Internauci o Dudzie: „Nie dość, że angielskiego nie zna, to nawet język ojczysty kaleczy”

Internauci o Dudzie: „Nie dość, że angielskiego nie zna, to nawet język ojczysty kaleczy”

Okazuje się, że językowe problemy Andrzeja Dudy nie dotyczą tylko posługiwania się angielskim, o czym pisaliśmy w artykule „This is… very, very…i ruskie rowery” – internauci drwią z językowej sprawności Andrzeja Dudy”.

 

Z polszczyzną Duda też ma kłopoty, bo tak oto brzmiał jego wpis po konkursie skoków narciarskich w Zakopanem: – Wielka radość w Zakopanem i w całej Polsce. Nasi triumfują na Wielkiej Krokwii!!! Gratulacje i podziękowania za wspaniały konkurs dla Kamila Stocha i Dawida Kubackiego oraz całej naszej Ekipy! Brawo! Brawo! Brawo! Szacunek i pozdrowienia dla naszych Kibiców za wspaniały doping!”.

„Serio gościa pobierającego pensję prezydenta nie stać, żeby zatrudnić konsultanta od ortografii języka ojczystego? Bo z tym „krokwii” to straszna siara wyszła”; – „Najpierw trzeba się nauczyć pisać bez błędów w języku polskim. Krokwi proponuję poprawić i te duże litery pozamieniać. O innych językach nie myślę, bo po co i tak nikt nie chce z Dudą rozmawiać”; – „Nie dość, że angielskiego nie zna, to nawet język ojczysty kaleczy”; – „Języki obce nie idą, język polski staje okoniem… jak żyć?” – komentowali internauci.

 

Nie mogło oczywiście zabraknąć reakcji Stefana Skrupulatnego, który bezlitośnie tępi błędy językowe. Pospieszył Dudzie z pomocą i napisał mu, jak odmienia się prawidłowo słowo „krokiew”.

Pozostali internauci odnosili się do sposobu sprawowania przez Dudę urzędu: – Dudyzm! Wszystko się wali, condory kupują, Tomek sypie, angielski na poziomie preschool, śniegu nie ma, ceny rosną, kwota wolna od podatku nie podniesiona, szyszki nie wpuszczali do szczujni, w Izraelu nie dali krzyczeć, Agata dalej ma ciche dni, a ten się skokami podnieca”; – „Sędziowie za chwilę będą odpowiadać dyscyplinarnie za wykonywanie wyroków TSUE, wyrzucił pan nas z prawa UE, a pan o nartach narciarzu. Do dudy z takim prezydentem”; – „Polska schodzi na dno, niezależne sądownictwo upada, świat mówi o polexicie, a ten się konkursami w Zakopanem cieszy! Ot, prezydent”; – „Radość radością, a rzeczywistość czeka. Co z Kamińskim i Wąsikiem? Pan jest współodpowiedzialny, to pan dokonał uniewinnienia”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AdamSaraRenatasmętekMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Shaq
Shaq

Kaleczenie języka można by Dudinowi darować, to w końcu prosty człowiek, Natomiast brak jakiejkolwiek moralności całkowicie go dyskwalifikuje

ech
ech

Prosty i tępy to widzimy. Pytanie jakim cudem dostał/kupił doktorat? Normalny człowiek, po doktoracie, udawał by mądrego, ten bezpardonowo odkrywa braki swojego wykształcenia i głupoty. Ciekawi mnie jedno, będąc pierwszą osobą w państwie – chyba o tym wie – nie potrafi przewidzieć, że za swoje czyny i decyzje będzie ponosić konsekwencje. Jeśli tego nie rozumie i nie czuje, to jest po prostu tępy.

Halszka
Halszka

Ukończenie szkół,nie świadczy o wykształceniu.Prezydent Duda,przecież się ciągle uczy i uczy i uczy.Zastanawiam się jak się czują Ci,którzy zaliczyli mu ,PM ,a później doktorat?Cały świat może zobaczyć poziom uczelni,która wypuściła takiego orła i to jeszcze z doktoratem, Tak naprawdę, to jest mi żal i wstyd ,że uczelnia z takim” zyciorysem”,musi się mierzyć z takim wstydem.No cóż, spryt A.Dudy jest niezaprzeczalny skoro omamił tyłu Polaków,że go wybrali na Prezydenta kraju,Dlatego trudno się dziwić,że profesorowie nie zauważyli kogo doktoryzowali.

smętek
smętek

Przyjaciel mojej Rodziny mawia „dr przed nazwiskiem nie zawsze znaczy dureń”, a Duda do wyjątków się nie zakwalifikował.

Marcin
Marcin

Serio? Aż tak źle jest z Kidawą?

Renata
Renata

Ujadacie tak jakbyście byli nieomylni każdemu może się trafić błąd nawet przez niechcący zdublowanie litery. Andrzej Duda to najlepszy i najmądrzejszy Prezydent jakiego jeszcze nigdy Polska nie miała.Życzę mu dalszych kadencji.

Sara
Sara

Jeśli tak świetnie krytykujecie, to śmiało zamiencie się rolami Uważam, że Nasz Prezydent jest osobą bardzo kulturalną i stara się jak tylko może wypaść jak najlepiej. Wpadki zawsze były, są i będą.
Polak faktycznie tylko narzeka i krytykuje. Sam nawet na siebie nie potrafi źle powiedzieć. Najpierw własna osoba, później druga.
Pozdrawiam

Adam
Adam

Niestety pan Duda jest słabo wykształconym prostym człowiekiem z ograniczonym horyzontem. Ot, krzykacz bez ambicji i honoru. Mogę się założyć, nie czyta ze zrozumieniem. Wypowiada się.również bardzo chaotycznie..