„J…ć te ukraińskie ś…rwa” – mówi studentka medycyny (film)

"J...ć te ukraińskie ś...rwa" - mówi studentka medycyny

„Ukraińska k…a tzw. sprzątaczka zajęła mi miejsce w pociągu i zaj….ała cały przedział” – w takim stylu przemawia z filmiku młode dziewczę, studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

Gdy powstała wrzawa po tym, jak opublikowała w Internecie nienawistnie brzmiący filmik, chamstwo i podłość próbowała obrócić w żart zapewniając, że nie popiera nacjonalizmu ani dyskryminacji. Było już jednak za późno…

Utwór” obejrzały władze uczelni i w efekcie dziewczyna została zawieszona w prawach studenta.

 

Na filmiku widzimy jak po chamsku opowiada o kobiecie z Ukrainy, która zajęła jej miejsce w pociągu. „Ja zapłaciłam za dwa miejsca, żeby mieć miejsce na nogi, bo mnie stać. I jak nie stać tych ukraińskich k***w na takie rzeczy, to niech nie jeżdżą” – mówiła – dodała.

Relacja z tego skandalicznego zdarzenia znalazła się w dwóch z rzędu filmikach które na YouTube zamieścił profil tvolsztyncompl

„…władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie niezwłocznie podjęły działania przewidziane przepisami prawa wobec autorki tej wypowiedzi, zawieszając ją w prawach studenta. Złożono także zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, a w Uczelni wszczęto postępowanie dyscyplinarne” – czytamy w piśmie uniwersytetu.

„Nie ma i nigdy nie będzie w Uniwersytecie miejsca na przejawy zachowań o charakterze rasistowskim, ksenofobicznym, czy okazujących pogardę względem osób innej płci, rasy, pochodzenia etnicznego, narodowości, religii, wyznania, światopoglądu, niepełnosprawności, wieku, orientacji seksualnej bądź gorzej sytuowanych” – zapewniają władze warmińsko – mazurskiej uczelni.

/p/

Źródło: Wprost

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

36
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
16 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
CoolLelajacekMariaMiro1565 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

No i urósł nam młody suweren. Jeszcze Polska nie zginęła.

Jantar
Jantar

Jeśli pochodzi z jakiegoś grajdoła to zapewne przykład wzięła od panoszącego się tam księdza.

Jantar
Jantar

Brawo, władze uczelni! I ona chciała być lekarką? Już widzę, jak by się zwracała do swoich pacjentów! Albo jakby się zwracała do pacjentów, gdyby wysłali ją na jakąś misję do któregoś z krajów afrykańskich, czy muzułmańskich.

Zwinka
Zwinka

Osoba z takim podejściem do ludzi to niech sobie zawodem lekarza głowy nie zawraca. Już na starcie widać, że to kiepski materiał. Inna rzecz, że przy tym, co zaprezentowała, trudno ocenić, do czego się w ogóle nadaje. Trzeba by chyba zadzwonić do Banasia.

Laurenty
Laurenty

jak ja wywala bedzie miala wyrownana hierarchie…

HerodAntypis
HerodAntypis

Jak ją wywalą przejdzie do szkółki niedzielnej w Toruniu. Ma ten plus że poglądów nie trzeba już jej wyrabiać.

jacek
jacek

do przywidzenia było że takich rasistów będzie coraz więcej ,skoto rządzący nawiedzeni dyktatorzy ,,tak prezentują prawo,że pedofile ,zwyrodnialcy ,przestępcy w kieckach są bezkarni ,panoszą się ponad wszystkich,bezkarnie zniewalają i,bezkarnie ogłupoiają i bezkarnie doją nie płacąc od tego podatków c,czyli są z lepszego sortu ,skoro ci co nie poważają tych zakłamanych przestępców są potępiani i szkalowani to na jakie wychowanie i postawę młodych mogą liczyć?przykład niestety idzie z góry,to ci wredni zakłamani ,bezkarni zwyrodnialcy i dyktatorzy którzy nimi się posługują płacąc za ogłupianie biednej ciemnoty wywołują w ludziach taką ciemnotę ,zawiść,, podłość ,rasizm i brak tolerancji do innych,inaczej myślących ,biedniejszych itp

aleksander
aleksander

co na to rodzice?ale sie dochowali smiecia

Grzegorz
Grzegorz

Jak to: cóż rodzice? Przecież dziewczę wychowanie wyniosło z domu, a nie z Marsa. Rodzina zapewne typowa: Polacy-katolicy. 😉

Ana
Ana

Mają skąd i od kogo brać przykład – przyszła nasza inteligencja, która może w przyszłości nas reprezentować, strach się bać.

ANA
ANA

Nie wierzę, że taki element studiuje medycynę.To typ uliczny, wulgarny, wykolejony. Chyba, że tatuś pisowiec lub ksiądz. Wtedy wszystko możliwe

Jo
Jo

Lecz sie za nim nie jest za późno

HerodAntypis
HerodAntypis

Sam się lecz byleby nie u twojej olsztyńskiej pociągowej pindy!

Krzysztof
Krzysztof

Jaśnie pani lekarka byle gówna nie będzie przecież leczyła,pis standardy,pis państwo

Wolnościowiec
Wolnościowiec

„Bo jestem na lekarskim, a tamta baba jest sprzątaczką, więc jakby hierarchia powinna być zachowana.”
Takiego kompleksu wyższości to jeszcze nie widziałem.

Teofil
Teofil

dno – ona nie jest chyba na wydziale lekarskim, nie ma szans, nie ta osobowość…. Jest na uniwersytecie jakiś wydział gospodarczy od liczenia prześcieradeł i rękawic gumowych?

