In vitro to „efekt erotyzacji nastoletniej młodzieży”

Abp Hoser o proteście w Sejmie: „Kościół nie jest stroną w tym sporze”

Do liceów trafi opublikowany właśnie przez Episkopat podręcznik „przedstawiający genetyczne, moralne, filozoficzne, teologiczne i prawne aspekty in vitro”. Został opracowany przez zespół ekspertów Konferencji Episkopatu Polski do spraw Bioetycznych, któremu przewodniczył biskup Henryk Hoser. Wśród autorów tekstów jest ksiądz Franciszek Longchamps de Bérier, który kilka lat temu „zasłynął” wypowiedzią, że dzieci z in vitro są naznaczone „bruzdą dotykową”.

Kolejny ekspert – profesor Andrzej Kochański utrzymuje, że u dzieci poczętych w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego występuje wiele problemów zdrowotnych. – „To jest przede wszystkim wzrost liczby wad wrodzonych oraz uszkodzenie układu krążenia u zdrowych dzieci. Kiedy wykonamy badanie echokardiograficzne, zobaczymy, że dzieci i młodzież mają uszkodzony układ krążenia”.

„Metoda in vitro wymaga indukcji komórek rozrodczych kobiety, co może być szkodliwe. W doniesieniach na przykład z Holandii obserwuje się, że matki nie przeżywają tego” – to kolejna „rewelacja” profesor Aliny Midro – prezes oddziału białostockiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

W podręczniku napisano też, że leczenie niepłodności metodą in vitro to m.in. „efekt erotyzacji nastoletniej młodzieży”. Hierarchowie porównują ten rodzaj zapłodnienia do przerywania niechcianej ciąży.

Biskupi nie ukrywają, że chcą zakazać w Polsce leczenia niepłodności metodą in vitro. W 2015 r. w wywiadzie dla telewizji Trwam abp Stanisław Gądecki zapowiedział, że hierarchowie będą walczyć z leczeniem in vitro jak z przerywaniem niechcianej ciąży. A rząd PiS w połowie 2016 roku zamknął program refundacji in vitro, wprowadzony przez poprzedników.

bt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
FabianantyuzurpatorPolka gorszego sortuMariuszMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
babsko
babsko

Boże! Ty słyszysz wypowiedzi Twoich urzędasów?
Widzisz ich działania?
Dlaczego nie grzmisz,że to wbrew Twojej woli?

PiJar
PiJar

Naznaczeni „bruzdą dotykową”… ciemnoty i ideologicznego ogłupienia.

Anda
Anda

Dziecko pochodzące z zapłodnienia in vitro to samo dobro., Brednie lągszampów deberierów i hozerów – to zło w najczystszej postaci. Do piekła!

wiśnia
wiśnia

Przecież antidotum na wszystko są zdrowaśki i różaniec.

Wiewa
Wiewa

Według nich żarliwa modlitwa powoduje poczęcie dziecka. Zatem może takie małe badanie jak liczne potomstwo mają księżą??? Wszak modlą się bardzo często.

Maria
Maria

Ino patrzeć jak dzieci poczęte in vitro będą palić na stosie. Rozum klechom odebrało

Mariusz
Mariusz

Hej postępowcy! A in vitro to „leczenie niepłodności”. Postęp! Tylko on. Wasz bożek. Może byście mieli jakieś wątpliwości? Nie ma rzeczy doskonałej. Wiecie gdzie My jesteśmy w medycynie, w „tajemnicy życia”? Na początku drogi. Nic nie jest pewne.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To już są Himalaje absurdu w wykonaniu facetów w kieckach.

antyuzurpator
antyuzurpator

No to może czarni wystąpią oficjalnie o odebranie nagrody Nobla prof. Robertowi Edwardsowi i przekazanie jej „rozerotyzowanej młodzieży”, skoro metoda in vitro jest jej zasługą.
Hipokryzja kościółkowych nie ma granic. Gdy zapytałem kiedyś katolika, jak to jest, że kk palił na stosie za stwierdzenie, że Ziemia krąży wokół Słońca, to odpowiedział, że „widocznie bóg tak chciał, żeby ludzkość wtedy jeszcze nie poznała tej wiedzy”. A może też „bóg tak chciał”, żeby prof. Edwards opracował in vitro i aby ludzkość ją stosowała?

Fabian
Fabian

Od kiedy to biskupi rządzą w tym kraju? Czy wydają może nowe ustawy?…