Jacek Kurski zaciera ręce…

Kura...znowu odleciał

Dodatkowy prawie miliard złotych z tegorocznego budżetu przyznany został mediom publicznym. Zdecydowali o tym w Sejmie posłowie PiS. Nie chcieli powiedzieć, jaka część tych pieniędzy przypadnie TVP, a jaką dostanie Polskie Radio. Opozycja twierdzi, że większość trafi do instytucji kierowanej przez Jacka Kurskiego.

Posłowie opozycji chcieli, żeby te pieniądze zostały przeznaczone na służbę zdrowia. – „Polaków boli codzienne marnotrawstwo publicznych pieniędzy na TVP. Codziennie szczujecie Polaków na Polaków. My chcemy dać ten miliard złotych na służbę zdrowia” – stwierdził Grzegorz Furgo z PO. – „Jesteśmy zainteresowani finansowaniem z pieniędzy publicznych mediów, ale już telewizji PiS nie” – wspierała ich Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej.

Dyskusja przed głosowaniem była bardzo burzliwa. Dominik Tarczyński z PiS przekonywał, że TVP przekazuje Polakom prawdę. Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz pytał, dlaczego obywatele mają płacić za „tubę propagandową PiS. Dlaczego nie chcecie tych pieniędzy przerzucić na ochronę zdrowia?” – pytał. Tarczyński odparł, że posłowie Nowoczesnej, zanim zaczną mówić o finansach państwa, powinni nauczyć się robić przelewy, bo – jak dodał – „Rysiu Petru stracił dotację”.
„Jeśli chce pan ze mną rozmawiać o finansach publicznych, to proszę się przygotować, a nie robić podjazdów osobistych wobec moich kolegów” – odpowiedziała Tarczyńskiemu Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej.

Krystyna Skowrońska z PO nazwała Tarczyńskiego „tchórzem”. – „Gdyby pan był mężczyzną honorowym, to nie kryłby się za immunitetem” – powiedziała, nawiązując do wniosku o zgodę na pociągnięcie Tarczyńskiego do odpowiedzialności karnej złożonego przez posła PO Marcina Kierwińskiego. Kierwiński złożył prywatny akt oskarżenia, w którym zarzuca Tarczyńskiemu, że ten pomawia go o niezgodne z prawem lobbowanie na rzecz Airbus Helicopters. Sejm w głosowaniu nie poparł wniosku Kierwińskiego. – „Niech pan już nie zabiera głosu, bo to wstyd dla tej izby” – mówiła Skowrońska.

Ostatecznie poprawka, która zmierzała do przesunięcia dodatkowego miliarda złotych z budżetu przeznaczonego dla mediów publicznych na służbę zdrowia przepadła w głosowaniu. Za poprawką było 196 posłów opozycji, przeciw 226 posłów PiS.
(Źródło: gazeta.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Polka gorszego sortushaqWaldemarpolityczna prostytucja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
polityczna prostytucja
polityczna prostytucja

A co na to wiceprezes gryglas?

Waldemar
Waldemar

Gdy myślę o TVP Kurskiego przypomina mi się historia lubelskiego poety Aleksandra Rozenfelda, którego w kółko nachodzili esbecy. Zniecierpliwiony, po kolejnej takiej indagacji, poprosił, że jęsli już koniecznie ktoś musi go odwiedzać w domu, to żeby był trochę inteligentniejszy… Otóż to.

shaq
shaq

Oto skala dobrozmianowego nepotyzmu.
Przykro pomyśleć. Za miliard złotych można zrobić wiele dobrego, a tak… pieniądze wywalone w błoto. Trudno sobie wyobrazić większe marnotrwastwo.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I to są NASZE pieniądze, z NASZYCH podatków, bo rząd żadnych swoich pieniędzy nie ma. Kiedy wreszcie ludzie to zrozumieją?