Jacek Kurski zdecydował (za Dudę), że nie będzie już żadnej debaty? Przedstawiciel TVP o prezydencie: „Nie wiadomo, jak wypadłby w takim starciu”

Kaczyński każe posłom PiS promować Polski Ład

Na temat debat telewizyjnych przed drugą turą wyborów prezydenckich napisaną wiele. Poświęcono czas i miejsce debatom planowanym, wymyślonym i odbytym, przy założeniu, że te odbyte były debatami. Zdaniem onet.pl ten wątek medialnej części naszych wyborów został już zakończony. Żadnej debaty przed niedzielnymi wyborami nie będzie.

 

W pewniej chwili wydawało się, że istnieją jakieś szanse na odbycie debaty w formule „trzech stacji” – chodził o wspólne przedsięwzięcie Polsatu, TVP i TVN-u. Okazało się jednak, przy tej okazji,  kto rzeczywiście pociąga za sznurki w komitecie Andrzeja Dudy.

Oto „kierujący TVP Jacek Kurski nie chce się zgodzić na debatę z innymi telewizjami. — Nie możemy się zgodzić na debatę, nad którą nie mamy kontroli. To mogłoby zaszkodzić Dudzie. Nie wiadomo, jak wypadłby w takim starciu — mówi Onetowi wprost wpływowy przedstawiciel TVP, odpowiedzialny za programy polityczne”. Wymienione prywatne telewizje potwierdziły portalowi informacje o sprzeciwie Kurskiego.

 

Kością niezgody dla TVP, jeśli chodzi o organizację takiej debaty, była obecność TVN-u.  Publiczny nadawca był gotów organizować medialny pojedynek kandydatów tylko z Polsatem. Ten ostatni jednak takim rozwiązaniem nie był zainteresowany.

Przyszłe pokolenia politologów, dziennikarzy będą się kształciły na tegorocznych wyborach. Młodzi ludzie będą czytali podręczniki i nie będą mogli uwierzyć w to co czytają.

Możliwa jest jeszcze inna opcja co do przyszłości: młodzi ludzie niczemu nie będą się dziwili bo nie będą wiedzieli, że kiedyś mogło być inaczej…

/as/

Źródło:onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
8 lipca 2020 14:54

„Nie wiadomo, jak [Duda] wypadłby w takim starciu”?
Doskonale wiadomo. Bez pytań uzgodnionych ze swoim sztabem wyborczym i odpowiedzi wyświetlanych na dwóch teleprompterach (żeby nie wgapiał się stale w jeden punkt), Duda zostałby zaorany przez Trzaskowskiego na metr w głąb!

Zwinka
Zwinka
8 lipca 2020 18:26

Po prostu wypadłby. Za burtę.

Zwinka
Zwinka
8 lipca 2020 20:31

Marek Belka :ja nawet rozumiem Andrzeja Dudę, że nie chce debaty z Trzaskowskim, bo to cienki Bolek… 🙂