Internauta nawoływał do bicia „głupich bab” ze Strajku Kobiet. Sprawę umorzono

Internauta nawoływał do bicia „głupich bab” ze Strajku Kobiet. Sprawę umorzono

W listopadzie ub.r. w całym kraju dochodziło do protestów Strajku Kobiet. W tej gorącej atmosferze jeden z użytkowników Facebooka dodał agresywny wpis pod artykułem opublikowanym przez internetowe wydanie „Gazety Żoliborza”. Mężczyzna napisał, że „głupie babska” trzeba „napier***” „aż będą puchnąć”.

 

Internauta, mieszkaniec Łodzi, Tomasz L., znalazł się pod lupą policjantów, którzy sprawdzali, czy nie dopuścił się przestępstwa polegającego na publicznym nawoływaniu do popełnienia występku (art. 255 par. 1 Kodeksu karnego).

Policjanci, zebrane przez siebie materiały, przekazali do Prokuratury Rejonowej Łódź Górna, która, z kolei, uznała, że dochodzenie w sprawie L. trzeba umorzyć. Dlaczego? Sprawca miał rzekomo działać pod wpływem emocji, gdyż chodziło o niszczenie mienia przez kobiety uczestniczące w protestach.

 

Z przywołanym tłumaczeniem nie zgadza się aktywista Konrad Dulkowski – prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Powiedział: „Wyjaśnienia Tomasza L. nie trzymają się kupy. Komentarz umieścił pod artykułem o zniszczeniu witryn sklepów, które… popierały Strajk Kobiet. Czyli zniszczenia mienia dopuścili się przeciwnicy Strajku Kobiet podobni Tomaszowi L.”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Dlatego organizacja prowadzona przez Dulkowskiego odwołała się od tej decyzji przed Sądem Rejonowym Łódź Widzew – ten uznał, że prokuratura musi ponownie rozpatrzyć sprawę. Prezes OMZRiK liczy na sporządzenie aktu oskarżenia.

/kw/

Źródło: wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
24 czerwca 2021 21:20

Był w błędzie ten kto miał inne oczekiwania. Teraz każdy drań korzysta z ochrony.

Dron
Dron
25 czerwca 2021 13:06

Jak to, piebiak, było? „Za czynienie dobra nie karzemy”?