Iustitia: „Nie ma KRS, ponieważ Maciej Nawacki nie zebrał wymaganej liczby 25 podpisów sędziów!”

Czy Maciej Nawacki odpowie za zniszczenie uchwały olsztyńskich sędziów? Decyzja w rękach rzecznika dyscyplinarnego…

Nie ma Krajowej Rady Sądownictwa, ponieważ Maciej Nawacki nie zebrał wymaganej liczby 25 podpisów sędziów!

Na liście poparcia dla sędziego Macieja Nowackiego znalazło się łącznie 28 podpisów. Wśród nich znajdują się m.in. podpisy samego Nawackiego (!) i jego żony.

 

Sprawę komplikuje to, że 5 sędziów wycofało poparcie dla kandydata. Byli to Joanna Urlińska, Anna Pałasz, Krzysztof Bieńkowski, Katarzyna Zabuska i Katarzyna Jerka. Oznacza to, że Nawacki zebrał tylko 23 podpisy zamiast 25, które były wymagane.

Zaskakuje również to, że niektórzy olsztyńscy sędziowie, którzy udzielili poparcia Nawackiemu szybko awansowali. Iwona Nowak dostała awans do SO w Olsztynie, Tomasz Koszewski z kolei pracował przez jakiś czas w Ministerstwie Sprawiedliwości (odwołano go jednak ze względu na problemy z zaległościami w sądzie).

 

Mniejsze lub większe kariery zrobiło też 13 sędziów spoza Olsztyna: Michał Lasota, Paweł Zwolak, Henryk Walczewski, Paweł Mroczkowski, Andrzej Skowron, Rafał Puchalski, Urszula Klejnowska-Mosiołek, Jacek Przygucki, Piotr Szydłowski, Katarzyna Dil, Aneta Michałek, Rafał Waszkiewicz oraz Arkadiusz Czerwoniuk.

Szybki awans zaliczył też dr Maciej Dobrowolski z KUL. Naukowiec (wraz z Adamem Kaczmarkiem) napisał opinię dla Sejmu, w której wytłumaczył, że niemożliwe jest wycofanie podpisu z poparciem dla sędziego do neo-KRS. Ekspertyzę przygotowano już na początku lutego 2018 r.: Sejm już wtedy zabezpieczał się przed ewentualnymi kontrowersjami związanymi z listą podpisów dla Nawackiego.

Doktor Dobrowolski – już po napisaniu opinii – został wybrany przez upolitycznioną KRS do pracy w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Instytucja powołana została z inicjatywy PiS. Pracownik KUL, co ciekawe, nie wykonywał wcześniej zawodu prawnika…

/nt/

Źródło: okopress.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
15 lutego 2020 16:14

Najmniejszego znaczenia nie ma to, że powołano do KRS sędziów którzy nie dopełnili wymogów formalnych. W Polsce rządzonej przez chorego Kaczyńskiego nie ma już KRS i TK. Jest chaos, który będzie narastał.