Informacje, że mamy jakiś tajny plan wprowadzenia stanu wyjątkowego są kompletną bzdurą

Rzeczniczka PiS: „Koalicji już nie ma”

„Super Express” podaje, że prezes Kaczyński jest zdeterminowany, aby wybory odbyły się jeszcze w maju – na wypadek przesunięcia głosowania przez koalicję partii opozycyjnych i Porozumienia … ma zostać wprowadzony stan wyjątkowy.

 

To tajny plan prezesa na wszelki wypadek. Stosowne dokumenty już ponoć czekają na biurku prezydenta” – przekazał „SE” jeden z anonimowych informatorów.

Doniesienia przedstawione przez tabloid zostały zdementowane przez polityków PiS. „Wszelkie informacje pojawiające się w przestrzeni medialnej mówiące, że mamy jakiś tajny plan wprowadzenia stanu wyjątkowego lub innego stanu nadzwyczajnego są kompletną bzdurą i nie mają jakiegokolwiek związku z rzeczywistością” – powiedział Krzysztof Sobolewski (szef Komitetu Wykonawczego prawicowej partii).

 

W podobnym tonie wypowiedziała się rzeczniczka ugrupowania Anita Czerwińska: „Mamy do czynienia z odmową organizacji wyborów przez niektórych samorządowców. I nawet jeśli dawałoby to podstawę do wprowadzenia stanu wyjątkowego, w żadnym razie nie jest to przez nas brane pod uwagę”.

Czy zapewnienia PiS są wiarygodne? Nie wierzą w nie dziennikarze i opozycjoniści.

Gdyby na końcu Kaczyński wprowadził stan wyjątkowy, to byłaby tragikomiczna klamra – od WRONy [chodzi o Wojskową Radę Ocalenia Narodowego] do kaczora” – ocenił redaktor Tomasz Lis.

W temacie wypowiedziała się także Dominika Wielowieyska („Gazeta Wyborcza”). „Przypomnę dla porządku, że o tym, iż PiS rozważa wprowadzenie restrykcyjnego stanu wyjątkowego, napisaliśmy w Wyborczej już w środę” – przypomniała.

Swoje trzy grosze dołożył też profesor psychologii Wojciech Pisula (członek PAN). „Oczekiwanie, że JK gotów jest podpalić Polskę, aby nie stracić władzy, jest jak najbardziej zasadne” – tymi słowami naukowiec skomentował wpis Wielowieyskiej.

Czerwińska, pisząc o odmowie przeprowadzenia wyborów przez samorządy, miała na myśli zapowiedź części władz lokalnych, które zapowiedziały, że nie udostępnią Poczcie Polskiej wrażliwych danych mieszkańców.

/nt/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Myslicie, ze jakby kaczor planowal stan wojenny w niedzielny poranek, to powiedzial by o tym czerwinskiej?

smętek
smętek

Ta Pańcia wstydzi się swojego tłustego podbródka więc niech go maskuje stylowym szalem a nie odchylaniem pustej czaszki do tyłu.

Zbyszek
Zbyszek

Maseczka na brodzie pomaga.