Internauci bezlitośni dla Szydło – otworzyła siedzibę agencji, która jest w Warszawie od lat (film)

Internauci bezlitośni dla Szydło – otworzyła siedzibę agencji, która jest w Warszawie od lat

„Dla Polski, dla polskiego rządu, dzisiaj jest bardzo ważny dzień, ponieważ w Warszawie oficjalnie inaugurujemy pracę jednej z największych agencji unijnych” – mówiła premier @BeataSzydło podczas otwarcia stałej siedziby agencji #Frontex” – tak brzmiał tweet Kancelarii Premiera.

Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej” zareagował na Twitterze: – „W czerwcu Premier otwierała zbiornik wodny Świnna Poręba, który 2 lata wcześniej był otwarty przez PO. Dziś PBS inauguruje w stolicy otwarcie siedziby Frontexu, która jest w W-wie od lat. Czekam na otwarcie A2, Muzeum Powstania Warszawskiego, lotniska Chopina i wprowadzenie do UE”.

W swoim wpisie korespondent TVN 24 w Brukseli Maciej Sokołowski zauważył: – „Widzę, że MSWiA już drugi razy cieszy się z tego, że @Frontex jest w Warszawie. Dziś i w… 2005 roku”. Zamieścił też dla porównania screeny stron MSWiA z 2005 r. właśnie i z 2017.

Internauci proponowali kolejne „nowe otwarcia”: – „Jutro proponuję hucznie otworzyć Stadion Narodowy”; – „A może tak otwarcie Pałacu Kultury i Nauki albo nowej kuwety kota z Żoliborza?”.

Prawicowe media uznały ten fakt za niebywały sukces rządu PiS. – „Ten dzień przejdzie do historii” – to tylko jeden z tytułów. Można by sarkastycznie podsumować, że przejdzie, ale jako przykład kolejnej manipulacji pisowskiej.

Dla porządku tylko dodajmy, że Frontex to Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej.
(Źródło: Twitter)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZbyszekmagdalenaWaldemarjack Dunster Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jack Dunster
jack Dunster

i hear that there’s a new government sponsored suburb in Biskupin – it has all the most modern conveniences – a true showcase!

Waldemar
Waldemar

Ech, te przecinane wstęgi, wbijanie łopaty, gospodarskie wizyty… Łza się w oku kręci…

magdalena
magdalena

PISiorom brakuje sukcesów, więc na siłę sukcesy poprzednich rządów przekuwają na swoje sukcesy, ale zmanipulować można tylko mohery, my się nie damy i będziemy punktować kłamstwa i manipulacje tego rządu.

Zbyszek
Zbyszek

No to w drugą stronę: ponad miesiąc temu (dokładnie 9 października) Szydło rozpoczynała drążenie tunelu w Lubniu na S7 od strony południowej. Do tej pory trwają tam prace przygotowawcze, co zresztą nie przeszkadza, że prace gnają jak rozpędzony parowozik.