Jacek Kurski nowym-starym szefem TVP. Zaskoczeni?

Jacek Kurski nowym-starym szefem TVP. Zaskoczeni?

Rada Mediów Narodowych zdecydowała dziś o powołaniu na stanowisko szefa TVP Jacka Kurskiego – byłego prezesa publicznej stacji w latach 2016-2020.

Kandydaturę Kurskiego poparło trzech członków RMN związanych z obozem PiS: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka oraz Elżbieta Kruk. Przeciwni byli jedynie Juliusz Braun (trafił do RMN z rekomendacji KO) i Grzegorz Podżorny (Kukiz’15).

 

RMN odwołał Kurskiego na początku marca bieżącego roku, co najprawdopodobniej związane było z żądaniami ze strony prezydenta Andrzeja Dudy i jego frakcji w PiS. Głowa państwa, co nie jest tajemnicą, od wielu lat nie darzy Kurskiego sympatią. Przez pewien czas na tym stanowisku Kurski zastępowany był przez p.o. prezesa Macieja Łopińskiego – teraz powróci on do pracy w radzie nadzorczej stacji.

W ub.r. zarobki zarządu proprawicowej telewizji wyniosły łącznie 2,18 mln zł…  Kurski i Łopiński nie będą więc mieli z pewnością powodów do zmartwień.

 

Co ciekawe, swoją kandydaturę zgłosił też producent i dziennikarz Maciej Pawlicki. Również i on związany jest z narodowo-katolicką prawicą, był m.in. komentatorem radykalnego tygodnika „Sieci” Jacka Karnowskiego i portalu wPolityce.pl. Kandydatura ta nie została jednak poddana pod głosowania ze względu na to, że nie został zgłoszony przez żadnego z członków Rady Mediów Narodowych.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Pawlicki nie został zgłoszony przez żadnego z członków RMN, choć swoją ofertę przysłał. Złożyłem wniosek o przeprowadzenie konkursu, ale został on odrzucony trzema głosami” – przyznał Juliusz Braun.

/nt/

Źródła: wirtualnemedia.pl, press.pl, money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
adrianLukkadoriansmętekJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kundzia
Kundzia

Panie Sławku a czy kiedykolwiek duduś miał włączone samodzielne myślenie?

Maciek123454321
Maciek123454321

I jak się teraz czujesz, dudusiu? Nasikali na ciebie. Nie zauważyłeś, pajacu w pałacu?

Jantar
Jantar

Pewnie pomyślał, że to deszcz pada 🙂 A może nawet kogoś zapytał i mu to podpowiedzieli…

smętek
smętek

Sądzę, że jak odwołali to wypłacili odprawę. Każdy sposób na dopieszczanie swoich bydlaków jest ok.

dorian
dorian

Ponowny wybór Kurskiego na prezesa telewizji publicznej przez rade mediów narodowych, to nic innego jak pozytywna ocena jego poprzednich 4 lat sprawowania tej funkcji.

Lukka
Lukka

wcale nie jestem zaskoczona, nikt nie zrobil dla tvp tyle co on wiec to chyba normalne ze zostal wybrany ponownie?

adrian
adrian

Ja tam popieram fakt, że Kurski jest ponownie prezesem tvp, bo jakby nie patrzeć, TVP zaczyna w końcu wyglądać jak porządne zagraniczne stacje.