„Ja pitole! Zabierzcie im w końcu te zabawki…”

„Ja pitole! Zabierzcie im w końcu te zabawki…”

Walka z pandemią, której wciąż jako naród nie wygraliśmy. Ostra inflacja. Gospodarka nieco na kolanach. Problemów od groma i trochę, ale obóz władzy ma swoje priorytety i …

…właśnie Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu skrupulatnie dopracowuje nową ustawę, dotyczącą naszych symboli narodowych.

Zgodnie z nią nasz Orzeł będzie miał koronę z prześwitami oraz całe ozłocone nogi, aż do upierzenia.

Rozwiązany zostanie też problem odcienia czerwieni we fladze narodowej. Według znawców tematu, ta czerwień powinna mieć odcień cynoberu, ale rząd uważa, że powinien to być karmazyn. A jak karmazyn to trzeba to ustawowo załatwić, określić i zamknąć usta myślącym inaczej.

Przywrócona zostanie również Chorągiew Rzeczypospolitej, czyli flaga przysługująca prezydentowi, a nasz hymn zostanie opracowany na nowo. Będzie już nie tylko rozpisany na fortepian, ale wreszcie na orkiestrę.

Komentarze internautów bezcenne:

„Podobno te zmiany mają wydatnie pomóc w skutecznej walce rządu z wirusem … i dlatego są takie pilne”;

„Ja pitole! Zabierzcie im w końcu te zabawki, niech zmienią piaskownicę bo za chwilę nie będzie co zbierać !!!!!!!!!”;

„(orzeł – przyp. Redakcji) powinien być dwugłowy z głowami braci. Lech spoglądający na zachód i Jarosław groźnie łypiący na wschód. W szponach niech trzyma wieniec laurowy z krzyżem”;

„Czy hymn będzie w wersji disco polo? A może zamiast symboli państwowych zmieńmy po prostu ten rząd”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
9 czerwca 2021 10:41

Nowy „hymn” tylko w wykonaniu Zenka. Może być jeszcze Boys, w zadnym wypadku nie dopuszczać do śpiewania E.Górniak

Arkadiusz
Arkadiusz
9 czerwca 2021 11:38
Reply to  Marek

Właśnie dopuścić Górniak. Jej wersja jest ok. Już sobie wyobrażam Dudę kaczyńskiego i innych zawodzących hymn.

Rafapon
Rafapon
9 czerwca 2021 18:59
Reply to  Arkadiusz

Jak zawodzi Kaczor, nie musimy sobie wyobrażać. Dostępne jest nagranie, na którym zawodzi, żeby maszerować do Wolski. I tak właśnie powinnno się śpiewać ten hymn na wszelkich uroczystościach.

HerodAntypis
HerodAntypis
9 czerwca 2021 11:48

Odcień czerwieni to farmazon, złote nogi do upierzenia czyli kozaki z tombaku i korona z prześwitami wskutek korozji. No i hymn disco polo łamany przez Bogurodzica w bojowej wersji z „Krzyżaków”. Jak gdzieś ktoś z Polski wywalczy złoty medal, to wstyd będzie słuchać i oglądać tę ceremonię.
Kicz i dzicz – oto nowe symbole pisowskiej polski.

Jantar
Jantar
9 czerwca 2021 18:09

Sprawa nie jest nowa, bo o zmianach była mowa już w 2016 r. Jednak zmiany, jakie miały być wprowadzone, dotyczyły tylko wprowadzenia prześwitów w koronie orła (uwagi heraldyków) oraz określenia barwy czerwonej na różnego rodzaju materiały do nadruku. Wiadomo bowiem, że każdy rodzaj materiału ma różną chłonność barwnika, a jednakowe parametry dla każdego rodzaju powodują w efekcie końcowym, że ta czerwona barwa jest w innych odcieniach (kolor czerwony ma minimum 140 odcieni). Była też mowa o wprowadzeniu cyfrowej wersji orła do wydruków, a także wersji nie cieniowanej i rysunkowej, czyli po prostu dostosowania załączników ustawy do obecnych wymagań technicznych i technologicznych. Tymczasem okazuje się, że pisiorstwo wykorzystuje sytuację i chce zmienić znacznie więcej w naszej symbolice narodowej. Mowa jest także o dodaniu krzyża do korony orła – takiego, jaki widniał na godłach za czasów Piastów i Jagiellonów, czyli de facto pod rządami kościoła.

Janusz_S
Janusz_S
9 czerwca 2021 23:07

To jest curwa kyrk, tylko mało śmieszny

Ryszard
Ryszard
10 czerwca 2021 03:01

Karmazyn to RAL 4007 a cynober to RAL 2002. Tak należy rozmawiać o kolorach , nie jak ślepcy z Ministerstwa. Ten karmazyn wydaje się być zbyt ciemny, trochę to taka „marokańska ” czerwień. – kto chce niech zobaczy flagę Królestwa Maroka choćby na rezydencji SE Ambasadora , na ul. Emilii Plater. RAL oznacza wszystkie kolory i wiedzą o tym wszyscy mający z kolorami do czynienia zawodowo. Takowych najwyraźniej brak w Pisie.

Goool
Goool
10 czerwca 2021 09:21
Reply to  Ryszard

Ral nie oznacza wszystkich kolorów. To paleta węższa od rgb czy ncsa.

Rafapon
Rafapon
10 czerwca 2021 07:16

Czy ja dobrze widzę? Ten ptasior ma chyba złoty kaganiec.

antyuzurpator
antyuzurpator
11 czerwca 2021 10:53
Reply to  Rafapon

Albo jęzor wywalony na zachód, czyli na „tą wredną unię”.