Rydzyk chce reklam od spółek Skarbu Państwa

Taryfa ulgowa dla Rydzyka. Chodzi o tysiące złotych

Zdaniem redemptorysty o. Tadeusza Rydzyka, „dobra zmiana” wcale taka dobra dla niego nie jest. O co chodzi? O zamawiane przez spółki Skarbu Państwa reklamy. Rydzyk w „Radiu Maryja” powiedział wprost: – „Mimo że jest ta dobra zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej niż kot napłakał. Ale TVN dostaje i inni”. Rydzyk od nowych władz oczekiwał zmiany w polityce tych firm i narzekał, że „wyznaczani do prowadzenia tych spółek dalej karmią tych, którzy uderzają w Polskę”.

W rozmowie z prof. Januszem Kaweckim, od niedawna członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a wcześniej wieloletnim publicystą Radia Maryja i „Naszego Dziennika”, Rydzyk żalił się że jego stacja ma słaby zasięg i przypomniał, że od dawna zabiega w KRRiT o przyznanie kolejnych częstotliwości. Sugerował, że przy obecnym układzie politycznym powinno być to łatwiejsze. – „Przy tych możliwościach dzisiaj trzeba naprawdę wszystko zrobić. Przepraszam, że tak powiem panie profesorze, bardzo pana szanuję, ale nie dam wam spokoju”– zwrócił się Rydzyk do J. Kaweckiego.

Rozmowa dotyczyła też kar, jakie KRRiT w przeszłości wymierzała mediom Rydzyka, m. in. za kryptoreklamę i za przychylne wypowiedzi o spaleniu tęczy na placu Zbawiciela. Prof. Kawecki przyznał żalącemu się na to redemptoryście, że przy braku dochodów (media Rydzyka maja status nadawcy społecznego) te kary mogą być bardzo dokuczliwe.

Przypomnijmy za wp.pl, że Telewizja Trwam jako jedyna stacja z naziemnej telewizji cyfrowej, nie jest objęta pomiarem telemetrycznym Nielsena. Z badania, jakie zrealizował dla KRRiT w 2015 r. wynika, że toruńska telewizja miała 0,81 proc. udziału w całym rynku oglądalności.
(Źródło: wp.pl)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PedziwiatrWiśniaWaldemarMariolaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

Zacznijmy nazywać rzeczy po imieniu. To żadna reklama – to zwyczajny podatek, w przypadku TRWAM – dziesięcina.
W radiowej trójce od jakiegoś czasu słychać reklamę systemu viaTOLL – jakby kogokolwiek ze słuchaczy to interesowało, jakby był jakikolwiek wybór ale to tylko podatek płacony państwowemu radiu przez państwo.

Zwinka
Zwinka

Tatko Inkasent jest nienażarty.

Mariola
Mariola

Reklama telewizyjna zwana inaczej lokowaniem produktu została implementowana do polskiego porządku prawnego ustawą z 2011r i jest powiązana z ustawą o radiofonii i telewizji. Ustawy regulują całościowo rynek reklam i mediów w Polsce. Ale w antypolskiej enklawie Rydzykowo, obowiązuje zamiast prawa zasada parcia na przód za wszelką cenę, nieustannie wyciągnięta zachłanna łapa, zawłaszczenie podatków wszystkich Polaków, wbrew regułom, wbrew przepisom. Następnym krokiem tego bezbożnika będzie żądanie włączenia jego mediów do opłaty abonamentowej, bo on też realizuje misję indoktrynacji widzów.

Waldemar
Waldemar

No cóż, tu chodzi właściwie o darowizny (kolejne) z budżetu, bo żaden rozsądny biznesmen nie będzie umieszczał reklam w niszowej telewizji, w której na dobry ład reklamować można by tylko sprzęt rehabilitacyjny czy doppelherz. Jednak nawet tego rodzaju asortyment zareklamuje tam, gdzie znajdzie odpowiednio liczny „target”.

Wiśnia
Wiśnia

Dlaczego chce reklam? Dlaczego nie powie kaczorowi wprost – daj bo mi mało? Przecież na jedno wychodzi.

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Nie może,za rok znów będzie musiał wykazać przychody.
Reklamy dobrze mielą kasę.
Wiem coś o tym.

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Diabeł machnął tłustym ogonem