Ja też chcę do prokuratury, jak Kramek

Ja też chcę do prokuratury, jak Kramek

List otwarty do Szanownych Władz RP

Wielce Czcigodni Państwo Decydenci, właśnie dotarła do mnie wieść, że MSZ ponoć zamierza skierować do prokuratury sprawę fundacji Otwarty Dialog. Za to, że jej szef Bartosz Kramek opublikował tekst, w którym postulował, by „wyłączyć rząd” (to termin zaczerpnięty z amerykańskiej demokracji, gdzie opozycja stosuje manewr określany mianem „government shutdown”). Kramek proponował rozwiązania przetestowane na Ukrainie w czasie majdanu – miasteczko namiotowe, blokady, masowe demonstracje itd.

Czuję się niedoceniony i zignorowany. Nie może być tak, że Kramek będzie ścigany, a ja nie, choć wielokrotnie postulowałem to samo. To zakrawa na dyskryminację.

Co więcej – ja nie tylko pisałem o tym na fejsie, jak Kramek, ale także wzywałem obywateli, przemawiając ze sceny pod Sejmem. Mówiłem, żeby szybko się zbierali i przychodzili.

Jako dowód mogę też zacytować swoje stare wpisy z Facebooka. Oto pierwsze z brzegu przykłady.

12 kwietnia pisałem tak:
Czas protestów dobiega końca. Pora myśleć o przygotowaniach do majdanu.
Ta władza musi zostać czym prędzej obalona. Strajk generalny, blokady w miastach i na drogach, powszechny bunt – każda metoda bez użycia fizycznej przemocy jest dopuszczalna i pożądana.
To już nie przelewki – projekt, który wypichcili, podporządkowuje sądy Ziobrze. Pomysł tak jawnego i bezczelnego złamania konstytucji, pozbawia władzę legitymacji i zwalnia obywateli z obowiązku podporządkowania się jej decyzjom i zarządzeniom.
To już nie demokratycznie wyłoniona władza państwa prawa, lecz banda przestępców, którzy powinni trafić za kratki.

A 17 lipca pisałem tak:
Trzeba utrzymać stałą presję pod Sejmem. To jasne, że większość nie może tam siedzieć na okrągło. Ale powinniśmy tam zaglądać, przychodzić, żeby pobyć choć pół godzinki w ciągu dnia czy po pracy albo wieczorem. Taka rotacyjna obecność sprawi, że przez cały czas będzie tam większy lub mniejszy tłum.
Przychodźmy pod Sejm!

Uprzejmie też donoszę, że również w przyszłości zamierzam takie rzeczy pisać i wygłaszać – tak długo, jak długo władza będzie łamać konstytucję.

Myślę, że skierowanie sprawy przeciw Kramkowi i zignorowanie mnie jest dowodem wybiórczego stosowania prawa przez Szanowne Władze. Bardzo proszę o szybkie naprawienie tego uchybienia.

Z poważaniem

Wojciech Maziarski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Pedziwiatrparagraf22drakmimoza67 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mimoza67
mimoza67

Panie Wojciechu, uwielbiam pana !

drak
drak

Brawo!

paragraf22
paragraf22

Szacunek!!!

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Oj,bezprawie w państwie duńskim.