Jacek Kapica: „Czuję się niewinny, a wręcz poszkodowany przez system organów państwa”

Jacek Kapica: „Czuję się w niewinny, a wręcz poszkodowany przez system organów państwa”

– „Zapoznałem się z dowodami zebranymi w sprawie oraz zeznaniami świadków i w mojej ocenie nie ma tam ani jednego dowodu na to, że nie wypełniałem swoich obowiązków. Zawsze reagowałem na wpływające do mnie informacje o nieprawidłowościach, bez względu na ich źródło i podejmowałem adekwatne działania przeciwdziałające nieprawidłowościom” – napisał na Facebooku Jacek Kapica, wiceminister finansów i były szef Służby Celnej.

W związku ze skierowaniem przez prokuraturę do sądu aktu oskarżenia oświadczam, że przez cały czas pełnienia przeze mnie…

Opublikowany przez Jacek Kapica Środa, 11 lipca 2018

Oświadczenie Kapicy ma związek ze skierowaniem w jego sprawie przez prokuraturę aktu oskarżenia do sądu. Prokuratura Krajowa zarzuca mu „popełnienie dwóch przestępstw umyślnego niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”.

„Czuję się w tej sprawie niewinny, a wręcz poszkodowany przez system organów państwa, które obrały sobie mnie za cel, podobnie jak wcześniej przestępcy, którzy chcieli mnie odwołać ze stanowiska. W moim działaniu nic się nie zmieniło od 2008 roku do końca pracy w MF. Nie odniosłem z tego żadnej korzyści majątkowej, ani też nie działałem w celu przysporzenia komukolwiek korzyści majątkowej kosztem interesu publicznego” – dodał Jacek Kapica.

Były wiceminister finansów został na zlecenie prokuratury zatrzymany pod koniec marca przez CBA. Pisaliśmy o tym w artykule „Jacek Kapica: „Nikt nigdy nie dostał takiego wyssanego z palca zarzutu”. W maju sąd uznał jego zatrzymanie za bezzasadne. W obronie ministra swojego rządu Donald Tusk pisał na Twitterze: – „Kiedy Jacek Kapica bezkompromisowo walczył jako minister w moim rządzie z przestępcami, też był atakowany podłymi metodami. Nie poddał się wtedy, nie podda się dzisiaj”.

bt

Źródło: money.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
smętekObserwatormagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Gdy procesy będą ustawione i wyroki niesprawiedliwe, trzeba będzie pisać pozwy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. PiSiory będą płakać i płacić, chyba że przedtem wyprowadzą nas z UE.

Obserwator
Obserwator

To nie pisiory lecz my będziemy płacić za te zabawy!

smętek
smętek

Proszę Państwa, tyle było w Polsce urzędów którymi kierowali ludzie wyznaczeni przez PO/PSL. Ta „wadza” miast robić rzeczy potrzebne dla sprawnego funkcjonowania państwa gromadzi siły i środki żeby tamtych ludzi upokorzyć. Jeszcze dużo mają pracy. Miejmy nadzieję, że po najbliższych wyborach stracą trochę weny twórczej.