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja troszkę łagodniej oceniam gówniarę. Jej żale są poniekąd słuszne, bo skoro babsztyl zajął jej wykupione miejsce…. Natomiast jej wypowiedź oceniam raczej w kontekście nacjonalistyczno – faszystowskiej narracji, która obecnie zaczyna coraz więcej miejsca zdobywać sobie w debacie publicznej. Gnojówa, która – jak sądzę – nie ma na co dzień fobii nacjonalistycznych – swoją frustrację ozdobiła wypowiedziami w stylu Bąkiewicza czy Winnickiego, bo to modne ostatnio. Gdyby rzeczona babsko było Polką, skończyłoby się pyskówką albo interwencją konduktora, bez dalszych konsekwencji. Jestem jednak dobrej myśli, dziewczątko już oberwało i ma gówniara nauczkę na całe życie. Tak sądzę. Groźne jest to, że… Czytaj więcej »

Michal
Michal

Cokolwiek napisałeś, próbując mądrze i wnikliwie…
To już w pierwszym zdaniu wydales opinie o sobie używając określenia :cyt. Babsztyl.
Właśnie te słowa świadczą o jakże światłem i nacechowanym dobrocią, sercem i empatia stosunku do osoby przeciwnej.
Skąd takie standardy?… Bo to Kobieta..?… Bo to Ukrainka??…. Bo…. Tak już masz.?

Brawo dzbanuszku….

Maciek123454321
Maciek123454321

Nie chodzi o narodowość, Michale, ale o typ człowieka. Widocznie nie spotkałeś na swojej drodze osób chamskich, rozpychających się wszędzie łokciami, do których z miejsca nabierasz ogromnej antypatii Ja spotkałem wiele razy takie osoby, które na zwróconą uwagę reagują zwrotem „pie…….ol się”. A ty jak reagujesz?

Jantar
Jantar

Ale, @Maćku, skąd pewność, że Ukrainka zajęła JEJ miejsce? Przecież także miała wykupiony bilet. Skoro gówniara mogła kupić bilet na podwójne miejsce to i Ukrainka też mogła taki mieć. Gdyby nie miała to przecież wystarczyło tylko zgłosić się do konduktora, który zrobiłby porządek. Ja odebrałam jej „żale” bardziej, jako zwykły atak z powodu narodowości i „hierarchii”. Mama mi dziś opowiadała, jak przed laty pewna dziewczyna w trakcie studiów medycznych zwykła, prostolinijna, cicha myszka, po studiach zaczęła pracować jako pediatra i któregoś dnia prawie wykrzyczała, że „przychodzą te babsztyle ze swoimi bękartami, których ona nie znosi, a które musi leczyć”. Tu… Czytaj więcej »

marek
marek

Prawda wygląda nieco inaczej ,.. jeżeli istotnie wykupiła to miejsce , to żeby sprawiedliwości stało się zadość trzeba było poszukać konduktora ,..taka jest procedura,.. co do reszty ,.. wielu przede mną napisało już wszystko,…

ech
ech

… raczej nie, jeśli wykupiła miejsce dla nóg … Bilety kupuje się z głową. Ta sytuacja dowodzi o jej z-chamieniu.

ewa
ewa

zawieszona? ona powinna byc wywalona na zbity pysk !!!!!! a jej facjata upubliczona

Lehoo
Lehoo

Są efektywniejsze metody edukacyjne, by dalej nie szukać: reaktywacja po obligatoryjnym rocznym stażu w charakterze salowej na ciężkim oddziale, choćby i chirurgii onkologicznej.

Krystyna
Krystyna

Dziękuję uczelni za podjęta decyzję, jak najbardziej słuszna

Aleksander
Aleksander

Mam wielką nadzieję,ze ta nieszczęsna istota człekokształtna zostanie wylana i żaden uniwersytet jej nie przyjmie.Ona nie powinna leczyć nawet komarów.

Mirosława
Mirosława

w końcu sprzątaczki też są potrzebne…

Chermes
Chermes

Nie martwmy się o byłą studentkę. Na pewno znajdzie pracę u sędziny, profesor docent doktor habilitowany (i byłej posłanki) Krychy Sałatkożernej. 🙂

HerodAntypis
HerodAntypis

Krycha co ludzi odpycha jako rycerka PiSu pasuje ją na „Doctor vulgaris causa”.

Goool
Goool

Sprawa za znieważenie – tak. Wywalenie z uczelni – nie. Jeśli ją zamkną to i tak studia przerwie. Niech sąd a nie senat uczelni decyduje. Mamy wolność słowa, która kończy się na granicy wolności i praw innego człowieka. Ale decyzje powinien podjąć sąd.

Miro1565
Miro1565

Po wywaleniu z uczelni, paniusia, ma prawo decyzję uczelnianego senatu zaskarżyć.

Mili
Mili

Widac wychowanie jakie w domu otrzymala ….szanuje sie kazdego …bez wyjatku nigdy nie wiemy co czlowiek w zyciu przeszedl takie osoby jak to dziewuszysko niewychowane przynosza wstyd nam wychowanym z szacunkiem do innych

ewelina
ewelina

Studentka?. Wygląda na galeriankę w tanim wydaniu.

Maria
Maria

Oby skończyła na zmywaku w knajpie („mordowni”), albo pucowała kible na dworcu w pcimiu

ela
ela

Ktoś z takim podejściem do ludzi nigdy nie powinien zostać lekarzem! Jak przyjdzie do niej sprzątaczka, to odmówi leczenia? Paniusia dostała się na lekarski i w główce się pomieszało, o ie wcześniej nie miała tam już chaosu.

CoolL
CoolL

Żenada, Brak mi słów, tym bardziej, że to miałby być przyszły lekarz. Nauczyciel musi mieć świadectwo przydatności do zawodu. Sądzę że przed studiami lekarskimi tez powinno się takowe uzyskać