Ile można zarobić na polityce? POTĘŻNY majątek Jarosława Wałęsy

Ile można zarobić na polityce? POTĘŻNY majątek Jarosława Wałęsy

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” wzięli pod lupę majątek posła Jarosława Wałęsy. Polityk PO zgromadził w gotówce i funduszach ok. 2,5 mln zł. Oprócz tego, jest on właścicielem nowego auta firmy Mercedes-Benz z 2016 r. i połowy domu.

 

Należy przy tym podkreślić, że zaczynał  karierę już jako bogaty człowiek. Jarosław, jeszcze jako młody poseł, miał majątek wart ok. miliona złotych, majątek częściowo pochodził ze słynnego honorarium uzyskanego przez jego ojca. Honorarium stanowiło formę zapłaty za pomoc przy tworzeniu nieukończonego filmu.

Dużym sukcesem polityka było wejście w 2009 r. do Parlamentu Europejskiego, w którym zasiadał przez 10 lat i rocznie zarabiał w nim ok. 100 tys. euro. Nie oznacza to jednak, że Jarosław nie dostał dodatkowych pieniędzy z Europarlamentu.

 

„Jesienią 2019 r. Jarosław Wałęsa został posłem na Sejm. Później wykazał, że w całym roku otrzymał blisko 88 tys. euro uposażenia z PE i odprawy przejściowej. Jej wysokość to 38,5 procent poborów sędziego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zarabia ok. 18 tys. euro miesięcznie. (…) W roku 2020 r. Jarosław Wałęsa otrzymał z odprawy przejściowej 48,5 tys. euro, a więc ok. 210 tys. zł. W tym czasie w Sejmie zarobił 130 tys. zł. Miał prawo do odprawy do maja 2020 r. Po tym terminie świadczenia nie otrzymuje” – podała „Gazeta Wyborcza”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Cóż, takiego majątku można politykowi jedynie pozazdrościć!

Warto nadmienić, że będzie się on też cieszył europejską emeryturą. Świadczenie jest wypłacane niemal równolegle z tym pochodzącym z funduszu z naszego kraju.

Jarosław Wałęsa łącznie był posłem na Sejm – V, VI i IX kadencji oraz europosłem – VII, VIII i IX kadencji, co, bądź co bądź, stanowi potężny dorobek polityczny.

/kw/

Źródło: wyborcza.pl                                                                                                                    

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
2 czerwca 2021 14:04

Komunistyczne myślenie znów popularne 🙁

irena
irena
2 czerwca 2021 14:59

I bardzo dobrze…..uczciwie , bez kombinacji zarobione pieniadze ……milo , ze jest KTOS kto NIE przynosi wstydu !!!

Stanisław
Stanisław
2 czerwca 2021 21:03

Jeżeli ktoś przytulił z „unii” tyle kasy, to on do ostatniej sekundy będzie ją popierał. Sprzeda ojca i matkę, byle się do tych worków z „ojro” przyssać. I co się dziwić, że stręczy tę „unię” z zapałem burdelmamy.

Dami.pz
Dami.pz
3 czerwca 2021 17:07

Syn bogaty ale jego tata płacze … Coś poszło nie tak chyba