Instrukcja dla polityków PiS, jak mają mówić o ustawie o IPN

Instrukcja dla polityków PiS, jak mają mówić o ustawie o IPN

W kancelarii Mateusza Morawieckiego przygotowano specjalną instrukcję, której zapisami kierować się mają politycy PiS w rozmowach na temat kontrowersyjnej ustawy o IPN. Pod pismem widnieje podpis szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.

Do dokumentu – który ma „ujednolicić przesłanie w tej sprawie” – dotarli dziennikarze „Rzeczpospolitej” i Polsat News. Instrukcja zawiera m.in. wytyczne związane z odpowiadaniem na najczęściej zadawane pytania, m.in. o polską historię. Ministrowie mają więc w razie pytań o Jedwabne i Kielce mówić o tym, że „przypadki pogromów na Żydach zdarzały się w całej okupowanej Europie, również w Polsce”. Mają też podkreślać, że liczą w tej sprawie na działania Polskiej Fundacji Narodowej! Przypomnijmy, że to ta Fundacja „stoi” za pisowską kampania billboardową o sądach.

Autorzy instrukcji podkreślają także, że te wytyczne mają trafić do placówek i agend zagranicznych, które są nadzorowane przez resorty. Ministrowie mają przypominać o tym, że nikt nigdy, działając w imieniu państwa polskiego, nie podjął się współpracy z nazistami, a Polska nie może zgodzić się na przypisywanie państwu odpowiedzialności za Holokaust.

„Nie można robić z ludzi idiotów. W podwójnym sensie. Nasi profesjonalni dyplomaci znają historię Polski i potrafią o niej mówić. Nie można też robić idiotów z naszych partnerów. Wypowiedzi minister edukacji, która nie widziała, kto zabijał w Jedwabnem, już dawno dotarł do Europy” – skomentował instrukcję rzecznik PO Jan Grabiec.

bt

Źrodło: rp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Plus ujemnymagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Polacy mordowali Żydów, Żydzi mordowali Polaków, Niemcy mordowali wszystkich. To była wojna i nie my ją wywołaliśmy, za zbrodnie wojenne odpowiadają ci co ją wywołali i dlatego trzeba mówić prawdę, nie można fałszować historii ani wybielać Polaków, ani robić z nich morderców.

Plus ujemny
Plus ujemny

Pani Magdaleno – proszę o szczegóły – miejsca, daty świadkowie. Bez tego zapudłują Panią na trzy lata.