„Iustitia” żąda powołania komisji śledczej w sprawie afery Piebiaka

Na listach poparcia do KRS mogą być nazwiska osób powiązanych z Piebiakiem i aferą hejterską - sugeruje Onet

„Żądamy powołania przez Sejm komisji śledczej w celu ustalenia osób odpowiedzialnych za wyciek poufnych informacji dotyczących sędziów z Ministerstwa Sprawiedliwości, gdyż prokuratura jest bezpośrednio powiązana z ministrem sprawiedliwości, który może nie być zainteresowany wyjaśnieniem tej sprawy” – napisali w uchwale sędziowie ze Stowarzyszenia „Iustitia”. Organizacja domaga się także ponownego rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego oraz powołania Krajowej Rady Sądownictwa w sposób zgodny z Konstytucją.

 – „Od ponad dwóch lat przedstawiciele trzeciej władzy są obiektem zmasowanych ataków propagandowych, ukierunkowanych na zdyskredytowanie sędziów jako grupy zawodowej, począwszy od tzw. kampanii billboardowej, poprzez wypowiedzi premiera RP, aż po aktywność anonimowych kont na Twitterze. Jako sędziowie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jesteśmy atakowani, ale jeszcze do tej pory nie byliśmy obiektem zmasowanej akcji hejterskiej wymierzonej w nas i naszych kolegów” – podkreśliła szefowa  warszawskiego oddziału „Iustitii” Marta Kożuchowska-Warywoda. Chodzi oczywiście o opisane przez onet.pl działania Piebiaka, mające na celu zdyskredytowanie niektórych sędziów, m.in. szefa „Iustitii” Krystiana Markiewicza.

– „Na przykładzie tej sprawy widzimy, że prokuratura nie działa w sytuacji, gdy doszło do zorganizowanych przestępstw o charakterze chuligańskim w sieci, popełnionych przez funkcjonariuszy Ministerstwa Sprawiedliwości na szkodę sędziów” – powiedział z kolei prezes stowarzyszenia prokuratorów „Lex Super Omnia” Krzysztof Parchimowicz. Podkreślił, że odwołanie wiceministra Łukasza Piebiaka nie kończy sprawy.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” domaga się ustalenia, kto prowadzi na Twitterze profil Kasta Watch, który jest „odpowiedzialny za zmasowaną akcję hejterską wobec sędziów krytycznych wobec tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości”. „Iustitia” zwróciła się do prokuratury z żądaniem „niezwłocznego zabezpieczenia sprzętu komputerowego i telefonów komórkowych osób wymienionych w publikacji portalu Onet.pl”. W najbliższych dnach zostanie także złożone zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstw przez funkcjonariuszy Ministerstwa Sprawiedliwości.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

a gdzie jest prezydent Duda bo to własnie on podpisywał te wszystkie niekonstytucyjne ustawy