Jacek Kurski został prezesem TVP wbrew prawu

Aby ratować karierę syna, Jacek Kurski był gotów płacić Nowakowskim za milczenie!

Mówiono o tym od samego początku. To była publiczna tajemnica, że obecny prezes TVP spóźnił się ze złożeniem swojej aplikacji do konkursu na zajmowane obecnie stanowisko. Dowodzi tego nagranie z monitoringu w Sejmie, które pokazuje, że Jacek Kurski dopełnił niezbędnych formalności pięć minut po czasie, wyznaczonym w regulaminie. Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, nie widzi w tym natomiast żadnego problemu i uznał, że nie ma podstaw ku temu, by konkurs powtarzać.

Kandydatury można było zgłaszać do połowy sierpnia. 18 kandydatów dostarczyło aplikacje. Po ich analizie do finałowego etapu zakwalifikowani zostali Jacek Kurski, Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński i Bogdan Czajkowski. Wówczas zdecydowano, by prezesem TVP dalej był Jacek Kurski, który został powołany na czteroletnią kadencję.

Trójka osób, które odrzucono, złożyła odwołania do Rady Mediów Narodowych, kwestionując termin zgłoszenia kandydatury przez Kurskiego i zarzucając mu spóźnienie.

Temat trafił nawet do warszawskiej prokuratury. Ta pochyliła się nad sprawą i przeanalizowała nagrania z monitoringu w biurze podawczym Sejmu. „Rzeczpospolita” podaje, że w aktach postępowania stwierdzono, iż według monitoringu Kurski z asystentem weszli do biura o 15:41, a następnie skompletowali swoje papiery. Kurski przekazał kopertę ze skompletowanymi dokumentami o 16:05, już po upływie regulaminowego terminu.

Czabański uważa jednak nadal, że konkurs nie powinien zostać powtórzony. Twierdzi, że kluczowe w tej sprawie jest to, iż Kurski zaczął składać dokumenty przed godz. 16.00.

/j/

Źródło: naTemat, Rzeczpospolita

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321rara avis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rara avis
rara avis

A co pisuary robią zgodnie z prawem?
Nie znajduje przykładu! Oni są tylko od łamania prawa, konstytucji oraz wszelkich zasad demokracji!

Maciek123454321
Maciek123454321

Pomyślmy raczej o tym, że nie moglibyśmy bez nieocenionego Jacentego nazywać TVPiS – KURwizją. Szczęśliwym trafem jednak możemy tak nazwać pisowską gadzinówką. Nawiązania do okupacyjnego „nowego Kuriera Warszawskiego” – gadzinówki wydawanej przez okupanta niemieckiego nazywanej KurWarem – nasuwają się same. KURwizja – gadzinówka nadawana przez okupanta pisowskiego.