Izba Dyscyplinarna zdecydowała. Sędzia Morawiec dalej ma immunitet

Izba Dyscyplinarna zdecydowała. Sędzia Morawiec dalej ma immunitet

W ub.r. Izba Dyscyplinarna zdecydowała o odebraniu immunitetu Beacie Morawiec. Instytucja zawiesiła ją także w czynnościach i obniżyła jej wynagrodzenie. O uchylenie ochrony wnioskowali śledczy, który chcieli jej postawić zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków publicznych, nadużycia uprawnień, przyjęcia korzyści majątkowej oraz działania na szkodę interesu publicznego celem uzyskania korzyści.

 

Sędzia nie zgodziła się z decyzją ID SN i złożyła na nią zażalenie. Członkowie izby przychylili się do niego, co oznacza, że sędzia  dalej będzie chroniona immunitetem.

„Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zdecydowała o zmianie uchwały I instancji w ten sposób, że odmówiła zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej krakowskiej sędzi Beaty Morawiec. Decyzja SN jest prawomocna i ostateczna” – przekazał mediom rzecznik prasowy wspomnianej wcześniej instytucji.

Morawiec, zamiast uczestniczyć w postępowaniu, wzięła udział w demonstracji. Mówiła: „Ja nigdy w życiu nie popełniłam żadnego przestępstwa. Tutaj generalnie chodzi tylko o to, żeby mnie odsunąć od orzekania, żebym ponosiła tę karę niezasłużoną w sposób bardzo dolegliwy i skutecznie to osiągnięto dzięki działaniom pseudo-sędziów powołanych przez pseudo-KRS i orzekających w izbie, która nie jest sądem (według TSUE – przyp. red.)”.

 

Beata Morawiec, przypomnijmy, jest znana z zaangażowania w obronę praworządności w naszym kraju i prywatnego konfliktu ze Zbigniewem Ziobrą. W obronie sędzi stanęli m.in. RPO, Iustitia oraz organizacja o europejskim zasięgu.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/nt/

Źródło: rmf24.pl         

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
8 czerwca 2021 12:43

Chciałoby się powiedzieć izbie:
Nie darowuj tego, co nie twoje!
Z formalnego punktu widzenia ta izba nie ma prawa zabrać komukolwiek immunitetu, więc nie może go też zwrócić. Równie dobrze ja mogę zabrać ziobrowatemu immunitet ,a potem łaskawie mu go zwrócić. Przecież to jest oczywisty faken nonsens!