Ireneusz Raś z PO rozczarowany Budką

Ireneusz Raś z PO rozczarowany Budką

Oczekiwałem od Borysa Budki, że energię sportową, którą posiada, przełoży również na energię w polityce. Nie widzę tego, jestem rozczarowany” – powiedział Raś na temat szefa Platformy. – „Radosław Sikorski to byłaby zmiana, która dawałaby szansę na dojrzałe przejście do ofensywny”.

 

List 51 członków Platformy Obywatelskiej to nie jest próba rozłamu, a wyraz zatroskania o los partii. To nie jest już nawet żółta kartka, ale pomarańczowa. Nie możemy dowiadywać się z prasy o niektórych działaniach naszych dowódców. Trzeba usiąść i rozmawiać o projektach razem – powiedział polityk o projekcie Trzaskowskiego „Campus Polska Przyszłość”.

Według Rasia zjazd Platformy na lewo jest błędem. Zgadzam się z Bronisławem Komorowskim, że należy raczej odbudować mocne centrum. „Uważam, że Borys Budka zbyt dużo komunikuje z dnia na dzień, a za mało pracuje nad pewnymi kwestiami, które mogłyby nas łączyć. Przede wszystkim musimy powiedzieć, kim dziś jest Platforma Obywatelska”.

 

W pierwszym możliwym terminie, czyli jesienią tego roku powinny się odbyć wybory na szefa PO. Aczkolwiek za obecny kryzys nie można winić tylko Borysa Budki. „PO wybrała źle i każdy dojrzały polityk to widzi (…) Można zawrócić z obranej drogi, tylko trzeba się na to odważyć. Trzeba czytać politykę, a nie tylko wykonywać ruchy, które nie są logiczne”. Jednego dnia odwracamy się od Lewicy i wszystkich, którzy głosowali za, a drugiego wychodzi Budka i mówi, że chce robić koalicję z Szymonem Hołownią i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. W tym nie ma żadnej logiki.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Czy Sikorski, wg Rasia polityk  „barwny i doświadczony”, okaże się mężem opatrznościowym Platformy? I czy wiara w jednego wodza w czymkolwiek pomoże? Przyszłość pokaże.

/td/

Źródło: RMF.fm

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
12 maja 2021 09:30

„….W tym nie ma żadnej logiki…” Ogólnie to w polskiej polityce od dawna żadnej logiki nie ma. Mamy prawicę co to ma socjalistyczne podejście do gospodarki i jeszcze bardziej socjalistyczne podejście do polityki socjalnej, którą uwiera niezależność sądownictwa, ma głęboko w …..prawa obywatelskie a szczególnie prawa kobiet i jest w sojuszu z kościołem. Dalej mamy niby liberalno centrową partię która jak ognia boi się liberalizmu gospodarczego a jeszcze bardziej liberalizmu społecznego, jest niby partia chłopska tylko że żadnego poparcia wśród chłopów nie ma, mamy lewicę która chętnie przystała na cichy sojusz z tą niby prawicą. Dziwny to sojusz gdzie lewica co to niby jest proeuropejska jest za legalna aborcja a popiera tą niby prawicę co to jest antyeuropejska i antyaborcyjna. Rozdwojenie jaźni trwa dalej z jednej strony ten prawicowy rząd namawia do szczepień ale całkiem niedawno jeden z posłów co to teraz jest europosłem a był wiceministrem organizował wysłuchanie antyszczepionkowców i wzywał do uchylenia obowiązkowych szczepień dla dzieci. A jeden z jego kolegów co to krzyczał „veto albo śmierć ” i był przeciwny szczepieniom i zapewniał że się nie zaszczepi ….już się zaszczepił. Mamy posłankę która niby jest lewicowa i list lewicy dostała się do sejmu ale nagle z dnia na dzień przystępuje do prawicy. Mam wrażenie że podobnie jest z posłem Rasiem jest w partii liberalno centrowej a on chciał być w chadeckiej…..tylko że kościół popiera tą „socjalistyczna prawicę” a ta liberalno centrowa jest bee.
I jest w naszej polityce jakaś logika? Jest jedna ….logika utrzymania stołków.