogiem KK w Polsce. Mam dwójkę i oboje jeszcze single a do tego od wczoraj na liście wrogów kościoła i bardziej mnie to rozśmieszyło niż zasmuciło. I właściwie trudno się z ks biskupem nie zgodzić pod warunkiem ze wpisze na listę wrogów kościoła wszystkich singli bez wyjątku, cały kler, zakonników i zakonnice….K Pawłowicz i J Kaczyńskiego, siebie również. Myślę że długo na efekty tej nowej nagonki długo czekać nie będzie trzeba. Jak do kościołów przestana chodzić stare panny i starzy kawalerowie to będzie kolejny ubytek wiernych……. Za parę lat… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Exodusu młodych nie będzie, bo Kaczyński jesienią wyprowadzi nas z Unii i zamknie granice. Znów będą paszporty (te opracowane przez MON na 100-lecie odzyskania Niepodległości) i znów urzędy spraw wewnętrznych w wydziałach paszportowych będą je przechowywać i wydawać tylko na określone wyjazdy po wypełnieniu bardzo długich i szczegółowych wniosków.

Irena
Irena

Już jest…… Bialorusini już się obudzili…..a MY ???

Anka
Anka

Jestem dumna, że pan Jędraszewski uważa mnie za wroga 🙂

Rafapon
Rafapon

2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (1Tm3, czyli z Pierwszego listu do Tymoteusza, ale nie Tymka Szydło).
No i co panie biskupie? Gdzie Twoja żona i Twoje dzieci? Pomijając już całą resztę wymagań.