Ikonowicz kandydatem na RPO?

Ikonowicz nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich? Wygra raczej kandydat PiS

Informowaliśmy dzisiaj, że Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zrezygnowała z ubiegania się o stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Życie nie znosi pustki więc nową kandydaturę  zasugerowali posłowie Lewicy Maciej Konieczny i Marcelina Zawisza.

 

Posłanka na swoim profilu na Twitterze napisała: „Potrzebujemy Rzecznika Praw Obywatelskich, który będzie bezkompromisowy. Który stanie po stronie wykluczonych, ofiar reprywatyzacji, eksmitowanych, bezdomnych, kobiet. Który będzie walczył o sprawiedliwość społeczną. Taką osobą jest Piotr Ikonowicz. Chciałabym, żeby został RPO” – czytamy na rmf24.pl

Zachwalając kandydaturę Ikonowicza Zawisza stwierdziła: „Nie będzie bał się Kościoła, prezesa, prezydenta. Eksmitowani, ofiary reprywatyzacji, kobiety walczące o prawo do wyboru, bezdomni, eksmitowani, osoby LGBT+ mieliby kogoś na kim mogliby polegać”.

 

Kolejnymi zaletami Ikonowicza w opinii posłanki są: bezkompromisowość ewentualnego kandydata i to, że „nie bierze jeńców”.A tak trzeba rozmawiać z rządem o prawach obywatelskich. Piotr Ikonowicz prawa obywatelskie rozumie szeroko – jest to jego ogromna zaletą”- dodała.

Czy jest możliwe uzyskanie poparcia całego klubu Lewicy dla omawianej kandydatury?Nazwisko Piotra Ikonowicza jest wśród rozważanych kandydatów i kandydatek”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Piotr Ikonowicz w rozmowie z PAP skomentował powyższe doniesienia: To są pojedyncze głosy. One mi bardzo pochlebiają i bardzo dziękuję osobom, które uważają, że bym się nadał i będę patrzył spokojnie na rozwój wypadków. Z punktu widzenia kwalifikacji to ja właściwie to robię, tylko bez środków, które ma Rzecznik. Jestem nie po stronie opozycji, nie po stronie rządu, ale po stronie społeczeństwa – stwierdził.

Co myślicie o tej ewentualnej kandydaturze?

/as/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
24 lutego 2021 21:05

Musiałby wypożyczyć temperament od swej słynnej siostry, inaczej nie da sobie rady z bezczelnymi i bezwzględnymi pisowcami.

dudi
dudi
24 lutego 2021 22:13

No nie róbcie sobie jaj z pogrzebu Ikonowicz na RPO to kpina czy prowokacja?!

daroo
daroo
25 lutego 2021 07:53
Reply to  dudi

Myślę że to akt desperacji NIESTETY 😐

marian
marian
25 lutego 2021 08:02
Reply to  dudi

dudi, to ty jesteś prowokatorem

daroo
daroo
25 lutego 2021 09:31
Reply to  marian

Rozumiem maniek że to ty tak pracowicie minusujesz. ale spoko IMHO p. Ikonowicz ma takie same szanse jak każdy inny kandydat opozycji bo hołota z PiS zablokuje każdego z nich z prostego powodu: Kaczyńskiemu brakuje tego stanowiska do kolekcji

marian
marian
25 lutego 2021 08:03

Ikonowicz, to bardzo dobra propozycja