Instytucja Ordo Iuris zablokowała zajęcia o tolerancji. Pomógł wojewoda z PiS

Instytucja Ordo Iuris zablokowała zajęcia o tolerancji. Pomógł wojewoda z PiS

Od 2018 r. w szkołach w Poznaniu odbywają się zajęcia antydyskryminacyjne. Zajęcia są organizowane w ramach konkursu i przygotowywane przez nauczycieli. Ponadto są przeznaczone tylko dla uczniów, których rodzice wyrazili zgodę na uczestniczenie w nich swoich dzieci.

W tym roku, po raz pierwszy, do miejscowego kuratorium i wojewody trafiła analiza przygotowana przez prawnika z narodowo-katolickiej organizacji Ordo Iuris. Aktywista uznał, że zajęcia są prowadzone w nielegalny sposób.

Argumentację Ordo Iuris poparł wojewoda Michał Zieliński z PiS. Politykowi nie spodobało się to, że konkurs został ogłoszony przez szefa wydziału magistratu. Urzędnik, jego zdaniem, nie ma kompetencji do organizowania takich zajęć. Jednocześnie narodowi katolicy zarzucili zajęciom ideologiczne konotacje.

Z taką argumentacją nie zgadzają się ani miejskie władze, ani świeccy prawnicy. „Gdy ktoś twierdzi, że antydyskryminacja jest szerzeniem np. ideologii gender, to oczywiście może sobie tak uważać, ale jest to mniej więcej na tym samym poziomie co stwierdzenie, że prowadzenie w szkołach nauki języka niemieckiego jest germanizacją polskich uczniów” – powiedział w rozmowie z „GW” jeden z radców prawnych.

Niemniej jednak „mleko się rozlało” i organizacja zajęć tolerancji została wstrzymana. Miasto, czysto teoretycznie, ma jeszcze prawo odwołać się od kontrowersyjnej decyzji wojewody, ale nie wiadomo, czy tak się stanie.

Wcześniej władze Poznania były też oskarżane o chęć indoktrynacji dzieci przez Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaja Pawlaka, który nie od dziś jest często kojarzony z ruchami o poglądach prawicowych i wyraziście katolickich.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Ordo Iuris działa w Polsce od 2013 r. – organizacja dała się poznać z zabiegów na rzecz zakazania aborcji, walki z „bluźnierstwem” i wielu kontrowersyjnych działań.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
28 maja 2021 11:08

Niebawem żaden gorliwiec z Ordo nie będzie potrzebny, bo nad czystością ideologiczną szkół czuwać będzie sam minister Czarnek z siatką swoich dozorców. Mam wrażenie, że jego wyobrażenie o szkole i uczniach najlepiej ilustruje stary klip Pink Floydów do piosenki „Another Brick in the Wall”. (do obejrzenia na YouTubie). Pytanie, czy jesli go oglądał, to do końca?

jańcio wodnik
jańcio wodnik
28 maja 2021 12:22

na miejsce zajęć antydyskriminacyjnych zostaną wprowadzone zajęcia uczące dyskriminować innowierców i ogólnie wszystkich których akurat nie lubi nasza władza, nie potrzeba pisać nowych podręczników one już zostały napisane w latach 3-dziestych ubiegłego wieku dla takich organizacji jak hitlerjugend oraz Bund Deutscher Mädel wystarczy przetłumaczyć z niemieckiego, i wyrośnie nam młode pokolenie prawdziwych patryjotów gotowe palić, mordować, nienawidzić i cała historia drugiej wojny światowej ulegnie powtórzeniu — serio tego chcemy ? Może już czas pójść po rozum do głowy i nie przygotowywać naszym dzieciom takiego losu jaki doświadczyło pokolenie naszych dziatków.

Ryszard
Ryszard
28 maja 2021 13:14

Prowadzenie w szkołach „nauki” religii jest szerzeniem ciemnoty i zabobonu wśród polskich uczniów.

Andrzej
Andrzej
29 maja 2021 07:20

Jeszcze jeden jakże wymowny przykład miłości bliżniego .***** *** i ordo ciulis.