Intryga szyta za grubymi nićmi. „Tu mam pięć tysięcy i panu daję”

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie nagonki TVP na prof. Grodzkiego

Komuś ewidentnie zależy na tym, by oczernić marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Tak bardzo, że sięgnął po zdecydowanie „brudne” metody. Na szczęście próba ta okazała się kompletnie nietrafiona.

 

Tadeusz Staszczyk, były pacjent dzisiejszego marszałka Senatu twierdzi, że próbowano go przekupić. W zamian za 5 tysięcy złotych miał podpisać się pod fałszywym oświadczeniem, w którym stwierdza, że Grodzki chciał pieniędzy w zamian za przeprowadzenie operacji.

Jak opowiada w rozmowie z Radiem Zet Staszczyk, ktoś zapukał do jego drzwi i przedstawił się jako pracownik szpitala. – Powiedział mi proszę mi napisać takie pisemko, że doktor Grodzki powiedział, że przyjmie na operację i do szpitala jeśli mu zapłacę pieniądze„. Wyciągnął portfel i powiedział: Tu mam pięć tysięcy i panu daję, jeśli tylko pan napisze i podpisze„.

 

„Tak się zdenerwowałem. Powiedziałem: „Niech pan stąd wychrzania i to szybko – relacjonował Staszczyk. Osiem temu był pacjentem Grodzkiego, który przeprowadził operację wycięcia nowotworu. Zadania tego nie chciał wcześniej podjąć się żaden inny lekarz. Zabieg się udał, a mężczyzna jest pod opieką szpitala w Szczecinie Zdunowie.

We wtorek marszałek Senatu w tej sprawie ma zawiadomić Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Twierdzi, że jest to nie tylko atak na niego, ale też preparowanie sztucznych dowodów „w celu osłabienia jego pozycji i pozycji Senatu Rzeczpospolitej” – podkreślił. Przypomnijmy: od tygodni prawicowe i publiczne media cytują za Radiem Szczecin rzekomo byłych pacjentów Grodzkiego lub ich rodziny. Anonimowi rozmówcy twierdzą, że za dobrą opiekę dawali kilkanaście lat temu Grodzkiemu łapówki. Jak podkreśla „Wyborcza”, wcześniej nie zawiadamiali organów ścigania, a teraz idą z tymi historiami do Radia Szczecin. Oskarżenia pojawiły się, gdy Grodzki został marszałkiem Senatu.

mpm

Źródło: wp.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
7 stycznia 2020 10:12

Nie dali rady zrobić Bolka z Wałęsy to produkują własnych. Z tym pacjentem akurat się nie udało, ale ilu mamy już zarejestrowanych TWPiS albo inaczej, szmalcowników? A ilu po prostu odmówiło nie informując nikogo o takiej próbie zwerbowania? Ich teczek próżno szukać w IPN-ie, stawiam na maciorę.

Goool
Goool
7 stycznia 2020 12:36
Reply to  HerodAntypis

Akurat na Bolka to są papiery. Jak nie chcesz książek IPNu czytać, to są w nich zawarte reprodukcje dokumentów.

HerodAntypis
HerodAntypis
7 stycznia 2020 19:39
Reply to  Goool

Tylko pisowe frajery czytają takie papiery.

Goool
Goool
8 stycznia 2020 10:11
Reply to  HerodAntypis

Wierz w co chcesz. W szczęście w totka również.

Grzegorz
Grzegorz
7 stycznia 2020 13:05

UB-eckie metody stosują pis-uary , ciekawe skąd oni je znają?