Internauci wątpią w celowość powołania przez Ziobrę zespołu prokuratorów w sprawie filmu Sekielskich

Internauci wątpią w celowość powołania przez Ziobrę zespołu prokuratorów w sprawie filmu Sekielskich

Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów, którego zadaniem jest przeprowadzenie analizy zdarzeń przedstawionych w filmie „Tylko nie mów nikomu” – poinformowała Prokuratura Krajowa. – „Pan Ziobro jest bardzo zdolny. Szkoda tylko, że do wszystkiego” – skomentował w TVN24 redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik.

„Po analizie zdarzeń z filmu prokuratorzy Ziobry postawią zarzuty… braciom Sekielskim? Jeśli uważacie, że żartuję, to przypomnijcie sobie, jak było z „urodzinami Hitlera” i tortem swastykowym…”;

– „Znając „zdolności” prokuratury za czasów imć Ziobry to pewnie będą przesłuchiwać red. Sekielskiego kilka miesięcy (tak jak Birgfellnera), a na koniec to jemu postawią zarzut, że nie złożył zawiadomienia o przestępstwie”; – „Trochę to dziwne. To będą analizować film, a nie przesłuchiwać podejrzanych? To wygląda na zwykle działanie Ziobry, żeby zagrać na czas i rozmyć sprawę”; – „Pewnie wkrótce należy się spodziewać wizyt pislicyjnych szóstek o 6-ej rano w domach ofiar i ich zatrzymań pod zarzutem prowokowania wielebnych nosicieli posługi pedofilskiej; coś obrzydliwego” – komentowali ruch Ziobry internauci.

Kpiąco proponowali, kto – poza prokuratorami – powinien wejść w skład tego zespołu. – „Tam, gdzie zaczyna się Ziobro, tam kończy się wszystko. Na doradców dać Petza i Jędraszewskiego, oni są w temacie. Dorzucić tam Głódzia i będzie Dream Team”; – „To będzie wspólna komisja świecko kościelna pod auspicjami abp Głódzia i abp Hosera, w celu zachowania obiektywizmu. Poseł Piotrowicz odpowiada za konsultacje prawne, a Pawłowicz za catering na czas obrad”. Przypominali też, że Stanisław Piotrowicz tak wypowiadał się o księdzu pedofilu z Tylawy: – Brał dzieci na kolana podczas lekcji, przytulał, głaskał, pocałował. Na kolanach siedziało kilkoro dzieci – były szczęśliwe, zadowolone. Nie było w tym żadnego podtekstu seksualnego. Dzieci dawały ciumka”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JantarPiJarAnda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

I po co ta cała szopka z powołaniem zespołu prokuratorów? Przesłuchają ofiary, przeanalizują nagrania i za kilka miesięcy (po wygranych przez PiS wyborach) ogłoszą wyniki, że to kilka pojedynczych przypadków, że sprawy i tak są już przedawnione, a te które nie są, i tak nie będą badane, bo oskarżeni księża nie żyją i nie mogą się bronić, więc są tylko zeznania ofiar, których ofiary w żaden sposób nie mogą udowodnić, ani nie można ich skonfrontować. I co najwyżej ziobrowscy prokuratorzy postawią zarzuty ofiarom o obrazę uczuć religijnych i składania fałszywych zeznań (przykłady sprawy Austriaka i Srebrnej, urodzin Hitlera, pobicia członków… Czytaj więcej »

PiJar
PiJar

Zgadzam się co do bezcelowości powołania spec-zespołu, bo jest to tylko element zarządzania kryzysowego. Ziobro sam jest zainteresowany w wyciszeniu sprawy, więc podlegli mu prokuratorzy (na pewno specjalnie wyselekcjonowani) będą jedynie dążyć do udowodnienia z góry postawionej tezy – korzystnej tak dla tronu, jak i ołtarza. Jednak uważam, że po filmie Sekielskich masa krytyczna społecznej świadomości i gniewu została przekroczona i reakcji łańcuchowej już się nie da zatrzymać. Każda próba zatuszowania skandalu będzie tylko gaszeniem ognia benzyną. Wspólnym błędem PiS-u i Kościoła było zawarcie sojuszu, z którego już nie sposób się wycofać i teraz potknięcie jednego z nich nieuchronnie będzie… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Masa krytyczna świadomości społecznej i gniewu została przekroczona, ale jednak dla dużej części polskiego społeczeństwa pedofilia w KK nadal jest tylko „bezceremonialnym atakiem lewactwa na Kościół”. Na forum,media2.pl w temacie dokumentu Sekielskiego trwa dyskusja forumowiczów na ten temat. Polecam poczytać, bo jest ciekawa. Nie będę tutaj pisać szczegółów – lepiej, żeby każdy miał własny osąd sprawy i może także tam się wypowiedział w dyskusji. Moim zdaniem PiS nadal będzie bronić kościelnych hierarchów, a prokuratorskie śledztwo Ziobry skończy się postawieniem zarzutów Sekielskim. Już przy pomocy policji próbują blokować pokazy filmu w miejscach publicznych, zakazywać pokazów w salach projekcyjnych. Czekam teraz tylko… Czytaj więcej »

Anda
Anda

Zbigniew Ziobro nie rozwiązał żadnego problemu związanego z przestępczością, jako minister zajmuje się wyłącznie przerabianiem aparatu sprawiedliwości w narzędzie represji politycznych.
Myślę, że póki rządzi PiS, zboczeńcy z kościoła są bezpieczni albo wręcz nietykalni. Przecież na liście pedofilów opublikowanej przez PiS nie ma księży.