Instytutów ci u nas dostatek, ale czas na kolejny…ku chwale tej władzy i jej myśli politycznej

Instytutów ci u nas dostatek, ale czas na kolejny…ku chwale tej władzy i jej myśli politycznej

Teraz, gdy pandemia szaleje, ludziom żyje się coraz trudniej, wprowadzane są kolejne podatki, gospodarka ledwo zipie, inflacja wali nas po kieszeniach, premier Morawiecki ma swoje priorytety i powołuje do życia kolejny już instytut.

To Instytut De Republica. Jego celem wsparcie polskiej nauki poprzez działalność wydawniczą, popularyzatorską, oraz promocja w Polsce i za granicą rodzimych publikacji naukowych.

Poważnie? To jest to, czego dzisiaj potrzebujemy najbardziej?

Nawet politycy PiS wydają się zaskoczeni tym pomysłem i jak mówi jeden z nich, „trudno mi to nawet skomentować. O sprawie dowiaduję się od pani. Nie było takich rozmów na posiedzeniu komisji, nie wpływały do nas takie postulaty”.

Pracownicy Kancelarii Premiera dodają, że „to jest poza nami, nie mamy pojęcia, po co premier powołał taki instytut. Nie wygląda to na jego pomysł”.

Nie jego pomysł, to czyj?

Dziwne, że ktoś wpadł na taki pomysł właśnie teraz, gdy pan Czarnek robi wielką rewolucję w podstawie programowej, podręcznikach szkolnych i liście czasopism naukowych, do której dopisano te, nie rekomendowane przez Komisję Ewaluacji Nauki. Kiedy już wiadomo, że wszelkie te zmiany są związane z nowym spojrzeniem na historię, kreowanie polskości zgodnej z wizją obozu władzy i promujące ostro wartości chrześcijańskie.

Według Lewicy, „Instytut De Republica nie będzie promować polskiej myśli naukowej, ale będzie drenować polski budżet”, a Dariusz Standerski dodaje: -„na prezydenta Andrzeja Dudę posypała się fala krytyki za szusowanie na nartach, ale jego zjazdy nie kosztują nas tyle, ile wydajemy na nowe instytucje tworzone przez premiera Mateusza Morawieckiego”.

Z kolei Izabela Leszczyna nie ukrywa w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że „Rząd PiS namnożył tyle agencji, funduszy i instytutów, że gdyby spytać dzisiaj ministra finansów, jaki jest koszt ich funkcjonowania, to z pewnością by nie wiedział. A są to miliardy, których brakuje na ratowanie życia Polaków”.

No cóż, ten obóz władzy spowodował, że Rzeczpospolita Polska instytucjami stoi. No to mamy i kolejny, i wiadomo, jaką naukę będzie promował, na jakich wartościach opartą i kto zapłaci za jego funkcjonowanie.

Tak jak i wiadomo, że podzieli on los tych pozostałych, które zostały powołane z wielkim hukiem i w świetle fleszy, po czym… ślad po nich zaginął.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
22 lutego 2021 13:36

To kolejna przepompownia pieniędzy z budżetu do swoich ludzi. Nie można im ich dać bezpośrednio, bo ciemny lud by się burzył, więc tworzy się takie coś o niezrozumiałych, ale mądrobrzmiących dla ciemniaków nazwach i zupełnie legalnie można wypłacać wysokie pensje za całkiem niepotrzebną i nic nieprzysparzajacą pracę. Takie przepompownie to jednocześnie kopalnie poparcia dla PiSu, bo pisludzie tam zatrudnieni doskonale wiedzą, że ich eldorado zakończy się wraz ze śmiercią PiSu.